Olinowanie HMS Victory

Tu pacujemy nad poradnikiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: lkemot »

@Jarcio,
Chyba wkradł się błąd w poradniku dotyczący Fokbramsztagu - powinien przechodzić przez środkowa kauszę boomstengi, a na rysunku przechodzi przez koniec bramstengi.
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: Jarcio »

Rysunek jest w porządku. Na rysunku uprościłem nieco drzewce bukszprytu i dla czytelności obrazu (i nieco z lenistwa :D ) nie dorysowałem trzeciego składowego jego elementu tj. bramstengi bukszprytu. Dlatego wydaje się, że ta lina przechodzi przez nok bramstengi, a nie kauszę na bomstendze. Dla porównania zobacz rysunek dla olinowania fokbombramsztagu. http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/fi ... &mode=view Tam rozrysowałem wszystkie trzy drzewce tworzące konstrukcję bukszprytu.
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: lkemot »

Rzeczywiście jest dobrze - mój wzrok sobie coś dodał nieistniejącego :geek:
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: lkemot »

@Jarcio, jakbyś mógł zerknąć na Bezanbramsztag , czy przypadkiem pojedyńczy bloczek nie powinien być zamocowany powyżej marsa, a nie salingu ?
Gdybym zrobił tak jak jak na rysunku to sztag by biegł by do góry
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: Jarcio »

Tomku, faktycznie tak powinno być jak piszesz. Pierwotnie źle to opisałem i rozrysowałem, ale tutaj zamieściłem korektę viewtopic.php?f=520&t=45356&start=80
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: lkemot »

@Jarcio
Bezanbombramsztag ma na rysunku za wysoko zamocowaną kauszę na grocie, w tym układzie będzie biegł do góry (w kierunku grota). Kausza powinna być tuż nad salingiem...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Olinowanie HMS Victory

Post autor: Jarcio »

Słuszna uwaga Tomku. Opis przebiegu tego sztagu jest prawidłowy, natomiast źle wykonałem rysunek. Ten sztag powinien przebiegać tak, jak na rysunku zaznaczyłem to kolorem czerwonym.

bezanbombramsztag.jpg
ODPOWIEDZ