ORP Metalowiec 1:70

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZdzislawM.
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2016, 19:22

ORP Metalowiec 1:70

Post autor: ZdzislawM. »

Witam Wszystkich serdecznie.

W przywitalni deklarowałem rozpoczęcie relacji z budowy modelu pływającego ORP Metalowiec.
Tym wpisem pragnę wypełnić zobowiązanie i rozpocząć relację. Prace przy modelu trwają już
kilka miesięcy, a ja nie prowadziłem dokumentacji fotograficznej stąd i relacja będzie od środka.
Model wykonany jest w skali 1:70, długość 813mm, wręgi -spienione PVC 5mm, poszycie z HIPsu-1mm.
Stan na dzień dzisiejszy jak na foto,kadłub przykryty pokładem -szczelny, nadbudówka plus kilka detali.
Wszystko do szpachlowania i szlifowania.Model był na wodzie, raz w wannie,dla sprawdzenia szczelność,
i raz na stawie (https://www.youtube.com/watch?v=DY9GrJpT5cU) aby sprawdzić układ napędowy i ster. Wystąpiły pewne mankamenty-zbyt mały ster,napęd
też wymaga regulacji, ale wierzę że z pomocą Szanownych Kolegów, da się to wyeliminować.
Jeszcze postaram się wstawić kilka fotek dla dopełnienia obrazu, jakość nie powala, ale będę się
pilnie uczył aby następne były lepsze.

Do następnego wpisu.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.JPG
8.JPG
Pozdrawiam Serdecznie

Zdzisław

Do następnego wpisu :)
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: rekmak »

Żeby coś podpowiedzieć to zdjęcia powinny pokazać śruby i stery a na filmie, manewry blisko brzegu. Poza tym film zrobiony tak żebym nie musiał stawiać monitora na boku.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: taganc »

Jeszcze się taki nie urodził coby rekmakowi dogodził, :D . Jednak trochę racji ma.
Ogólnie cieszę się z rozpoczętej relacji, widać że ciągnie wilka do lasu. Lepiej późno niż wcale. Pamiętam Twoje modele z tamtych lat ;), tyle że wtedy mieliśmy więcej włosów. :lol:
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: Piotr80 »

Witaj na forum!
I to się nazywa wzorowe wejście do relacji :)
Elegancko się zapowiada, będę doglądał wątku z przyjemnością!
Jak będziesz potrzebował pomocy dotyczących detali okrętu to daj znać. Miałem przyjemność być na nim częstym gościem :)
DSC018632.jpg

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: Tomasz_D »

rekmak pisze:Żeby coś podpowiedzieć to zdjęcia powinny pokazać śruby i stery a na filmie, manewry blisko brzegu. Poza tym film zrobiony tak żebym nie musiał stawiać monitora na boku.

większość monitorów komputerowych ma możliwość obrotu o 90 stopni :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: Slawek Kromer »

Zdzisiu nareszcie możesz nadawać .Trzymaj tak dalej a będzie git
Piotr będziemy razem podglądać aby wyszedł fajny modelik-skoro ja zrobiłem w setce
m072 (2).JPG

to On w 75 też zrobi
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: rekmak »

Tomasz_D potwierdzasz to co napisałem a poza tym jestem za stary i szkoda czasu na szukanie opcji obrotu obrazu z YT. Komu się chce :) Natomiast, gdyby Zdzisława M interesował sygnał alarmowy okrętu (ostatni post budowy Pilota 66) to mogę przesłać schemat. Nie wiem jaki był faktycznie na tym okręcie i czy taki odpowiada.
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: Tomasz_D »

ale mi nie chodzi o opcję obrotu obrazu z YT, ja piszę o fizycznym obrocie monitora
Obrazek
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: Mumin »

rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: ORP Metalowiec 1:70

Post autor: rekmak »

Mniejsza o te obroty. Budowałem kadłuby też tą metodą z HIPSu (na CA) ale w ostatnim modelu gdy był gotowy, próby szczelności wypadły pomyślnie. Po przerwie w pływaniu, na festynie zaczął nabierać wodę. Nie wiem czy uderzenie ślizgu w burtę czy drgania silników spowodowały pęknięcie spoin burt pod linią wodną po obu stronach. Zaklejenie epidianem na pasek wąskiej,cienkiej tkaniny szklanej uszczelniło spoinę. Od wewnątrz nie ma dojścia. Tym wpisem chcę uczulić na takie niebezpieczeństwo.
ODPOWIEDZ