USS ARIZONA relacja z doku

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
Jozwa1975
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Jozwa1975 »

Teraz zabieram sie za pokrycie kadluba wloknem i zywica, a pozniej za cos co uwielbiam najbardziej czyli czpachlowanie, szlifowanie i tak do usr.....ej smierci czyli do efektu zeby bylo cycus !!! Pozdrawiam i do napisania w najblizszym czasie !!!
Awatar użytkownika
Jozwa1975
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Jozwa1975 »

muli9 pisze:Jozwa1975 - pokaż parę fotek tego samolotu z bliska, może też masz jakąś mini relację z jego budowy, myślę, że nikt nie będzie krzyczał z tego powodu ;)

Niestety przyjacielu budowalem ten model troche temu i nie posiadam. Szkoda !!!
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Motyl »

Nie ma Pan problemu z zapadaniem się poszycia? W sensie jak się naciśnie gdzie nie ma wręgi to nie wchodzi do środka? Ja ten błąd popełniłem i miałem problemy w prawidłowym wyszlifowaniu, do 'lustra' ;) Chociaż teraz tak myślę że jak to taki kolos to może i listewki z 3mm mają.
Awatar użytkownika
Jozwa1975
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Jozwa1975 »

Motyl pisze:Nie ma Pan problemu z zapadaniem się poszycia? W sensie jak się naciśnie gdzie nie ma wręgi to nie wchodzi do środka? Ja ten błąd popełniłem i miałem problemy w prawidłowym wyszlifowaniu, do 'lustra' ;) Chociaż teraz tak myślę że jak to taki kolos to może i listewki z 3mm mają.

Dokładnie tak jak piszesz. Nie ma problemu ponieważ listewki maja 2.5 mm a po za tym wregi są dość gęsto bo co 12 i 14 cm. Musisz mi uwierzyć ze kadlub jest w tej chwili pokryty włóknem i jest jak kamień . Jestem bardzo zadowolony z efektu. Kadlub jest już oszlifowany i wyglada super. W niedługim czasie zamieszcze zdjęcia to sam zobaczysz. A napisz jaki Ty budowales okręt ze miałeś taki problem. Pozdrawiam !!!!
Awatar użytkownika
Seb77
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:54

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Seb77 »

Jozwa1975 - Ja Cię bardzo proszę o napisanie jak robiłeś kadłub od A do Z, po kolei z proporcjami i wszystkim co tylko bądź. Nie zatrzymuj tego dla siebie podziel się bo mam nadzieję że przyda mi się ta wiedza w przyszłości, i pewnie nie tylko mi.
Bardzo serdecznie pozdrawiam - bardzo serdecznie. - Seb
Ukończone: - "Dżonka" - Projekt Koga.
W trakcie prac: - "Santa Maria" - Projekt Koga.
W dalekiej przyszłości : - "Karl und Marie" - Projekt Koga.
Awatar użytkownika
Jozwa1975
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Jozwa1975 »

Seb77 pisze:Jozwa1975 - Ja Cię bardzo proszę o napisanie jak robiłeś kadłub od A do Z, po kolei z proporcjami i wszystkim co tylko bądź. Nie zatrzymuj tego dla siebie podziel się bo mam nadzieję że przyda mi się ta wiedza w przyszłości, i pewnie nie tylko mi.
Bardzo serdecznie pozdrawiam - bardzo serdecznie. - Seb

Przepraszam Cię kolego serdecznie ale czy ty się ze mnie smiejesz czy tak na serio ?
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Stojgniew »

A może tę wiedzę zachowaj dla siebie i relacje też. My nie lubimy relacji typu: "o patrzcie jaka ładna wręga/ nadbudówka/ reja."; Wolimy relację zrobioną tak: "kadłub wykonałem metodą taką... używając materiałów takich... (firmy takiej), a o to fotki poszczególnych kroków". Jak ty nie lubisz takich relacji, no to... cóż... żartujesz sobie z nas???
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
Jozwa1975
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Jozwa1975 »

Stojgniew pisze:A może tę wiedzę zachowaj dla siebie i relacje też. My nie lubimy relacji typu: "o patrzcie jaka ładna wręga/ nadbudówka/ reja."; Wolimy relację zrobioną tak: "kadłub wykonałem metodą taką... używając materiałów takich... (firmy takiej), a o to fotki poszczególnych kroków". Jak ty nie lubisz takich relacji, no to... cóż... żartujesz sobie z nas???

Nie wierze !!! To co ci mam napisać ze do wreg uzylem sklejki kupionej w sklepie takim i takim i podać adres tego sklepu ? Co do metody to chyba na zdjeciach widac wyraznie .Czemu zawsze musi się trafić ktoś kto jest najmadrzejszy ? Nie chcesz oglądać mojej relacji to po co tu wchodzisz ? Myślałem ze na takim forum modelarze którzy tworzą swoje dzieła się wspierają i pomagają sobie bez względu czy ktoś robi model super fajnie czy tez naprawdę się stara ale mu nie wychodzi. Widzę ze to wszystko nie ma sensu bo zawsze znajdzie się jakiś pacjent który uważa ze jest najlepszy . Pozdrawiam Was gorąco !!! Budujcie dalej !!!
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Stojgniew »

Jeśli o mnie chodzi "pacjenta" to byłem ciekaw tylko dwóch rzeczy: czy to sklejka zwykła czy lotnicza i z jakiego drewna (wycinałeś ręcznie, włośnicą czy jakąś maszynką?) oraz jakim cudem nie masz krowich żeber przy rozstawie wręg 12 - 14 cm. A chciałem wiedzieć, bo właśnie jestem początkującym i seb77 też. Ciekawość jednak mi przeszła. Nie gniewaj się. Nie chciałem irytować.
Pozdrawiam.
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
Seb77
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:54

Re: USS ARIZONA relacja z doku

Post autor: Seb77 »

Jozwa1975 - uściślę temat. Nie nabijam się - chodziło mi o laminowanie - nigdy tego nie robiłem i jestem po prostu ciekawy jak to się robi i jakich materiałów się używa do tego typu techniki.
Czy jest to problem? Przepraszam - jestem "cienki" i uczę się dopiero i podpatruję - jeśli Cię irytuję to przepraszam - nie będę pytał.
Pozdrawiam serdecznie SEb.
Ukończone: - "Dżonka" - Projekt Koga.
W trakcie prac: - "Santa Maria" - Projekt Koga.
W dalekiej przyszłości : - "Karl und Marie" - Projekt Koga.
ODPOWIEDZ