Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

#6
Poszycie kadłuba ukończone. Ster wklejony. Pora na przymiarki do laminowania kadłuba.
K3
K3
72112949-48DB-4188-ABC8-E055FF28F3CE.jpeg (68.12 KiB) Przejrzano 5007 razy

K2
K2
1EBCEDBC-9F12-4DFD-8A79-7F0BBD4062C2.jpeg (67.56 KiB) Przejrzano 5007 razy

K1
K1
93D622C1-430B-408B-8A06-A347D80F96C2.jpeg (76.25 KiB) Przejrzano 5007 razy
Pozdrawiam
Daniel
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: rekmak »

Czy laminowanie jest konieczne? Teraz na żywicę na burty fornir, na pokład paski a na dno szpachlówka i malować. Z tym, że trzeba to pogodzić z wyposażeniem.
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

rekmak pisze:Czy laminowanie jest konieczne? Teraz na żywicę na burty fornir, na pokład paski a na dno szpachlówka i malować. Z tym, że trzeba to pogodzić z wyposażeniem.


Dno, burty i część pokładu będą lakierowane, paski fornirowe będą na pokładzie.
Laminat nie będzie gruby, 2-3 warstwy tkaniny 25g/m2
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Jarek »

Coś ucichło w temacie? Czyżby już po projekcie?
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

Jarek pisze:Coś ucichło w temacie? Czyżby już po projekcie?


Jarku ty jak zwykle masz takie jakieś pesymistyczne założenia. Niestety brak czasu nie pozwala na szybkie postępy ale coś poszło do przodu :)
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

#7
Łoże silnika wklejone, środek wymalowany podkładem epoksydowym. Kadłub wylaminowany i wyszpachlowany, wstępnie oszlifowany. Na pokładzie fornir, ale niestety nie obyło się bez bułędów. Fornir bardzo kruchy i muszę poprawki porobić bo podczas szlifowania poszczerbił się miejscami. Usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że to moje pierwsze doświadczenia z fornirem.
1
1

2
2

3
3
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Jarek »

dragon_x pisze:....

Jarku ty jak zwykle masz takie jakieś pesymistyczne założenia. Niestety brak czasu nie pozwala na szybkie postępy ale coś poszło do przodu :)

Z tym "jak zwykle" to trochę przesadziles. Bo tak zabrzmiało jakbym chcial siac ferment na forum.
Nie pesymistyczne, tylko kiedyś co otwierałem stronę kogi to coś było w temacie, a teraz minął prawie miesiąc i nic. Stąd też moje obawy. Ale cieszę się, że ciagniesz dalej i trochę kibicowania dla zbudowania motywacji nie zaszkodzi ;)
A z tym czasem to wszyscy tak mają.
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

Jarek pisze:
dragon_x pisze:....

Jarku ty jak zwykle masz takie jakieś pesymistyczne założenia. Niestety brak czasu nie pozwala na szybkie postępy ale coś poszło do przodu :)

Z tym "jak zwykle" to trochę przesadziles. Bo tak zabrzmiało jakbym chcial siac ferment na forum.
Nie pesymistyczne, tylko kiedyś co otwierałem stronę kogi to coś było w temacie, a teraz minął prawie miesiąc i nic. Stąd też moje obawy. Ale cieszę się, że ciagniesz dalej i trochę kibicowania dla zbudowania motywacji nie zaszkodzi ;)
A z tym czasem to wszyscy tak mają.


Masz rację. może ciut przesadziłem, ale broń Boże o sianie fermentu mi nie chodziło :)
Nie chciałem wstawiać relacji w stylu, przykleiłem dwie listewki. Czasu na grzebanie przy modelu miałem niestety niewiele, właściwie tylko w soboty trochę :( Martwi mnie fornir, nie wyszło jak chciałem, ale cóż, poprawię co mogę a przy następnym modelu będę miał już jakieś doświadczenie przynajmniej :)
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
tymin5
Posty: 0
Rejestracja: 09 maja 2019, 09:11

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: tymin5 »

Fajnie że idzie do przodu. Fornir niestety jest "złośliwy" ja też się nagimnastykowałem podczas kładzenia.
pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Irek350 »

Trochę sobie skomplikowałeś pracę przez ten wzór ułożenia forniru :) .
Można też kłaść większe kawałki forniru i ewentualnie wykonać imitacje deskowania.
ODPOWIEDZ