[Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: marek1 »

Witam,gratuluję Mistrzu,ale ,że komisja tak wysoko oceniła model waloryzowany,to chwała Jej za to,model rewelacyjny ,pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: mirek »

Bardzo serdecznie gratuluję sukcesu na Mistrzosrtwach Świata , mam nadzieję że nie jest ostatni złoty medal
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ZdzislawM.
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2016, 19:22

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: ZdzislawM. »

Gratuluję Piotrze sukcesu na tak dużej imprezie modelarskiej, wierzę, że nie jest to Twój ostatni
medal z najcenniejszego kruszcu.
Pozdrawiam .
Pozdrawiam Serdecznie

Zdzisław

Do następnego wpisu :)
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Dziecko »

Gratulacje, piękny model.
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: ostry_gl »

Wielki sukces - gratulacje :)
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: futaba »

Wielkie gratulacje, to jest na prawdę osiągniecie.
Myślę, że na Kodze jest więcej takich modeli, tylko żeby jeszcze ich właściciele chcieli wystartować w zawodach.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzień dobry!
Ja tu jeszcze nie doszedłem do siebie po wycieczce kołowej do Rumunii a już mnie Rychu zadenuncjował!
Oj Rychu, Rychu! Za karę następnym razem widzimy się na jakiejś imprezce Navigi! Bo jak to słusznie Grzesiek zauważył, najlepsze modele zostały w kraju!
Ale do brzegu - dzięki wszystkim za gratulacje. Jest fajnie. Udało się zbudować model waloryzowany, który punktuje w klasach F2A i C2 i to na imprezkach Navigi. Zatem nie do końca taki ten weathering zły :D Model został doceniony przez prezydenta Navigi Pana Karla Dietera Matysika, z którym dosyć długo rozmawialiśmy. Zresztą w trakcie obrony modelu aktywnie włączył się do dyskusji nt malowania twierdząc, że "...according to rules model should be, not must be clean..."
Poniżej owy przepis z angielskojęzycznej wersji przepisów Navigi:
Pkt 4.6
ppkt 5
cyt."The model is to be presented into a clean and responding condition for building examination. That paints should to that of a shipyard-new original ship correspond. Deviations (camouflage finishes, ageing and customs traces according to the original) are permitted."
Teraz z polskiej wersji:
Pkt 4.6
ppkt 5
cyt."Model powinien przedstawiać jednostkę w stanie czystym i w pełni wyposażonym, przypominającym stoczniowo nową jednostkę. Dozwolone jest dodanie kamuflażu."
Jak widać w polskiej wersji przepisów usunięto zapis o możliwości stosowania postarzania i zarysowań, jednakże zamiast "is to be presented", napisano "powinien", zatem polska wersja przepisów "nie wyklucza" startowania modeli waloryzowanych, natomiast angielska "dopuszcza". I tyle w temacie :D
Jeszcze jedna sprawa. Weathering trzeba udokumentować, co może być trudne jeżeli chodzi o starsze jednostki tj. Yamata i Bismarcki, ale jeżeli chodzi o współczesne to już nie.
Co więcej ciężko by zbudować Groźnego na kilka dni przed wycofaniem w tzw. "stanie stoczniowym". To niemożliwe. Kluczem jest posiadać odpowiednią dokumentację zdjęciową i nie przesadzić z weatheringiem, wtedy będzie dobrze.
Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: rychenko »

Witam

Piotrek model świetnie wykonany , widziałem na własne oczy w Tczewie wiec jak dla mnie nie jest to żadnym zaskoczeniem ze zdobyłeś złoto, cieszy mnie tez fakt ze model rewaloryzowany został doceniony ze w ogóle został dopuszczony , bo tu na naszym podwórku jakoś sędziowie widać inne przepisy Naviga mają albo jak piszesz zle zostały przetłumaczone , w każdym razie jak dla mnie model robiony w takiej konwencji jest o wiele bardziej realistyczny i „plastyczny” teraz nie opędzisz się od moich pytań jak będę budował odnośnie weatheringu :lol: .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: ArturN »

Rychu trochę przesadziłeś z tym naszym podwórkiem. Primo pierwsza ocenę miał ten model w Rudzie Śląskiej na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska i został dopuszczony. Więc nie generalizuj :p uogólnienia są dobre na Wiejskiej w Warszawie :)
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: [Relacja] ORP GROŹNY (351) 1:50 R/C

Post autor: rychenko »

Witam
Może w Rudzie Sląskiej obowiązują inne przepisy :lol: bo na mistrzostwach Polski w Olesnicy gdzie sędziowali sędziowie według przepisów Naviga taki model nie byłby dopuszczony wiec chyba cos jest nie tak skoro raz sędziowie mówią ze model musi wyglądać jakby opuścił przed chwilą stocznie a innym razem może wyglądać inaczej, ja się cieszę ze model Piotrka został tak oceniony i życzył bym sobie aby wszyscy sędziowie tak do tego podchodzili .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ