Szablony pokładników- "narząd" kreślący;)

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Szablony pokładników- "narząd" kreślący;)

Post autor: oksal »

Kreślenie i drukowanie krzywizn pokładników metodą przytoczoną przez TomkaA o tutaj:

metoda omówiona przez TomkaA

To skończyłem pewien projekcik, związany z ułatwieniem życia w stoczni:) Obsługa jest prosta. Szablony drukowane są w dowolnej ilości. Ograniczenie wynika z rozmiary formatu A4. Wydruk jest w orientacji poziomej, co pozwala uzyskać szablon całego pokładnika do długości ~300mm lub połowy pokładnika (lewej lub prawej). Da to po sklejeniu szablon o rozmiarze wręgi ~600mm. Dodatkowo, na wydrukach umieszczona jest podziałka. Można więc przy pomocy ksera powiększać lub pomniejszać szablon- podziałka ułatwi ustalenie skali uzyskanej kopii w stosunku do wydruku.

INSTRUKCJA:)

1) Wejdź tu: Strona z programem do kreślenia szablonów pokładników


Obrazek

2) Ustaw ilość pokładników do 1 do n


Obrazek

3) uzupełnij tabelę, podając szerokość pokładnika (szerokość wręgi na pokładzie) oraz wysokość pokładnika ( tak jak opisał to Tomek)


Obrazek

4) kliknij RYSUJ. Szablony zostaną dynamicznie wygenerowane i zapisane w formacie pdf. Jeżeli Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego Adobe..coś tam, to zostaniesz poproszony o instalację. Instalacja jest darmowa i trwa parę minut. Gotowy produkt, to tyle stron ile pokładników podałeś w tabeli.


Obrazek

KONIEC miłego testowania:)
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Szablony pokładników- "narząd" kreślący;)

Post autor: Karrex »

Mi się podoba
Tu miały być [img][img]http://img24.imageshack.us/img24/5091/bravoe.gif[/img], ale nie wgrywa gif'ów, więc muszą wystarczyć misie;)
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Szablony pokładników- \"narząd\" kreślący;)

Post autor: oksal »

Skoro są oklaski to znaczy, że działa. Karol, dziękuję za oklaski i misie:):)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Szablony pokładników- \"narząd\" kreślący;)

Post autor: myszor »

Brawo !!!!! . To było nam potrzebne . Teraz to ja moge i sto pokładów zbudować na Willemie . Dziękuje :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Szablony pokładników- \"narząd\" kreślący;)

Post autor: Tomek Aleksinski »

Zapomnialem dodac, ze ta sama metoda wyznaczano krzywizny rei. :)
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Szablony pokładników- "narząd" kreślący;)

Post autor: oksal »

A ja myślałem, że sobie reje "ciosano" od tak, do ustalonej długości i przekroju poprzecznego:)
Zrobiłem małe uaktualnienie:) Można podawać dane z dokładnością do dziesiątej części milimetra. Część setna też jest przyjmowana, ale nie jestem wstanie zweryfikować dokładności wydruku mierząc linijką. Uwaga! Separatorem znaku dziesiętnego jest znak kropki, a nie przecinek.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Szablony pokładników- \"narząd\" kreślący;)

Post autor: Leon27 »

No i szacun. Jak ja potrzebowałem do wykreślenia na moim Enterprise to nigdzie nie było:)))) Jednak mając jakaś wiedzę i umiejętności można zdziałać cudowne narzędzia. Dzięki. Szkoda że nie ma wersji odpalanej z samego kompa:))) Dać palec to rękę urwą:)))
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Szablony pokładników-

Post autor: oksal »

Leon27 napisał:
Szkoda że nie ma wersji odpalanej z samego kompa:))) Dać palec to rękę urwą:)))


Leszek to nie tak:) Z napisaniem niezależnej aplikacji na Widows'a nie byłoby problemów- na wieczór już by była w pełni funkcjonalna wersja, ale nie powstanie;) Zależy mi na ruch na stronie, stąd lepiej się mi kalkuluje napisać coś i umieścić na swoim serwerze niż dawać od tak w sieć, a użytkownik i tak ma to za darmo.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Szablony pokładników-

Post autor: Leon27 »

Rozumiem:-)
Mi wyszło w praniu po wstępnym montażu karonad że strzałkę sam wyznaczyłem tak że o 2 mm dosłownie przy burtach mógłby pokład schodzić niżej. Ale juz po ptakach. Następnym razem bedzie juz na 100% ok
ODPOWIEDZ