Plany modelarskie Santissima Trinidad

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
leonidas
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2014, 07:40

Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: leonidas »

Witam, poszukuję planów modelarskich (ze skalą) galeonu Santissima Trinidad. Byłbym wdzięczny za info czy ktoś was ma je dostępne. Na wymianę mam inne plany. Więcej na priv.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: Kazek »

Czy tobie chodzi o Santísima Trinidad y Nuestra Señora del Buen Fin największy galeon zbudowany w 1751 z okolo 54 działami czy o największy na świecie liniowiec pierwszej klasy Nuestra Señora de la Santísima Trynidad z 1769 ze 140 działami no jak podałeś w nazwie galeon to pewnie o ten pierwszy ale to będzie problem te plany zdobyć bo w sumie mało kto się interesował statkami handlowymi które sobie pływały miedzy Filipinami i Meksykiem no chyba ze Anglicy jak go w łapy dorwali to go po rozebraniu opisali i zeskanowali :D
A bym zapomniał był jeszcze jeden to tez był galen jak sie nie mylę z 1669 ale go zezłomowali w 1705 to pewnie nie o ten ci chodzi
Pozdrawiam Kazik :)
leonidas
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2014, 07:40

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: leonidas »

Ha! Uwielbiam te hiszpańskie wielocżłonowe nazwy ;) Oczywiscie mój błąd, nie o galeon chodziło (choć jest to jeden z najpiękniejszych okrętów) a o liniowiec. Czy znlalazłyby się odpowiednie plany ?

pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: Kazek »

a można wiedzieć w jakim celu te plany szukasz ? tak sobie chcesz je otrzymać a może kolekcjonujesz plany czy coś budujesz a jak budujesz to pokaż co robisz warto by było wiedzieć komu ewentualnie ma sie pomagać a nie tylko jak macie to dajcie :D bo macie i może by dali ale nie wiedzą komu i po co.
Pozdrawiam Kazik :)
leonidas
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2014, 07:40

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: leonidas »

Mówisz i masz :D Modelarz z pewnym stażem, żaglowców miłośnik. Parę moich dzieł poniżej. (ps. flaga brytyjska na May Flower być może nie pasuje (nie te czasy) ale mi się podoba)

pozdrawiam
Załączniki
DSCF5009.JPG
DSCF5010.JPG
DSCF5008.JPG
DSCF5005.JPG
DSCF5006.JPG
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: Kazek »

no widzisz a nie trzeba było tak od razu się pięknie przedstawić :D
Fajny zestaw modeli ale nadal nie wiem po co ci te plany masz zamiar budować ST ? bo mam takie plany ale podeślę tylko pod warunkiem ze będziesz budował i relacja na Kodze
Pozdrawiam Kazik :)
leonidas
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2014, 07:40

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: leonidas »

Okazyjnie udało mi sie kupić trochę numerów z kolekcji De Agostini. Resztę będę budował sam, stąd potrzebne są mi plany, które mam nadzieję, uzyskam dzięki twojej uprzejmości :) Relacja stopniowo się pojawi. Na pewno :ugeek:
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany modelarskie Santissima Trinidad

Post autor: Kazek »

Plany Ci wysłałem ale nie musisz czekać z relacjami do Santasimy bo jak widać robisz w tej chwili jakiś modelik to czemu się nie chwalisz relacją my tu chętnie pooglądamy te Bounty jak się nie mylę :D
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ