Kaper-1

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: rychenko »

Witam
Pięknie zrobiłeś te tratwy i do tego jeszcze napisy na nich ! dużo masz tych łodzi ze chciało się Tobie robić kopyto i laminat?
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

Re: Kaper-1

Post autor: lucky »

ryka1 pisze:Przeczytałem i obejrzałem na stronie.http://www.rcmodel.com.pl/porady/fototrawienie/ . Stosowałem się ściśle do zaleceń z tym że trawiłem w chlorku żelazowym. Blaszka mosiężna 0,2 mm.
I trawiłem w opakowaniu po lodach :D :D o pojemności 900 ml. Wytrzymuje zarówno chlorek żelazowy jak i sodę kaustyczną :!:


Jest mi bardzo miło że się opis przydał :) W razie jakiś pytań jestem do dyspozycji :)

Pozdrawiam Serdecznie

Lucky ( Roman K.)
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

rychenko Staram się jak mogę ;) Dzięki za dobre słowo- jest dalsza motywacja do działania. Łódź jest jedna, ale chcę ją zrobić jak na zdjęciu, a nie chować pod " brezentem". Wykonanie kopyta nie było sprawą skomplikowaną. Forma z gumosilu i laminat to już drobiazg :) .

Obrazek

lucky Gratuluję pomysłu z filmem. Na pewno pomoże jak mi, wielu zainteresowanym fototrawieniem.
PS. masz świetny warsztat do trawienia - pełna profeska !.

Mam przy okazji pytanie do forumowiczów. Z czego najlepiej wykonać osprzęt łodzi wykonany w oryginale z "kwasiaka" ?
Pozdrawiam Rysiek
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Kaper-1

Post autor: PiotrB »

Tu na fotce widać, że ukrywają na pokładzie 2 łódki pod brezentem 8-)
Załączniki
łodzie.jpg
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Dawno mnie tu nie było, mimo braku czasu starałem się coś tam dłubać przy modelu. Zakończyłem temat łodzi roboczej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak zwykle sprawdził się sposób barwienia balsy kawa rozpuszczalną :D

cd nastapi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: rychenko »

Witam
Szkoda ze tak rzadko coś pokazujesz , choć to rozumiem bo sam tez mam długie przestoje a łódka pierwsza klasa !!!!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Myślę, że już nie będzie tak długich przerw w relacji z budowy modelu choć jak zwykle brakuje czasu na dłubaninę :) .Poprawiam też detale wcześniej wykonane ,tak było z wiatrochronami które wcześniej wykonałem z polistyrenu, ale nie trzymały kształtu. Wykonałem więc z blaszki mosiężnej i teraz jest ok.
Obrazek
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Wykonałem pagaje, które będą po dwie sztuki umieszczone w łodzi roboczej oraz w pontonie nad którym pracuję. Wykonane z 4 części, materiał - listewki lipowe barwione tym razem herbatą :D
Obrazek

Zamontowałem stery jak w oryginale 6 śrubami. Śrubki M1 mosiężne. Bez kropli kleju. Oczywiście będą zabezpieczone przed korozją farbą podwodnej części kadłuba.
Obrazek
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Prace nad pontonem zacząłem jak przy łodzi roboczej od wykonania kopyta i formy z gumosilu,oraz wykonanie z laminatu kadłuba .
Obrazek

Pływaki wykonałem z rurki winidurowej giętej na wyrafinowanym :D przyrządzie nad parą.Rurka w czasie gięcia wypełniona była kaszą manną :D :D która świetnie spełniła swoje zadanie.
Obrazek
Obrazek

Zakończenia stożkowe pływaków odlałem z distalu w formach z plasteliny.
Obrazek
Obrazek

Częściowo wyposażony
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Doszedł silnik, łopaty śruby napędowej wycięte z papieru nasączonego cyjanoakrylem.
Obrazek
Obrazek

Życzę wszystkim forumowiczom i sympatykom zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ