Plany Modelarskie

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
Awatar użytkownika
marekdziki
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: marekdziki »

Masz rację Szkutnik. Plany żaglowców to jest najwyższa półka. Tak pod wzgędem dokumentacyjnym jak i wykonawczym. No ale tak już bywa, ze coś co jest nad wyraz efektowne jest zarazem najtrudniejsze.

Ja w tej chwili jestem w trakcie przygotowania planów do : BIO "Hesperides" statek naukowo badawczy i Torpedoboot Raubiter - Klasse _"Wolf" (poniewaz buduję ich modele) i pewnie na początek któryś z nich będzie tematem pierwszego numeru "Planów modelarskich".
Najważniejsze, żeby się chciało chcieć.



Pozdrawiam Marek "Dziki" O.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: myszor »

Witam . Ja jestem z tych ludzi co korzystają z planów a nie z tych co je tworzą . Jeżeli potrafisz i masz zapał do wydania dobrych planów , z naciskiem na dobrych , to będę mocno Ci kibicował . Moją zabawę w modelarstwo niedawno reanimowałem i nie wiem gdzie kupić dobre plany . Korzystam teraz z ogólnych planów {rzut z góry , jeden przekrój i linie teoretyczne } oraz kilka zdjęć . Wydanie profesjonalnych planów w języku polskim na pewno zwiększy liczbę modelarzy chcących budować a nie tylko dyskutować . Dla mnie jest to świetny pomysł . Ale znając życie przeważać będą modele współczesne { łatwość w dostaniu dokumentacji }. Nie będę już krakał tylko czekam na pierwszy { żaglowiec } numer nowych PLANÓW MODELARSKICH . Pozdrawiam .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
marekdziki
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: marekdziki »

Hej Myszor. Dzięki za komentarz (także na wątku BIO "Hesperides:" odnośnie planów). Chciałbym, aby PLany Modelarskie zaspokajały potrzeby wszystkich modelarzy, także budujących modele żaglowców. Wszystko będzie zależało od dostępności materiałów źródłowych.
Najważniejsze, żeby się chciało chcieć.



Pozdrawiam Marek "Dziki" O.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Plany Modelarskie

Post autor: vegelus »

tu masz polskiego wydawcę planów na światowym poziomie. Wydaje średnio 0,5 planu na rok. Spróbuj nabyć jedne jego plany i od razu będziesz wiedział bardzo dużo o tym jak mają wyglądać i ile kosztują. Potem z tymi planami do byle drukarni z pytaniem o cenę wydrukowania takiego zestawu przy założeniu 1500 egzemplarzy i masz gotowy biznesplan :)
Potem musisz odjąć od kwoty sprzedaży kwotę drukarni i swój koszt operacyjny i już wiesz ile możesz oferować autorom planów. Jak wyjdzie ci dużo dla autorów to się nie opędzisz od planów.

Tu masz SY z dużą tradycją tak modeli jak i medali za swoje modele.
http://www.model-shipyard.com/plany.htm

Modelarz i jego przedruki archiwalnych planów + nowe plany

Nie można zapomnieć o
http://www.modelarstwookretowe.pl/

gdzie publikują dobrej jakości plany

Oczywiście należy brać pod uwagę także zagraniczne czasopisma modelarskie oraz publikacje twarde z planami.

Oczywiście nie należy zapominać o planach z zestawów modeli.
Awatar użytkownika
marekdziki
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: marekdziki »

Witam kolegów po dłuższej przerwie. Jak tam po wakacjach?
Mam przyjemność poinformować, że sprawa "Planów Modelarskich" idzie zgodnie harmonogramem chociaż troszkę powoli. Samo ich kreślenie to jak dłubanie kulki w kulce przez chińczyków w klasztorze;) . Ale powoli do przodu, także w kwestji żagowców. Po długich poszukiwaniach i łamaniu narządu mowy w konwersacjach w językach jak najbardziej obcych udało się zdobyć troszkę materiałów źródłowych i innych. No i trzeba teraz to zweryfikować i przenieść w formie uporządkowanej grafiki do kompa, a później .... no i tak dalej. Myślę, ze pierwszy numer ujrzy światło dzienne na początku roku (takie mam plany - już nie modelarskie w sprawach modelarskich) :) , a następne już sukcesywnie będą się ukazywać w częstotliwości.... no jeszcze nie wiem, ale myślę że podobnie jak stare Plany co dwa miesiące (byłoby bosko).
Czy znajdzie się ktoś chętny do współpracy, a biegły w sprawach grafiki 3D?.
Pozdrawiam kolegów serdecznie.
Najważniejsze, żeby się chciało chcieć.



Pozdrawiam Marek "Dziki" O.
Awatar użytkownika
karambolis8
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: karambolis8 »

Trzymam kciuki za powodzenie! Takie plany to byłoby coś. Stare Plany Modelarskie były zorientowane na wszystkie kategorie modelarskie, a tutaj mam wrażenie, że mówimy tylko o jednostkach pływających. Poszerzenie oferty o lotnictwo z pewnością ułatwiłoby utrzymanie się pozycji na rynku - więcej osób znalazłoby coś dla siebie.
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Plany Modelarskie

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

Ciesze sie ze wszystko idzie zgodnie z planem, choc powoli. Z tego co napisales widze ze zadebiutujesz na scenie modelarskiej przede mna. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
Awatar użytkownika
marekdziki
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: marekdziki »

Krzysiu. Zgodnie z obietnicą nie ujawniam szczegółów Twoich zamierzeń;) Niemniej jednak I Tobie życzę powodzenia. O reszcie zgadamy się na mailu.

Karambolis8 - oczywiście pomysł z "Planami Modelarskimi" nie dotyczy jedynie statków i okrętów. Jedynie tematyka tego forum niechcący ukierunkowała się na materię szkutniczą. PLany w zalożeniu będą obejmowały (mam nadzieję, że się uda) całokształt dzedziny modelarskiej. Materiału wyjściowego jest sporo. Problem jedynie w czasie i kasie, ale to już jakby moje zmartwienie:)
Najważniejsze, żeby się chciało chcieć.



Pozdrawiam Marek "Dziki" O.
Awatar użytkownika
marekdziki
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Plany Modelarskie

Post autor: marekdziki »

A już tak na marginesie. Czy może ktoś z Szanownych Kolegów dysponuje planami kabotażowca "Emilia" i trawlera burtowego B- (numeru nie pamiętam) zamieszczonymi onegdaj w Modelarzu (bodajże w roku 1975) Gdzieś mi wcięło numery z tymi planami,(jak na złość inne są, a tych nie ma. Prawa Murphy,ego działają) a teraz byłyby przydatne jak znalazł. Jaieś skany albo cuś tam. (najlepiej cuś tam :) ) Będę zobowiązany.
Najważniejsze, żeby się chciało chcieć.



Pozdrawiam Marek "Dziki" O.
ODPOWIEDZ