Cięcie blachy mosiężnej

Tu pacujemy nad poradnikiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Cięcie blachy mosiężnej

Post autor: dali »

Do cięcia używam linijki z twardego metalu mocując ją porządnie do stołu. Linijki nie przytrzymuję ręką, ponieważ nacinając dość mocno przyciskam nóż, który może uskoczyć i nieźle pokaleczyć, należy również unikać linijek plastikowych, drewnianych itp. Nacinam tak około dziesięciu razy następnie obracam blachę na drugą stronę i powtarzam całą operację nie przecinając blachy do końca

1.jpg

2.jpg


Następnie naciętą blachę tnę zwykłymi nożyczkami, nożyczki „prowadzą się samem” po nacięciu. Tnie się dość łatwo jak karton.

3.jpg

4.jpg



Odcięty pasek prostuję przez szmatkę lub w rękawicach, ponieważ jest dość ostry

6.jpg


Po odcięciu wyrównuje rant blachy

5.jpg


Przecieram papierem ściernym o granulacji 180 z wszystkich stron a głównie rant usuwając nierówności i zadziory a na koniec przecieram całość papierem ściernym o granulacji 1500

7.jpg

8.jpg

9.jpg


Przed oksydowaniem należy porządnie przetrzeć szmatką nasączoną w benzynie ekstrakcyjnej lub czymś podobnym w celu odtłuszczenia.

10.jpg


Opisanym sposobem ciąłem blachę do 0.5 mm

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Cięcie blachy mosiężnej

Post autor: ralfee3 »

Piotrze, wielkie dzięki!!!

Sam bym pewnie do tego nie doszedł, albo doszedł ale zmarnował mnóstwo blachy mosiężnej :-) Ja mam blachę 0,5 i 0,1 i 0,2. 0,5 i 0,1 testowałem, na zawiasy jedna zbyt cienka druga zbyt gruba, zrobię według Twojej instrukcji z 0,2.

pozdrawiam,
Rafał
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
ODPOWIEDZ