Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

"Ulises" wg OcCre

Czyli forum RC.

Re: "Ulises" wg OcCre

Postprzez ryszardw » 30 Sie 2020, 15:02

Te stare parowce mają nieodparty urok .Pięknie wykonany model .Ale na wodzie nie poszalejesz bo to tylko holownik .Gratuluję R
Awatar użytkownika
ryszardw

Miejscowość: wrocław

Postprzez woj195 » 30 Sie 2020, 18:43

Dziękuję z dobre słowo.
Rzeczywiście szaleństwa nie ma, bo nie może być; jednak całkiem dziarsko sobie radzi, także przy skrętach. Jednak przełączenie na bieg wsteczny wymaga chwilowego odczekania, a po niej płynie, lecz z mniejszą prędkością. Chyba tak pracują regulatory od samochodzików.

P. S. d
Do budowy kadłuba użyłem płyty PVC ciętej na paski. Uważam, że to dużo łatwiejsze niż listewkowanie. Został mi więc cały pęczek balsowych listewek i kilka paczek mosiężnych gwoździków. Może komuś się przydadzą...

Pozdrawiam
Wojciech Łączyński
Awatar użytkownika
woj195

Miejscowość: Włocławek

Postprzez rekmak » 31 Sie 2020, 08:27

Podobny model holownika Hercules z tamtego okresu. Zbudowałem zimą 2019. Pochwalę się filmem https://www.youtube.com/watch?v=7TpMspTqDL8
rekmak

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Jakub_RC » 19 Wrz 2020, 21:06

woj195 napisał(a):Film z pływania będzie (jak się nauczę go wstawiać). A wytwornica wymaga zmiany aparatury, a tego na razie nie planuję.
pozdrawiam wszystkich
Wojciech Łączyński

Bardzo fajnie ten model wyszedł i także chętnie obejrzałbym film z pływania. :)

Możesz powiedzieć jaki masz problem wytwornica - aparatura? Tylko dwa kanały?
Awatar użytkownika
Jakub_RC

Miejscowość: Warszawa

Postprzez rekmak » 20 Wrz 2020, 10:10

Wytwornica dymu. Są różne rozwiązania i jedno z nich wypatrzyłem w internecie. Jako grzałka rezystor ceramiczny 5 ohm 10 W. Były dwa, zastosowałem jeden. Końce zaokrąglone, skręcone są razem z końcówkami przewodów wkrętami i przez pokrywę pudełka z tulejkami izolującymi. Pudełko typu pasta do butów ale większe znalazłem w rupieciach. W pokrywie po wycięciu otworów przykręciłem mały wiatraczek komputerowy. Przylutowałem także rurkę około fi 10 mm . Najpierw była krótka ale dym się rozpraszał w grubym kominie więc wydłużyłem prawie do samego wylotu komina. Rezystor owinąłem knotem do lamp naftowych i szczepiłem drutem. Koniec zanurzony w płynie. Płyn można kupić (trochę drogi), można kombinować różne mieszanki, ropa, gliceryna. Zasilanie. Zastosowałem li-on 4 sztuki aby było wyższe napięcie. Złącze typu DEAN, załączam na brzegu i jak się nagrzeje wytwornica, stawiam model na wodę.
IS_IMG_20190228_191909.jpg

Inaczej zbudował Jadar do Atlasa 2 na Polskim Forum Modelarskim.
rekmak

Miejscowość: Bydgoszcz

Poprzednia

Wróć do Radio Cuda

Użytkownicy On-line