Bismarck Hachette

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Witam,
Jestem nowy na forum, jesli nie widziales mojego postu w przywitalni to mam na imie Michal, mam 24 lata i od kilku lat interesuje sie modelarstwem.
Rozpoczalem budowe tego modelu dosc niedawno, jest to pierwszy model tego typu dla mnie bo do tej pory sklejalem tylko modele kartonowe.Jak narazie wszystko bardzo szybko,latwe i przyjemnie, szkielet sklada sie jak klocki, wszystko pasowalo jak nalezy.
Oto kilka fotek z postepu prac:
IMG_2518.JPG


Pozniej zaczelo sie to, czego najbardziej sie obawialem, czyli poszycie. Pierwszy raz mialem do czynienia z takim rodzajem poszycia i bardzo sie obawialem czy mi sie to w ogole uda, czy listewki nie beda mi pekac itd ale na poczatku poszlo calkiem dobrze:
IMG_2523.JPG


I tak listewka po listewce:
IMG_2536.JPG

IMG_2540.JPG


Obecnie koncze druga warstwe poszycia oraz zaczalem sklejac szkielety do nadbudowek, wkrotce wiecej fotek, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Bismarck Hachette

Post autor: okram »

Ładnie wychodzi Ci ten smark )) Będę kibicował.
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Dzieki Okram, skonczylem juz druga warstwe poszycia, wedlug mnie jak na pierwszy raz wyszlo nienajgorzej, jutro jak sie wyrobie to wrzuce fotki, pozdro
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Witam,
tak sie prezentuje moj Bismarck z ukonczonym pierwszym poszyciem i szkieletem nadbudowek.
Troche klopotow mialem z formowaniem listewek na zaokragleniu na dziobie( co widac niestety)
IMG_2635.JPG

IMG_2544.JPG
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Witam ponownie!
Prace nad moim Bismarckiem ida powoli do przodu.
Wyszpachlowalem kadlub i pomalowalem 1 warstwa podkladu jak bylo zalecane w instrukcji, efekt? niestety bardzo zle.
Wszedzie widac nierownosci i od szpachli jak widac na ponizszym zdjeciu:
IMG_2853.JPG

Mam prosbe, ma ktos moze jakies "hot tips" jak sie z tym uporac zeby bylo ladnie i gladziutko? szlifowalem juz 2 razy ale dalej jest do bani=(
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Bismarck Hachette

Post autor: stefan »

Ja tam się na takich modelach nie znam, ale...
Kadłub przed szpachlowaniem nie był w miarę równy, albo za dużo szpachli nałożyłeś w nie których miejscach. Ja bym zrobił tak:
papier ścierny gradacji 100-120 zedrzeć całość. Wtedy zobaczysz czy są jakieś dołki, jeśli są nie wielkie, to szpachla i znowu darcie. Następnie możesz prysnąć szpachlę natryskową, ona Ci pokaże wszystkie nierówności. dalej szpachla, papier ścierny gradacji 200-220 i prawie bedzie dobrze. Teraz można natrysk albo podkład, papier 400 oczywiście na mokro. Teraz podkład, papier 700, podkład i lakier własciwy.
Zaznaczam, to jest mój sposób, ja tak robiłem ale że się na tym nie znam, to nie wiem czy to jest dobrze.
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Dzieki Stefan, sprobuje tak zrobic i zobaczymy co wyjdzie. Rzeczywiscie w niektorych miejscach za duzo szpachli jest=(
damiss
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Bismarck Hachette

Post autor: damiss »

Witam
Masakra:))) głowa do góry. Ja szlifowałem chyba z 5 razy. Liczy się cierpliwość. Najlepsza jest szpachla samochodowa a potem szpachla w spreju (MOTIP). viewtopic.php?f=523&t=38671
powodzenia
Awatar użytkownika
Michal87
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:40

Re: Bismarck Hachette

Post autor: Michal87 »

Kurcze mieszkam w UK i sie tu jeszcze nie spotkalem ze szpachla w sprayu, do tej pory uzywalem takiego czegos jak "filler" do drewna i zgadzam sie, wyszlo masakra:-(
ale nie mam zamiaru sie poddawac, po pierwsze za drogi byl ten model zeby to tak zostawic, a po drugie to nie chce zeby mi taki model stal przez lata na polce bo za kazdym razem jakbym na niego spojrzal to bym zalowal ze tego nie zrobilem lepiej, takze postaram sie to poprawic, pozdro
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Bismarck Hachette

Post autor: okram »

Co tam z modelem ?? Jak tam szpachlowanie i szlifowanie ??
ODPOWIEDZ