Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Post autor: Leon27 »

Sam muszę przekopywać się jak chcę pokazać komuś moją relacje z budowy w internecie. Linków w podpisie jest za mało żeby wszystkie sobie podlinkować i ze swojego podpisu korzystać a na spisie modeli też nie ma bo był aktualizowany już nie wiem kiedy.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Post autor: rychenko »

No to w czym problem zrób taki spis !!!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Post autor: Hadżi »

Witam!


Leon27 pisze:Sam muszę przekopywać się jak chcę pokazać komuś moją relacje z budowy w internecie.


Leon! o jakim spisie i jakich modelach mówisz. O relacjach z zamierzonymi budowami, w trakcie budowy, czy już ukończonych? Ja dla własnych potrzeb robię sobie taki spis. Nie mam takiej możliwościa aby umieszczać go na Kodze. A wyglada to tak:

Relacja z budowy DŻONKA: viewtopic.php?f=530&t=44719 Psyduck ukończona
Relacja z budowy DŻONKA: viewtopic.php?p=51527#p51527 Dejmien
Relacja z budowy ENDEAVOER: viewtopic.php?p=50196#p50196
Relacja z budowy FLYING FISH: viewtopic.php?f=7&t=44852 Leon27
Relacja z budowy FRANCA szkuner: viewtopic.php?p=51094#p51094 Leon27
Relacja z budowy GRETEL: viewtopic.php?p=50207#p50207
Relacja z budowy GRETEL: viewtopic.php?f=7&t=12226
Relacja z budowy H 300 DANIEL: viewtopic.php?f=523&t=36561 Romanov


Czyli: Nazwa modelu, link do pierwszej strony relacji, kto buduje i czy jest ukończona.

Zaczołem od niedawna, więc dużo tego nie ma, a na przekopywanie Kogi aby uzupełnić spis nie mam obecnie czasu. Jeszcze ze dwa lata.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Post autor: Leon27 »

Heh. Jest to jakaś opcja. Tyle że trzeba by to albo mieć na Penie u siebie i cały czas przy sobie jak się jest u kogoś i wychodzi że coś tam sobie dłubie i ten ktoś chce zobaczyć - zawsze mnie ktoś wyda z tym :-). Albo mieć gdzieś aktualny na poczcie :-) Czasem coś nawet z byłych relacji czyichś coś się chce pokazać to też się złapie czasem że nie można czegoś znaleźć a było. Teraz przykładów nie pamiętam. No cóż. Jurek w tym temacie jest niezastąpiony :-) Trochę modeli ostatniego czasu się pokończyło wśród towarzyszy współmodelarzy.

Do rychenko : ( bo coś jemu zdaje się umknęło )
Taki spis istnieje i jest tutaj dla żaglowców viewtopic.php?f=7&t=12054. Tyle że się z lekka zdezaktualizował.
Tak więc nie trzeba a nowo go tworzyć :-)
Xivok
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przydałoby się zaktualizować spis modeli

Post autor: Xivok »

Moją propozycją jest temat w którym każdy sam by informował o tym że rozpoczął nową relację.
każdy rozpoczynający dokonywał by wpisu w tym temacie w formie: Nick, link, ukończony/trwa budowa.
Do obowiązków autora tematu należało by tylko co jakiś czas skopiowanie Linijki podanej przez użytkownika i wykasowanie postu aby nie zrobił się w nim śmietnik.

Dzięki temu sposobowi uniknęło by się problemu czasochłonnej aktualizacji. Problem leży jednak w tym że trzeba do tego moderatora lub kogoś kto uzyskał by prawa moderatorskie ponieważ musi mieć możliwość kasowania postów aby uniknąć śmietnika.
A główny problem to osoba która chciała by to prowadzić. Chociaż można w to zaangażować dwie lub trzy osoby co zmniejszyło by nakład pracy do minimum.

Pomysł dość dobry i sprawdzał się na forach sojuszy czy klanów w grach w których się udzielałem pare lat temu. Rekordy sojuszy lub osiągnięcia bojowe... dawało radę.

Ja osobiście nie dziwię się, że spis się zdezaktualizował ponieważ to kupa roboty...
moja wersja zakłada mniejszy nakład pracy ale i tak nadal wymaga zaangażowania i regularności a na to większości może brakować czasu.


Edit:
jest jeszcze problem rzetelności użytkowników... ale w ostateczności można to załatwić wpisem do regulaminu i krzykiem na każdego rozpoczynającego relację :D
ODPOWIEDZ