Karl und Marie

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Emilius »

Paweł,
to niezwykły sposób i na prawdę uroczy, a sam Twój pomysł z umieszczeniem pierścionka był "w dechę"

GRATULUJĘ i życzę wam powodzenia.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Velonka
Posty: 73
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Velonka »

to cudowne, ze są jeszcze na tym świecie niebanalni faceci.
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI WAM ŻYCZĘ
"W doborowej żeglarskiej kompanii
Smukły kliper mnie poniósł do gwiazd"
pozdrawiam Velonka
[img]http://santisimatrinidad.jun.pl/album_pic.php?pic_id=88[/img] [img]http://santisimatrinidad.jun.pl/album_pic.php?pic_id=88[/img][img]http://santisimatrinidad.jun.pl/album_pic.php?pic_id=88[/img][img]http://santisimatrinidad.jun.pl/album_pic.php?pic_id=88[/img][img]http://santisimatrinidad.jun.pl/album_pic.php?pic_id=88[/img]
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
GrzesiekD
Posty: 197
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: GrzesiekD »

Niezły numer z pierścionkiem! Żeby to przebić należałoby chyba wystrzelić go z karkonady pokładowej przy akompaniamencie marszu weselnego:)
Wszystkiego dobrego na nowej, wspólnej drodze życia:)
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
Awatar użytkownika
Viluir
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Viluir »

GRATULUJE NARZECZONEJ I POMYŚLNOŚCI ŻYCZĘ!!!

Pomysł bombowy! (heh sama bym tak chciała :D - żarcik :D )

Pozdrawiam
Paulina
W stoczni:
Holk Gdański(MM)
ORP Iskra - mikro flota :)
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Dziękujemy wam wszystkim za życzenia i bardzo się cieszę, że pomysł z pierścionkiem się spodobał. Rczarnec, co do przybycia nowych modelarzy trzeba będzie troszkę poczekać najpierw musze obronić swoją prace inżynierską a moja wybranka licencjat.

A wracając d K&M powoli zakładam kolejne liny. Mam tylko trudności z ładnym zwinięciem naddatków na knagach i na kołkach ma ktoś jakiś patent. (Chodzi mi oto żeby w miare równo wychodziły).
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: ryszardw »

Romantycznie i niebanalnie .Pomyślności R.
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Jako że mam teraz mało czasu, w związku, z czym prace przy K&M posuwają się powoli.

Żagle mam już obszyte i pobarwione herbatka hihihi. Całkiem ładnie wyszły.

Poniżej przedstawiam zdjęcia boomów wykonanych na podstawie oryginalnych planów może minimalnie się różnią (chodzi mi o grubość linek i wielkość bloków, ale chodzi mi o ich kompletne wyposażenie, bo w plikach do ściągnięcia nie są one tam kompletnie uzbrojone).

Przeglądając relacje z K&M zauważyłem, że jest mało zdjęć z olinowania, postaram się jak to tylko możliwe pokazać jak najwięcej zdjęć z tego etapu budowy chcąc pomóc następnym, którzy będą budować K&M. Będą małe błędy względem oryginalnym planom, ale będą one znikome i będę je opisywał.

Mam prośbę do modelarzy, którzy już skończyli K&M o ewentualne poprawki mojej pracy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Witam i pozdrawiam

Prace nad K&M trwają i nadal się uczę:) . Na przyszłość będę wiedział żeby nie wycinać i obszywać żagli przed wykonaniem wszystkich masztów i boomów, ponieważ w K&M są troszkę zadu, że. A tak na marginesie żagle w plikach do pobrania z Kogi były wymiary żagli, ale porównując je z rosyjskimi planami trochę się różnią:woohoo: . Szkoda, że tych rosyjskich planów nie miałem od początku, bo model ma dość dużo rozbieżności względem planów z Kogi i Rosyjskich:( . W związku z tym na pewno nie będzie się nazywał „Karl und Marie” tylko „Paweł i Małgorzata” ( i tak miał tak być nazwany a wszyscy wiedzą, dlaczego:P ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Witam

Model prawie ukończony pozostało jeszcze trochę detali i oczywiście chrzest.

Moim zdaniem na wykonanie tego modelu potrzeba około 4 miesięcy żeby go wykonać na dobrym poziomie.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karl und Marie

Post autor: Budrys »

Oglądając dokumentację fotograficzną w relacji zwróciłem uwagę na (a raczej rzucił mi się w oczyB) ) jeden szczegół:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wydaje mi się, że powinno być to zrobione odwrotnie tzn. węzeł od wewnętrznej strony jufersa!? Ale może się mylę?;)
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ODPOWIEDZ