Wymiana plików - regulamin

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

krzysztof napisał:
Radku co postanowiłeś z I częścią artykułu?

Walczyć o niego :) I o pierwszą część i o drugą. Jeszcze nie wiem jak to załatwić, ale może Dziadek nas talentem rysownika wspomoże ;)?
Jak nie to moze wspólnie podzielimy się i kazdy wykona jeden rysunek?
W sumie to nie takie trudne. Można to zrobić w ten sposób, że rysuje się zwykłym ołówkiem na kartce, potem skan tego co się narysowało. W takiej postaci do delikatnego retuszu komputerowego i gotowe. Ćwiczyłem to przy artykule o stoczni modelarskiej (który trzeba wzbogacić o nasze doświadczenia, ale to zrobię przy okazji ;)) i zadziałało.
Krzysztofie uśmiechnij się. Nie poddamy się. Materiał zebrany jest cenny i nie rezygnujemy z niego.
Pozdrawiam.

P.S. Mam prośbę - otóż w myśl porządków podmieniam wszystkie grafiki i "ulegelniam" stronę, czyli robię inwentaryzację i po zdobyciu nowej wiedzy o legalności staram się ją zastosować zgodnie z przepisami. No cóż, może uda się nie stracić ducha strony :) Jeżeli macie JAKIEKOLWIEK zdjęcia modeli lub żaglowców, sarych map wykonane własnoręcznie, czy to z muzeów, czy innych, proszę o przesłanie mi na mailia: radek@kubera.org. Co do ich jakości - to sam je ocenię, prosze nie przeprowadzać "wstępnej selekcji". Niektóre zdjęcia da się napradę dobrze podrasować. Będę za te zdjęcia bardzo wdzięczny. Skrzynki mi nie zapchacie, byle mail nie przekraczał 5 MB. Najwyżej podzielcie na kilka maili.

P.S. Marecki, Vegelus - czy mogę wykorzystać Wasze zdjęcia z Cutty Sark 2003? Już je mam, tylko potrzebna mi Wasza zgoda na publikację.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: krzysztof »

Radku, wybacz ale nie wierzę w to aby ktoś chciał poświęcić swój czas aby wykonać tyle rysunków, nawet jeśli by to robiło wiele osób. Zobacz jaki jest odzew na wspólny poradnik. Jeden post o uzbrojeniu i to wszystko. Wiem ile czasu poświęciłem na te dwa artykułu - w sumie około 180 godzin.
Nastepny problem - chetny sie znajdzie do pomocy - musi mieć oryginał, który spróbuje odtworzyć. Jeśli mu prześlesz skan, na którym ma bazować, czy to nie będzie złamaniem praw autorskich?
Wierz, nie żałuje tego co zrobilem, mialem na to ochotę od bardzo dawna. Przynajmniej mam interesujące wiadomości w jednym miejscu. Cieszę, się tylko, że nie zacząłem od uzbrojenia, a ten artykuł miałem pisać jako pierwszy. Chociaż może kiedyś?
Zostaw moje wypociny w swoim archiwum, może się kiedyś sprawa wyjaśni na naszą korzyść.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Krzysztofie
Nie bądź takim fatalistą.
Zgodnie z prawami autorskimi można powielać materiały na zadadzie tymczasowego wykorzystania i jest to zgodne z prawem. Zatem przesłanie skanu w tym celu aby ktoś to przerysował - nie jest pogwałceniem prawa, pod warunkeim, że potem to usunie :D Jeżeli nikt chętny się nie znajdzie to sam to wszystko przerysuję.
Nie zniechęcaj się, rób swoje. My zadbamy o resztę. Panowie - dajcie głos, żeby Krzysztof nie czuł się opuszczony :)


Radek.

Dodane1: Jeszcze jedno - problem z rysunkami i tak bedziemy mieli i bedziemy musieli go rozwiazać.
Dodane2: Zawsze można wykorzystać nasze zdjęcia o które proszę.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: krzysztof »

Radku, nie rób ze mnie żałośnika. Powtarzam, zrobiłbym to jeszcze raz, a dla Ciebie jeśłi będziesz chciał, wysmażę artykulik o armatkach - oczywiście z niezastąpioną pomocą kolegów.
Właśnie otrzymałem od KIDa wersję rysunku nr 3 - jest lepsza od oryginału. Jeśłi zdradzi jak to zrobił to weźmiemy się do dalszej pracy.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Żałośnikiem to są osoby co nie robią nic. Ty do nich nie należysz.
Dzięki Krzysztofie, znikło zatroskanie, wrócił mi uśmiech.
KID - człowiek Cień ;) - dzięki Ci za to.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Jeszcze jedno - co do poradnika - wszystkie artykuły mojego autorstwa o żaglowcach historycznych mogą zostać wykorzystane w poradniku. Każdy artykuł jest pisany od podstaw w wyniku zebrania wiedzy z kilku ksiażek.

Więc mamy już cos ;) Resztę bedę sucesywnie dopisywać.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: Rychu »

YY ee buu a o co chodzi :]
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: Marecki »

radek napisał:
Marecki, Vegelus - czy mogę wykorzystać Wasze zdjęcia z Cutty Sark 2003?
Już je mam, tylko potrzebna mi Wasza zgoda na publikację.



Tak możesz ! :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Dzięki Marecki, niektóre Twoje zdjęcia są kapitalne. A ładne to są wszystkie ;) Podam Ci potem linki gdzie je umiesciłem.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: Marecki »

Ok - fajnie :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ