Karl und Marie

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karl und Marie

Post autor: Budrys »

Paliwiak1 napisał:
Witam wszystkich.
Coraz bliżej końca terminu a tu jak zwykle musiałem coś zrobić nie tak:( . . . . . Może ma ktoś lepszy pomysł na naprawienia takiego błędu????? Czy mam zastawić z tą zaślepką??

Oczywiście. Pomysł jest dobry. Niewiele osób będzie wiedziało w czym rzecz :huh: (a w każdym razie bez zaglądania do planów!). Potem, jak wymyślisz coś innego to wymienisz.:)
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Kolejne elementy wyposażenia pokładu gotowe, pozostało je jeszcze pobejcować.

Ryszadw bardzo chętnie bym zerwał te dwie deski dachu, ale jest to okleina na dodatek polakierowana i mam już bardzo mało czasu, ale może przez weekend je poprawie.
Co do bloczków wymiary wziąłem z forum RomkaS a dokładniej ze zdjęcia i dlatego takie wyszły. Niestety bloczki będę musiał już na pewno zostawić, ale tabelka przyda się do kolejnego modelu w przyszłości a w szczególności zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karl und Marie

Post autor: mirek »

ryszardw napisał:
Wracając do bloków zrób od nowa .Są zbyt płaskie .Wykonaj je z czereśni lub gruszy. Wstawię ci zdjęcia oryginalnych z tego okresu a będziesz miał wyobrażenie jak wyglądają.


Bardzo ładne moim zdaniem wychodzą również bloczki ze śliwki i tak dla porównania bloczki z gruszy ( jaśniejsze) i ze śliwki (ciemniejsze)

Obrazek

Obrazek

Bloczki oczywiście zmieniają barwę kiedy je zaimpregnujemy np. metoda oksala
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Witam po weekendzie Wyposażenie pokładu gotowe jak i maszty. Wszystko jak na razie tylko wstawione na kołki.

Chyba nie zdążę do 30 lipca skończyć modelu, bo musze wykonać sobie linki i je wszystkie pozakładać a to trochę zajmie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Witam po przeszło tygodniowej przerwie.:unsure:

Co prawda modelu jeszcze nie sączyłem,:( bo nie chciałem żeby stracił to coś w sobie przez zastosowanie nieodpowiednich linek albo przez ich upraszczanie. Mimo, że model nie był ukończony w sobotę wieczorem zaręczyłem się z moją wybranką serca. Początkowo myślała, że zrobiłem K&M dla siebie, ale gdy zdjęła nadbudówkę a pod nią był pierścionek zaręczynowy dosłownie się rozpłakała (oczywiście zgodzia się:) ). Tak, gdy doszła do siebie po tak wielkim wrażeniu powiedziała, że bardzo się jej spodobał model i chce go zemną dokończyć.

A teraz parę fotek przepraszam za jakość zdjęc zrobiłem je dziś rano przed pracą przy kiepskim świetle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Karl und Marie

Post autor: RomekS »

Paliwiak1 napisał:
Witam po przeszło tygodniowej przerwie.:unsure:
Mimo, że model nie był ukończony w sobotę wieczorem zaręczyłem się z moją wybranką serca.


Serdecznie gratuluję Wybrance i Tobie.
Narzeczeństwo to chyba najpiękniejszy okres w życiu.
Wszystkiego najlepszego.
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karl und Marie

Post autor: Budrys »

Paliwiak1 napisał:
Mimo, że model nie był ukończony w sobotę wieczorem zaręczyłem się z moją wybranką serca. Początkowo myślała, że zrobiłem K&M dla siebie, ale gdy zdjęła nadbudówkę a pod nią był pierścionek zaręczynowy dosłownie się rozpłakała (oczywiście zgodzia się:) ). Tak, gdy doszła do siebie po tak wielkim wrażeniu powiedziała, że bardzo się jej spodobał model i chce go zemną dokończyć.

Wielkie gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego na NOWEJ DRODZE ŻYCIA!!!:cheer:

:evil: Rozumiem, że żagle będziesz miał jak spod przysłowiowej igły!:laugh:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: Paliwiak1 »

Oczywiście, że żagle będę miał, ale to jest to, czego siej najbardziej boje w modelu, bo niezbyt mogę dojść jak one powinny być obszyte, ponieważ to, co znalazłem na różnych forach jest znikome i nie dokońca jednoznaczne.

Dziękuje za życzenia.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karl und Marie

Post autor: bartes123 »

Gratuluję i życzę wytrwałości - tak w narzeczeństwie jak i w hobby ;]
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karl und Marie

Post autor: rczarnec »

No, jeśli we wszystkich dziedzinach utrzymujesz takie tempo jak w modelarstwie, to szybko przybędzie nam modelarzy ;)
Gratuluję!
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
ODPOWIEDZ