Sowietskij dwigatiel:-)

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: Mirek77 »

Witam.Przeglądając rupiecie znalazłem takie oto dwa silniczki Made in CCCP.Z tego co pamiętam kupiłem je w Centralnej Składnicy Harcerskiej.Było to dawno dawno temu,gdzieś druga połowa lat 80-tych.Silniczki się uchowały.Nie korzystałem z nich ani razu.Kupiłem baterię żeby sprawdzić czy działają.Na początku nie działały ,ale im pomogłem i ruszyły:laugh: Jeden ma trochę słabsze obroty, ale może się rozrusza.Nie wiem czy takie silniczki są coś warte w dzisiejszych czasach w modelarstwie.Kiedyś to pewnie było coś.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

Mirek77: Silniczki piękne. Ech to były czasy. Pamietam jak napędzały mój kuter rybacki sklejony z plastikowego CCCPowskiego zestawu.
Nie rozumiem tylko jaki to ma związek z działem - Poradnik modelarza szkutnika;)

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: myszor »

Mirek mi się wydaje że one są tyle warte co te 1rubel i 10kopiejek:laugh: .Kiedys to było coś super bo nic innego nie było . A co planujesz użyc ich do zwijania zagli ;)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: Mirek77 »

Myślę, że mogą się przydać do skręcania linek.Na jakimś forum widziałem coś takiego.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: grzegorz75 »

Mireczku :) ....... Nie , nie , nie ..... :) Jeżeli oczekujesz , że powiemy " eeeee tam , zaraz do skręcania linek ... wstaw do holowniczka " - to nie :-) . Nawet o tym nie myśl ! Pilnuj lepiej kadłubka :-)
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: Mirek77 »

Nie wstawię do holowniczka,obiecuję.
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: Mirek77 »

Ruski silnik w amerykańskim holowniku i to w czasach zimnej wojny-nie ma mowy:laugh:
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Sowietskij dwigatiel:-)

Post autor: Leon27 »

Rozczłonkowałem dokładnie taki silniczek kiedyś i są tam bardzo cieniutkie szczoteczki na blaszkach mosiężnych. może z 2 mm. Szczoteczki w moim silniczku miały żywot krótki i zostały same utarte blaszki.
No to już relikt zimnej wojny bardziej niż do czegoś by się miały nadawać.
ODPOWIEDZ