USS Constitution

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Constitution

Post autor: bartes123 »

Skończy się planami z ruskiej strony i szkieletem z tektury...
Ale oczywiście zachęcam do prowadzenia relacji z budowy.
Już nawet nie Constitution.
Ani Wiktor Wiktor.
Czegokolwiek...
Awatar użytkownika
Criss
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2011, 01:00

Re: USS Constitution

Post autor: Criss »

Heheheh

Myszor dogodzi zapewniam :mrgreen:
Staneło na shipyardzie i tak już zostanie.Rado zaoferował mi wycinankę za co mu serdecznie dziękuję.Im szybciej pojedziesz do stanów tym szybciej będe miał model :D

Bartes..
zaoferował bym ci coś na ukojenie nerwów ale mowiłeś że żuciłeś picie heheh
Zapewniam cię.
Model zaczne i skończę. I nie ma zmiłuj się. I nie będzie ruskich planów....
Muszę się ogarnąć z nowym mieszkaniem itd. Kniga z Anatomy już do mnie jedzie.
Tomek ma ten sam model wiec poraczył instrukcja aby przedwczesnie się zapoznać.
Generalnie na upartego duzy warsztat mam na modelarni na morenie gdzie prowadziłem zajęcia. Ale spędzał bym tam za dużo czasu a to odbiło by się na moich kochanych córeczkach. Dlatego praca w domu , a cieższe rzeczy załatwi sie w modelarni itd.
Koniec wywodu :) A jak już skończę to drogi Bartesie stawiasz dobrego marynarskiego trunku szklaneczkę :P
pzdr
Krzysiek.

ps. Myszor... Nie da się bez armat. To duża skala i aż się prosi.....


ps.2 mały edit..

Bardzo ciekawa stronka o budowie. Prawie krok po kroku z rysunkami i innymi bajerami.

http://knightdreamers.com/HomePage/Ships/00.htm
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: USS Constitution

Post autor: mirek »

Model jaki planujesz zbudować jest bardzo ładny i ciekawy , choć za razem bardzo trudny .
Nie znam ani ciebie, ani Twoich osiągnięć jako budowniczego modeli , więc jest mi trudno się wypowiadać na temat Twoich szans na zbudowanie tego modelu .
Życzę ci jednak jak najlepiej i wierzę w to , że za niedługi okres czasu będziemy mięli możliwość śledzić relację z budowy modelu .
W 2009 r. na Mistrzostwach Europy w Rumunii miałem możliwość obejrzeć ten zestaw na własne oczy , wystawił go do sprzedaży jeden z modelarzy . W opinii wielu modelarzy którzy oglądali ten zestaw jest to jeden z najlepiej opracowanych zestawów jaki jest dostępny na rynku
Zestaw pomimo swoich niedoskonałości znalazł nabywcę w błyskawicznym czasie .
Rozmawiałem później z nabywcą tego zestawu który stwierdził ,że do wywalenia jest cała artyleria i takielunek czyli bloczki , jufersy i linki .
Może uda ci się choć zakupić same plany które nie są chyba aż takie drogie. O ile firma Shipways takowe sprzedaje
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Constitution

Post autor: woj195 »

Witam Kolegów, przeczytałem Waszą korespondencję na interesujący mnie temat, t. j. budowy Constitution. Upłynął rok i myślę, że Kol. Criss ma jakieś osiągnięcia, chciałbyb je zobaczyć.
Sam zacząłem bnudowę z wycinanki FLY. Choć, wg opinii Kolegów, jest to rzecz mało doskonała, chcę spróbować swoich sił przy kolejnej papierowej budowie. Na razie mam szkielet.
Jeśli jest ktoś, kto budował ten model z tej wycinanki i zechce się podzielić doświadczeniami, bardzo proszę o fotki na forum.
Pozdrawiam żeglarzy
Wojtek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: USS Constitution

Post autor: RomekS »

bartes123 pisze:Skończy się planami z ruskiej strony i szkieletem z tektury...
Ale oczywiście zachęcam do prowadzenia relacji z budowy.
Już nawet nie Constitution.
Ani Wiktor Wiktor.
Czegokolwiek...


No i tu Bartes masz rację.
W 99 % jest tak, że im kto więcej zapowiada tym mniej robi.
Kolega o jakże wymownym nicku Criss nawet Dżonki nie zrobił,
ale za to jak szumnie wszedł.
Od kilku lat obserwuję tego typu "zaczynaczy zapowiadaczy"
i prawie zawsze się tak kończy.
Czasami złoży ktoś szkielet z gotowych laserowych nieoszlifowanych elementów
i już czuje się takim co to wszystko potrafi.

woj195 pisze:...zechce się podzielić doświadczeniami, bardzo proszę o fotki na forum.
Wojtek


Wojtek raczej nie zechce.
Bo i czym ma się dzielić. Kolejnymi zapowiedziami. Takich jest 50 % na Forum.
Wejdą namieszają i potem egzystują jako "martwe dusze".

Aczkolwiek Kolega miał wejście smoka....
viewtopic.php?f=526&t=44680&p=46641#p46641
Ale na naszym Forum nie pokazał co robił szkutniczego.

Chciałbym się mylić w tej opinii....
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Constitution

Post autor: woj195 »

Dziękuję Ci Romku za szybką i wnikliwą ocenę "nowego na forum". To działa bardzo demobilizująco, a jeszcze bardziej drażni.
Czytałem niejednokrotnie na tym forum, że jest ono nie tylko dla "strych wyjadaczy", a ideą forum jest zachęcanie i przekazywanie tajników modelarstwa tym, którzy nie są mistrzami. Tego rodzaju wpis chyba może zawęzić grono forumowiczów, z obawy przed krytyką i negatywna oceną ferowaną "z góry".
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Constitution

Post autor: bartes123 »

Słuchaj, napisałeś w temacie ,w którym od zeszłego roku wieje trupem. A wieje trupem, ponieważ autor wątku zaginął w akcji wespół w zespół ze swoim szumnie zapowiadanym planem zakupu modelu (bo jak uważnie doczytałeś, przez dwie strony relacji usiłował wybrać zestaw do zakupu...) i na tym etapie już poległ. Chociaż pisaliśmy wszyscy - zrób coś prostszego i tak dalej i sratatata i pierdu pierdu.
Romek uprzejmie Cię poinformował, że naprawdę nikłe szanse Twoje na odpowiedź ze strony użytkownika "Criss", bo jego od roku na forum już nie ma dawno...

I potwierdzam - to jest forum dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych modelarzy, z podkreśleniem na słowo modelarz. Osoba która przez dwie strony pierdzi w mąkę o zestawach i zapowiada budowę jest zapowiadaczem, nie modelarzem.

Czego dowodem jest zewłok tej relacji.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: USS Constitution

Post autor: RomekS »

woj195 pisze:Dziękuję Ci Romku za szybką i wnikliwą ocenę "nowego na forum". To działa bardzo demobilizująco, a jeszcze bardziej drażni.


Miałem się wypowiedzieć ale po co ?
Chociaż jedno pytanie mam.
Czym Cię tak rozdrażniłem ?
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: USS Constitution

Post autor: RomekS »

RomekS pisze:
woj195 pisze:Dziękuję Ci Romku za szybką i wnikliwą ocenę "nowego na forum". To działa bardzo demobilizująco, a jeszcze bardziej drażni.


Miałem się wypowiedzieć ale po co ?
Chociaż jedno pytanie mam.
Czym Cię tak rozdrażniłem ?


Szybka i wnikliwa ocena była poprawna. To częsty przypadek.
Im więcej zamierzeń tym mniej konkretów. Od 2005 roku
takich wpisów były 10-tki. Zamiast zbudować coś łatwiejszego,
to pisze się szumne zapowiedzi. Odgrzebuję czasami stare
tematy aby poczytali sobie zaczynający jak się to zazwyczaj kończy.
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Constitution

Post autor: woj195 »

Witam Kogowiczów,
swojego czasu „dopiąłem się” do tego tematu, w nadziei uzyskania jakichś informacji z realizacji. Jednak nikt z wykonujących USS Constitution z wycinanki FLY nie odezwał się. Szkoda, sam więc będę przecierał szlaki tej budowy.
Wczorajszy wpis Romka przywołał mnie "do tablicy", przeto zamieszczam kilka fotek z rozpoczętej – jeszcze przed zamknięciem sezonu stoczniowego – budowy Old Ironsiede’sa.
Jeszcze w czasie trwania mojego sezonu stoczniowego dokończyłem, co było w zaplanowanej realizacji: to jest budowę Mary Ann z Billing Boats oraz dociągnąłem do oczekiwanego poziomu Myflowera z MM.
Pozdrawiam Romka, stymulatora wielu poczynań na tym forum, podziwiając Jego bardzo przejrzyste i pouczające relacje. Piszę to bez ironii!
Wojtek
Załączniki
IMG_0659.JPG
IMG_0651.JPG
IMG_0649.JPG
ODPOWIEDZ