Kaper-1

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
boston
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2011, 00:20

Re: Kaper-1

Post autor: boston »

Witam

Na kominach Kapera jest godło Urzędu Morskiego w gdańsku.

Pozdrawiam
Ireneusz Szkudlarek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Dziękuję za informację, niestety wszystkowiedzące :lol: google nie pokazały tego czego szukam. Może ktoś ma zdjęcie tego znaku armatorskiego ?
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
boston
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2011, 00:20

Re: Kaper-1

Post autor: boston »

Witam

Mam fotkę tego godła ale są to zdjęcia autora planów i nie wiem czy mogę je tu umieścić. Mam też zrobiony w corelu wzór tego godła pod blachy fototrawione skala 1:50 ale nie mogłem go tu wkleić.

Pozdrawiam
Ireneusz Szkudlarek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Nadbudówka powróciła do stanu przed odchudzaniem. Warto było - różnica w wadze jest bardzo duża. I znowu najwięcej zabawy było z wykonaniem wzmocnień podpokładowych. Tym razem używałem odpowiednich profili firmy na E ;) poprzednio robiłem własnoręcznie. Dzięki koledze boston - wielkie dzięki!!!!, który przesłał mi bardzo dużo zdjęć oryginału i to z początkowych lat służby, mogłem nanieść kolejne poprawki w stosunku do planów. Wiele szczegółów zobaczyłem w zupełnie innym świetle w stosunku do tego jak wyglądały na podstawie planów.
Obrazek
Obrazek
Zastanawiam się jak wykonać godło Urzędu Morskiego znajdujące się na kominach. Rysunek otrzymałem również od kolegi boston. Najłatwiej było by wyciąć na ploterze z folii samoprzylepnej. Zaniosę do firmy reklamowej i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli nie to pozostanie trawienie w blaszce mosiężnej 0,1 mm.

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Kaper-1

Post autor: grzegorz75 »

Wal śmiało do Pana Rafała . Wykonywał "nam" już dziwaczne usługi wycinania w folii, w laminacie wylewanym itp .

http://www.drafmodel.pl/
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Znam Pana Rafała. Wykonał mi taki zestawik. Wykonanie super .Polecam.
Obrazek
Obrazek
Spróbuję na razie w legnickiej firmie- lokalny patriotyzm :)
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Przez łagodną zimę prace trochę zwolniły tępa - inne modele domagały się więcej uwagi i chciały polatać :) .
Wypolerowałem śruby napędowe bardzo dobrym środkiem do mosiądzu i pokryłem bezbarwnym lakierem. Nie będzie żadnych śladów od palców i wody.
Obrazek
Obrazek

Pomalowany został tez pokład.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zaczyna nabierać wyglądu zbliżonego do oryginalu...

cd nastapi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Cztery dni wolnego , miało być spotkanie modelarskie przy grillu i latanie modelami, a dzisiaj w nocy lało, za oknem +5 C odczuwalna temp. - 1C wiec ruszyły prace przy Kaperku.
Przykleiłem znaki zanurzenia, oznaczenie gruszki dziobowej, znak wolnej burty, nr taktyczny i oczywiście nazwę i port macierzysty. Zaczyna toto wyglądać :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Kaper-1

Post autor: PiotrB »

Miód na serce patrząc na modelik. Rysiu - gratuluję postępów. Powiedz mi, jaki nr kolorku niebieskiego jest na kadłubie i zielony na pokładzie.
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Dzięki PiotrB, teraz "wykończeniówka" to sama przyjemność. Kolor pokładu to 66, natomiast niebieski to mieszanka kolorów 110 i 34 w stosunku 2:1 oraz białego. Dobierałem na bieżąco na podstawie zdjęć. Oczywiście w obu kolorach dodatek matujący dający półmat.
Dzisiaj nabrały kolorków stopery łańcucha kotwicznego.
Obrazek
Pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ