Plany sekcji

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Plany sekcji

Post autor: Paliwiak1 »

Witam wszystkich:)

Czy zna ktoś adres do strony gdzie były publikowane w Internecie plany modelarskie przekroju, jakiego kolwiek modelu statku najlepiej z XVIII w.??
Interesuje mnie to ze względu na powolne rozwijanie nowego projektu, w którym mam zamiar zrobić wnętrze modelu, ale najpierw chce zrobić jego przekrój wzorując się na innym przekroju. Po prostu chce zobaczyć jak taki przekrój powinien być zrobiony w sensie planów.

Posiadam linki do kilku stron gdzie są plany modelarskie, ale jest tego cała masa a nie wiem nawet, jakich nazw jednostek szukać a ściągać wszystko to i tak powstanie niezły kocioł.

Z poważaniem Paweł G.


P.S. Proszę moderatorów o przeniesienie tego wątku do Hyde Park, bo pomyliłem działy.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
korasonek
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany przekroju

Post autor: korasonek »

Paliwiak1 napisał:
Witam wszystkich:)

Czy zna ktoś adres do strony gdzie były publikowane w Internecie plany modelarskie przekroju, jakiego kolwiek modelu statku najlepiej z XVIII w.??
Interesuje mnie to ze względu na powolne rozwijanie nowego projektu, w którym mam zamiar zrobić wnętrze modelu, ale najpierw chce zrobić jego przekrój wzorując się na innym przekroju. Po prostu chce zobaczyć jak taki przekrój powinien być zrobiony w sensie planów.

Posiadam linki do kilku stron gdzie są plany modelarskie, ale jest tego cała masa a nie wiem nawet, jakich nazw jednostek szukać a ściągać wszystko to i tak powstanie niezły kocioł.

Z poważaniem Paweł G.


P.S. Proszę moderatorów o przeniesienie tego wątku do Hyde Park, bo pomyliłem działy.[/quote

Witam
O jaki przekrój chodzi? Poprzeczny czy podłużny?
Czy o TO chodzi?
Chyba w każdej książce z serii Anatomy of the ship masz przekroje i podłużne i poprzeczne.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Piotr

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." (Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany przekroju

Post autor: Paliwiak1 »

Przepraszam chodzi mi nie o przekrój tylko o sekcje czyli cześć statku bez dzioby i rufy.
Pokręciłem pojęcia.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
robert82
Posty: 158
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany przekroju

Post autor: robert82 »

Witam
Paliwiak1 czy chodzi ci o coś takiego ?
(zdjęcie z netu jeśli naruszyłem jakieś prawa to proszę o usunięcie)
Obrazek
Pozdrawiam robert82
........................................................
W stoczni:
DŻONKA
USS CONSTITUTION CROSS SECTION
2X12 POUND USS ESSEX
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany sekcji

Post autor: Paliwiak1 »

Właśnie

Co prawda chodziło mi jeszcze o coś innego, ale to zdjęcie jest mi bardzo przydatne, bo pokazuje rozmieszczenie pomieszczeń na okręcie.

A chodziło mi o coś takiego:

Obrazek

Jest to sekcja USS Constitution
Z poważaniem Paliwiak
ODPOWIEDZ