pytanie do adminów

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 387
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

pytanie do adminów

Post autor: TomekA »

Zauwazylem, ze co jakis czas, dosc regularnie, pojawia sie na Forum problem ze strony mniej doswiadczonych kolegow, jak zabrac sie do budowy modelu w konwencji POF (planka-na-wredze), tj. z wymodelowaniem z planow wszystkich wreg a nie tylko niektorych grodzi i zbudowaniem kadluba, tak jak byl on kiedys budowany w swym pierwowzorze przez historycznych szkutnikow.

Na internecie jest troche artykulow napisanych przez doswiadczonych modelarzy szkutnikow, ale prawie wszystkie sa w jezyku angielskim, a brak jest odpowiednika w jez. polskim.

Ja kiedys, przed laty, napisalem takie raczej ogolne uwagi na ten temat w serii moich e-maili do kolegi Mareckiego, ktory potem zebral je w calosc i stworzyl zen 10 stronicowy artykul na ten temat.
Mam ten artykul zapisany w formacie PDF i chcialbym go zamiescic na tym forum, w rubryce "Warsztat" czy innej. Byc moze, bylby on pomocnym dla tych w/w kolegow?
Niestety, nie wiem, jak to zrobic. Wyglada na to, ze samemu nie jestem w stanie tego dokonac.
Jesli tak, to komu moglbym ewentualnie ow artykul podeslac, by potem ta osoba mogla go zamiescic tam na Forum?
Dzieki za uwage. :)
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: pytanie do adminów

Post autor: ryszardb »

Próbowałem już nie raz opublikować mój artykuł o rysowaniu ręcznym linii teoretycznych, niestety bez powodzenia. W zeszłym roku rozdawałem jego drukowaną wersję w Tczewie. Mój artykuł był publikowany w Modelarstwie Okrętowym.
Przyłączam się do twojego apelu
Z pozdrowieniami \
Ryszard
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: pytanie do adminów

Post autor: ataman »

Ryszardzie, artykuł Tomka już wisi od rana
viewtopic.php?p=82470#p82470
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ