Wymiana plików - regulamin

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Zgodnie z sugestią Dziaka i innych został skonfigurowany i stworzony system wymiany plików z załacznikami jakie bedą używane podczas projektu.
Do tego celu wykorzysujemy dział "Pliki do pobrania" w tym samym miejscu, gdzie znajdują się pliki do projeku KuM. Zostały natomiast stworzone dodatkowe kategorie, gdzie bedzie można dogrywać załaczniki.
Oto nasze miejsce robocze:
Poradnik Modelarza Szkutnika.
Ale:
1) Wszyscy mogą pobierać pliki
2) Wgrywać pliki mogą tylko osoby biorace udział w projekcje. Zostaną one wskazane przez Dziadka - jako prowadzacego projekt. W tej chwili wgrywać może admin, dziadek, i ja. (czyli ja dwa razy ;))
3) Można wgrywać nst. typy plików: txt,zip,pdf,doc,xls,rar
4) Nie można wgrywać plików "nie swoich" czyli plików, w których jest zapożyczony tekst, rysunki, zdjęcia lub schematy. Dotyczy to zarówno warszatu, jaki i wersji beta poradnika.
5) w tej chwili pliki są samozatwierdzane i trafiają automatycznie do publikacji. Jeżeli okaże się, że jednak wgrywane pliki łamią punkt 4), autopublikacja zostanie wyłączona i pliki beda akceptowane przez Admina
6) Dogrywanie odbywa sie w ten sposób, że na początku trzeba wejść w "pliki do pobrania" bez wchodzenia w kategoie, po czym wybrać pojawiający się link "Zaproponuj plik". Widoczny jest dopiero po zalogowaniu. Tam wybieramy sugerowaną lokalizację i wgrywamy plik. Możńa też dodać opisy. Opisy można zmieniać, a pliki nadgrywać na nowsze.
W razie problemów dajcie znać.
Dziadku - czekam na listę uprawnionych osób do wgrywania plików.
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: Dziadek »

Proponuję na razie dopisać do listy uprawnionych Krzysztofa w działach przez niego opracowywanych. Po uzyskaniu zezwoleń od autorów niektórych postów na PWM i KODZE zdecydujemy kto dalej otrzyma takie uprawnienia. Cierpliwości. A ja nadal czekam na propozycje współpracy.
pozdrowionka
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: krzysztof »

Rozumiem, że punkt 4 ma na celu ochronę praw autorskich do elemenów zapożyczonych, czyli jak wymieniasz Radku schematów, skanów, rysunków. Czy opis pochodzenia (autor, książka ) pod każdym zapożyczeniem, nie wystarczy? Myślę, że należy element, na który się powołujemy, uznać za "cytat". Jeśli jestem w błędzie, to opracowanie, które mamy zamiar stworzyć mocno zubożeje. Nie przypuszczam, aby ktoś, nawet z wielkim samozaparciem, tworzył od nowa schematy, które już kiedyś powstały. Problem praw autorskich z pewnością musi być przestrzegany, ale od czego jest bibliografia, rzecz obowiązkowa w każdym opracowaniu.
Jeśli Radku podtrzymasz tę zasadę, ( może warto poprosić o poradę w tej sprawie fachowca - prawnika ), będę Cię musiał prosić o wycofanie mojego artykułu o olinowaniu stałym, bowiem zawiera zapożyczenia, które wymienia punkt 4. Dotyczy to również części II o olinowaniu ruchomym, którą mam nadzieję otrzymałeś wczoraj do pierwszego czytania. Przyjmę warunki, które ustalisz, bowiem to Ty odpowiadasz i firmujesz swoją osobą stronę Kogi.
Podkreślam, czy szczegółowe opisanie każdego zapożyczenia - schematu, rysunku, tabeli nie jest wystarczające?

z poważaniem
Krzysztof T. Wasilewski
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: Dziadek »

Poprzednio odpowiedziałem szybko na jedną prośbe, ale po dłuższym przyjrzeniu sie punk 4 regulaminu może budzić wątpliwości, rozumiem że jesli zapożyczenia to z podaniem pełnego źródła i autorstwa.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

Witam serdecznie.
Więc co do punktu czwartego - to jest zawsze z tym problem. Dlatego udało mi się zdobyć treść ustawy o prawie autorskim. Można go pobrać z tej lokalizacji:
Prawo autorskie

No i muszę Was zmartwić. Z tego co przeczytałem to Wszelkie cytowanie fragmentów do naszych celów wymaga wynagrodzenia dla utora. Ale mogę się mylić, proszę o wczytanie się, może ktoś znajdzie inny "paragraf".

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: jerry_bee »

radek napisał:
No i muszę Was zmartwić. Z tego co przeczytałem to Wszelkie cytowanie fragmentów do naszych celów wymaga wynagrodzenia dla utora. Ale mogę się mylić, proszę o wczytanie się, może ktoś znajdzie inny "paragraf".


nie dam głowy czy wymaga 'wynagrodzenia', na pewno wymaga zgody.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: krzysztof »

No to uż wiadomo, Jeśł tak zdecyduesz, to proszę Radku o zdęjcie artykułu o olinowaniu stałym z forum Kogi. Artykuł o olinowaniu ruchomym proszę potraktuj jako prywatną wiadomość nie do rozpowszechnienia
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: radek »

otóż nie Krzysztofie.
To co musimy zrobic, to zdjąć cytaty i napisać to wlasnymi słowami. Tego prawo nie zabrania i nie podlega to pod plagiat. Co do tego, skąd się czerpało, to i tak powinno zostać, aby uwiarygodnić arykuł. Ja też muszę po tej lekturze pozmieniać kilka artykułów na Kodze, bo stosowałem cytaty. Zatem robimy wielką czystkę ;). Problem tylko z rysunkami w Twoim artykule. Może nas ktos wspomoże i wykona podobne?

Pozdrawiam
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: jerry_bee »

można spróbować z innej beczki - może jakiś mały liścik do wydawnictwa z prośbą o zgodę na publikację?
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Wymiana plików - regulamin

Post autor: krzysztof »

W tekście nie mam żadnych cytatów. Problemem są zamieszczane rysunki. Jak zauważyłeś każdy opisywany element starałem się poprzeć jakimś rysunkiem, zebrało sie tego wiele - z pewnościa rozjaśniają opisy układów lin. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie przerysowywania - tworzenia na nowo tego samego, co jest ogólnie dostępne, tyle tylko, że w różnych miejscach i pozycjach. Artykuł miał za zadanie zebrać to co jest najistotniejsze w poruszonym zagadnieniu w jednym miejscu. Szkoda mojej pracy, a i zawracania przeze mnie głowy Kolegom, którzy mnie wspomogli w jego tworzeniu. No cóż prawa autorskie to prawa autorskie.
Krzysztof
Radku co postanowiłeś z I częścią artykułu?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
ODPOWIEDZ