[Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Andrzej1 »

Dziędobry

Przepraszam, że się "ftrancę" ale elektrody do spawania nierdzewki nie zawierają żadnej otuliny
i istnieją w różnych średnicach od 1.2 (takie widziałem) do 2. też widziałem. Może istnieją
średnice spoza tego zakresu. Ale 2mm to chyba dobra średnica na wały. Niczego nie trzeba skrobać
są idealnie proste, tyla, że trzeba gwintować a to jest nierdzewka trochę niewdzięczna w obróbce.
Szprycha ma wadę, że słaby jest wybór średnic, a zaletę, że gwintowana.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Jerzy43
Posty: 0
Rejestracja: 13 maja 2013, 10:39

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Jerzy43 »

Andrzej1 pisze:Dziędobry

Przepraszam, że się "ftrancę" ale elektrody do spawania nierdzewki nie zawierają żadnej otuliny
i istnieją w różnych średnicach od 1.2 (takie widziałem) do 2. też widziałem. Może istnieją
średnice spoza tego zakresu. Ale 2mm to chyba dobra średnica na wały. Niczego nie trzeba skrobać
są idealnie proste, tyla, że trzeba gwintować a to jest nierdzewka trochę niewdzięczna w obróbce.
Szprycha ma wadę, że słaby jest wybór średnic, a zaletę, że gwintowana.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

Druty spawalnicze (przeznaczone do spawania migomatem i tig) nie posiadają otuliny, natomiast elektrody do spawania tradycyjnego mają otulinę.
Na zdjęciu elektroda do stali nierdzewnej 308L
elektroda-do-stali-nierd_1672.jpg
elektroda-do-stali-nierd_1672.jpg (149.07 KiB) Przejrzano 7792 razy

Pozdrawiam
Jerzy Nowakowski
Pozdrawiam
Jerzy Nowakowski
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzięki Andrzej za podpowiedź ale miałem na myśli dokładnie to co napisał Jerzy czyli tradycyjne elektrody z otuliną do spawania metodą MMA. Średnicę wału mam 2 mm, szprychy widziałem 2,1 mm więc póki co myślę o szprychach ale mimo tego dzięki za opinie chłopaki bo dzięki wam wątek robi się ciekawszy :)
pozdr
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Witam po kolejnej długiej przerwie! :D Porządkując i przygotowując mieszkanie na przyjście na świat Małego Człowieczka ;) natknąłem się na kokon z folii śniadaniowej, w którym "zimuje" Groźny :( Chwilka zamyślenia i... Korzystając z rady zawartej w książce "Supertata" doszedłem do wniosku, że trzeba ostatnie tygodnie wykorzystać na hobby bo potem to może być różnie :O Poniżej fotki z mojego kilkudniowego dłubania przy nadbudówce, w przyjaznym dla oka plenerze ;) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz relingi, potem nie wiem jeszcze co albo przerwa ;)

Pozdr
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: rekmak »

Gwint na szprychach mi się wydaje ma większą średnicę (robiony na zbijarce) od średnicy szprychy. Może teraz są inne szprychy.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Co by nie było, że mówię o czymś czego nie widziałem to proszę :
drut.JPG

Na zdjęciu dwa druty nierdzewne do spawania (czym tego nie wiem bo spawacz ze mnie jest
taki sam jak tokarz i frezer czyli doskonały), jeden 2mm a drugi 1.6mm.
Oba doskonale nadają się na wał śruby. LAla ma wał z takich prętów i jest wszstko O.K.
Jedyny problem przy kupowaniu jest taki, że nie chcą za bardzo sprzedawać po jednej sztuce.
Najchętniej całą paczkę. Ale i na to jest rada : trzeba znaleźć, kogoś kto obrabia nierdzewkę
(wkłady kominowe, takielunek do jachtów i takie tam). Reszta to kwestia umiejętnej negocjacji.
Dobry negocjator wynegocjuje i w sklepie sprzedaż jednej sztuki.

Co do szprych, to gwinty są wygnatane, bo to dużo tańsze niż gwintowanie, stąd średnica
gwintu może być większa niż średnica drutu.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S.
A nadbudówka na przyjaznym tle prezentuje się bardzo przyjaźnie.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 00:13 przez Andrzej1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzięki chłopaki za rady. Narazie przymierzałem wały wykonane z mosiądzu ale jak wrócę do podwodnej części kadłuba to powrócę do tematu. Narazie korzystając z chwili wolnego dłubie przy detalach ale jak dam radę i będzie więcej czasu to o efektach z mojej walki z napędem na pewno się dowiecie ;)
Pozdr
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: jeskom »

Wał z mosiądzu?...się nawet do tego nie przymierzaj. Mosiądz przy tych obrotach szybko będzie się ścierać w miejscach styku w obudowie wału. Andrzej1 dobrze ci podpowiada by zrobić z drutu stali nierdzewnej (może być spawalniczy). Bez problemu dostaniesz taki (na sztuki) w jakiś majsterkowych sklepach (nie marketach).
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: jarekwo »

Cześć,
widzę, że jesteś z Gdyni. Podejdź do modelarskiego na Władysława IV do Pana Wiesława. Ma różne rodzaje prętów i drutów z różnych materiałów w sklepie. Oczywiście na sztuki. To czego nie ma to sprowadza więc nie będziesz miał problemu.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jarek
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Krzysztof1976 »

JarekWo ma racje.
Sporo tak tego ma. Trzeba poszukac albo podpytac. Ostatnio bylem. Ma wlokna weglowe masiadz alauminium drewno itp. A sklep to elektronika sie nazywa ale modelarze z gdyni napewno go znaja.
pozd
ODPOWIEDZ