Rozpoczęcie przygody

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
pliszen
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2019, 14:40

Rozpoczęcie przygody

Post autor: pliszen »

Witam.
Jestem Miłosz mam 16 i rozpoczynam przygodę z modelami RC. Piszę rozpoczynam ponieważ aktualnie jestem w trakcie budowy kutra rakietowego ,,Ryś" z Planów Modelarskich ponieważ gdzieś przeczytałem ze jest to typowy model dla początkujących. Aktualnie jestem na etapie końcowym, model pływa, jeszcze tylko prace wykończeniowe. Po skończeniu ,,Rysia" chciałbym zbudować jakiś żaglowiec, jacht, coś co pływa korzystając siły wiatru.I tu właśnie nasuwa mi się pytanie Czy to dobry kierunek? Czy puki co skupic się na modelach z silnikami ? Myślałem o budowie kutra pomorskiego z plików kogi i drobnego przerobienia schematu (tak by można było dać silnik jako napęd pomocniczy oraz serwo steru.Co o tym myślicie? O żeglarstwie pojęcie mam. Dużo żegluję i wiem ze może nie być to do końca proste ale mimo wszystko chciałbym spróbować.Jeszcze ostatnia sprawa czy wie ktos gdzie można znaleść plany nieskomplikowanych jednostek, albo jeśli ktoś takowe posiada to czy mógłby udostępnić np w formacie PDF.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: Dziecko »

Witaj na kodze. Coś mi się nie chce wierzyć, że masz 16 lat i jesteś moim rówieśnikiem. Może cyferki się pomyliły i masz 60?... Tym bardziej, że zbudowales statek rc.....
pliszen
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2019, 14:40

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: pliszen »

Dziecko pisze:Witaj na kodze. Coś mi się nie chce wierzyć, że masz 16 lat i jesteś moim rówieśnikiem. Może cyferki się pomyliły i masz 60?... Tym bardziej, że zbudowales statek rc.....

Nie pomyliły mi się cyfry. a co do kwestii wiary każdy wierzy w to co chce wierzyć
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: Dziecko »

Nie spotkałem się jeszcze na forach, aby nastolatek robił RC i kończył... Może ktoś Ci pomaga? Nie odbierz tego jako czepialstwo . Po prostu niedowierzam. Bo sam jak pisałem mam 16lat.... I robię...
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: taganc »

Ja również powitam Cię na kodze, ale na początek kilka uwag.
Przedstawiłeś się w przywitalni ok chwała za to, ale to nie wszystko. Po pierwsze należało by pokazać co się robi i jak. Po drugie na dzień dobry zaczynasz od hasła ,,dajcie plany", to nie sklepik z używaną odzieżą.
Jeśli z biegiem czasu pokażesz co umiesz i czy warto Ci zaufać to kogowicze pomogą.
I jeszcze drobna uwaga, jeśli robisz model rc i jak mówisz masz jakieś doświadczenie w żeglarstwie to żaden problem zrobić na początek jakąś prostą żaglówkę a potem np. kuter pławnicowy rc.
Na razie tyle młody kolego.
Pozdrawiam Tadeusz
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: rekmak »

No właśnie. Może poręczną żaglówkę RG 65. W ostatnim Modelarzu jest plan Ameryka. Kup na przyszłość.
pliszen
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2019, 14:40

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: pliszen »

[quote="rekmak"]No właśnie. Może poręczną żaglówkę RG 65. W ostatnim Modelarzu jest plan Ameryka. Kup na przyszłość.[/quo
RG 65 może być ciekawym pomysłem. A co do szkunera America. Myślę ze puki co jest to model zbyt wymagający widziałem plany nawet mam 2 numery, ale po analizie myślę ,że puki co zostawię piękne szkunery w spokoju i zrobię coś łatwiejszego. Dziękuję jednak za propozycję poszukam planów RG 65 i spróbuję zrobić coś w rodzaju relacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: Dziecko »

Powodzenia!
pliszen
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2019, 14:40

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: pliszen »

Dziecko pisze:Powodzenia!


dzięki
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Rozpoczęcie przygody

Post autor: rekmak »

W necie znajdziesz dokładne plany żaglówki Jif 65 z balsy. Sprawdzałem dobrze pływa.
ODPOWIEDZ