Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

rekmak pisze:https://www.youtube.com/watch?v=q5l05bQVNss&t=20s tu są slajdy jak ktoś budował motorówkę. Długi film.


Dziękuję, tego filmiku nie znałem, bardzo przydatne, chyba zrobię jak na filmie przepust dla wału.
Pytanie z innej beczki, z czego robi się te białe przekładki? jakiś plastik? gdzie można nabyć taki materiał?
przekładki
przekładki
Zrzut ekranu 2019-07-18 o 23.45.00.jpg (33.96 KiB) Przejrzano 3540 razy
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Jarek »

dragon_x pisze:....
Pytanie z innej beczki, z czego robi się te białe przekładki? jakiś plastik? gdzie można nabyć taki materiał?
.....

Daniel !
Im więcej zadajesz pytań, tym bardziej wzbudzasz u mnie podejrzane zdanie o Twoim doswiadczeniu modelarskim.
Człowieku ! Weź no się ogarnij i zanim coś napiszesz - najpierw pomyśl.
Tylko przeczytałem Twój powyższy post i już mi wpadło do glowy kilka pomysłów:
Są w sprzedaży arkusze polistyrenowe różnych grubości, są listwy-korytka do ukrywania kabli w castoramie, czy innych liroyach, są kleje mające jasną spoine np. "Distal" i wiele innych sposobów. Wystarczy tylko ruszyć głową.
Ty z każdą pierdołą uderzasz na forum.
Szósta strona tematu i nic na razie nie widać. Tysiąc pytań do....?
Weź się w końcu ogarnij i buduj ten model.
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

Jarek pisze:Daniel !
Im więcej zadajesz pytań, tym bardziej wzbudzasz u mnie podejrzane zdanie o Twoim doswiadczeniu modelarskim.
Człowieku ! Weź no się ogarnij i zanim coś napiszesz - najpierw pomyśl.
Tylko przeczytałem Twój powyższy post i już mi wpadło do glowy kilka pomysłów:
Są w sprzedaży arkusze polistyrenowe różnych grubości, są listwy-korytka do ukrywania kabli w castoramie, czy innych liroyach, są kleje mające jasną spoine np. "Distal" i wiele innych sposobów. Wystarczy tylko ruszyć głową.
Ty z każdą pierdołą uderzasz na forum.
Szósta strona tematu i nic na razie nie widać. Tysiąc pytań do....?
Weź się w końcu ogarnij i buduj ten model.


Szanowny Kolego Jarku,
Wyobraź sobie, że zanim napiszę to pomyślę, jednak nie widzę powodu, dla którego jeśli nie znajdę zadowalającego mnie rozwiązania nie zapytać doświadczonych w tej dziedzinie modelarzy.
Moim pomysłem były na przykład paski z jasnego forniru. Dziękuję za porady co do kleju czy arkuszy polistyrenowych, o których pomyślałem niestety dopiero po napisaniu postu, czego żałuję...
Skąd pomysł, że nie buduję? To że nie zamieszczam zdjęć dwóch wklejonych listewek co post chyba nie jest jakimś uchybieniem, biorąc pod uwagę, że dwa posty niżej kolega Tymin buduje identyczną łódkę tylko trochę większą.
Z tym ogarnianiem się, o którym raczyłeś tyle razy napisać to chyba lekko przesadziłeś.
Może budowa nie idzie w tempie ekspresowym ale idzie do przodu....
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

#3
Kadłub sklejony, doklejone trójkąty na rufie, całość oszlifowana z dopasowaniem do docelowego kształtu kadłuba, wklejone na rufie listwy. Klei się również lista o łącznej grubości 8mm i szerokości 15mm na wzmocnienia dna, złożona z dwóch listew 4x15mm, a to z tego względu, że niestety w bydgoszczy listew 8/10 x15 brak.
Kolejny etap to wycięcie w stępce otworu na ster (muszę tylko ustalić średnicę) oraz wytnę kilka centymetrów stępki żeby zrobić przepust na wał (tak jak na relacji budowy motorówki przesłanej przez Rekamka), po osadzeniu wału wkleję w szczelinę kawałek drewna odpowiednio dopasowanego i zaleję klejem lub żywicą dla szczelności.
Kilka fotek:
foto1.jpeg

foto2.jpeg

foto3.jpeg

foto4.jpeg

foto5.jpeg

foto6.jpeg
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
tymin5
Posty: 0
Rejestracja: 09 maja 2019, 09:11

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: tymin5 »

Ładnie. ;) Ja niestety w wyniku kontuzji nadgarstka chwilowo pałzuje.
Pozdrawiam Bydgoszcz.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Jarek »

dragon_x pisze:......
Z tym ogarnianiem się, o którym raczyłeś tyle razy napisać to chyba lekko przesadziłeś.
Może budowa nie idzie w tempie ekspresowym ale idzie do przodu....


Nie znam Ciebie, nie znam Twojego dorobku modelarskiego. Swoje zdanie mogę jedynie mieć na podstawie Twoich wpisów.
"Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie internetu".
Dlatego taka opinia. Dużo pytasz, w zasadzie o pierdoły, które doświadczony modelarz powinien wiedzieć. Oczekujesz rad od bardziej doświadczonych?
Jeszcze żebyś umiał z nich skorzystać. Kilku kolegów, włącznie ze mną odradza Ci balse, a Ty brniesz w błędzie. Rozumiem, łatwo się obrabia. Depron jeszcze łatwiej.
Twoje wpisy naprawdę potrafią zirytowac: "W Bydgoszczy nie ma listew o takich rozmiarach"? Katastrofa! Problem nie do przeskoczenia! A co za problem kupić deskę i pociąć do żadnego rozmiaru? Rozumiem, nie masz piły i warsztatu. To może rzeczywiście odpuść to hobby bo scyzorykiem to można jedynie łódeczke z kory wystrugac.
Buduj, pokazuj wyniki to wzbudzisz zaufanie.
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

Jarek pisze:Nie znam Ciebie, nie znam Twojego dorobku modelarskiego. Swoje zdanie mogę jedynie mieć na podstawie Twoich wpisów.
"Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie internetu".
Dlatego taka opinia. Dużo pytasz, w zasadzie o pierdoły, które doświadczony modelarz powinien wiedzieć. Oczekujesz rad od bardziej doświadczonych?
Jeszcze żebyś umiał z nich skorzystać. Kilku kolegów, włącznie ze mną odradza Ci balse, a Ty brniesz w błędzie. Rozumiem, łatwo się obrabia. Depron jeszcze łatwiej.
Twoje wpisy naprawdę potrafią zirytowac: "W Bydgoszczy nie ma listew o takich rozmiarach"? Katastrofa! Problem nie do przeskoczenia! A co za problem kupić deskę i pociąć do żadnego rozmiaru? Rozumiem, nie masz piły i warsztatu. To może rzeczywiście odpuść to hobby bo scyzorykiem to można jedynie łódeczke z kory wystrugac.
Buduj, pokazuj wyniki to wzbudzisz zaufanie.


Brniesz Kolego trochę za daleko,
gdybyś uważnie przeczytał mój post to byś wiedział, że problem rozwiązałem! W Bydgoszczy są dwa sklepy modelarskie jednego właściciela średnio zaopatrzone niestety. Poza tym, po co kupować deskę, skoro potrzebuję kawałek listewki? Niby dlaczego mam sobie odpuścić hobby? Bo nie mam całego warsztatu stolarskiego? Może po prostu ignoruj ten wątek, po co masz się niepotrzebnie irytować? Nie wiem, zablokuj, dodaj do ignorowanych, czy co tam forum umożliwia. Może trochę za dużo pytań za daję, nie przeczę, ale Twoje imputacje w moim kierunku zaczynają być uwłaczające i równie irytujące jak dla Ciebie moje wpisy.
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: dragon_x »

tymin5 pisze:Ładnie. ;) Ja niestety w wyniku kontuzji nadgarstka chwilowo pałzuje.
Pozdrawiam Bydgoszcz.


Dzięki, właśnie chciałem zapytać jak u Ciebie postępy prac nad "Moniką"?
Współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
tymin5
Posty: 0
Rejestracja: 09 maja 2019, 09:11

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: tymin5 »

Prace utknęły na etapie fornirowani, po niedzieli wrzucę zdjęcia. A na razie kuracja jakieś 10 dni.
Pozdrawiam. I prowadź tę nie równą "walkę" z modelem oczywiście.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Motorówka "Monika" - pierwszy model szkutniczy :)

Post autor: Jarek »

OK. OK. Sorry za wszelkie urazy ;)
Odpuszczam. ;)
ODPOWIEDZ