K&M budujemy

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Witam!
Tak jak zaznaczyłem w przywitalni na warsztacie jest K&M, chciałbym przedstawić moje postępy w budowie. Jako, że temat ten był opisywany w wielu relacjach, przedstawiam kolejność budowy na fotkach. Kadłub zasadniczo wykonany z dwóch gatunków drewna- poszycie kadłuba i wyposażenie pokładu to machoń zaś pokład i i drobne elementy (jasne) to irocco. Materiał jako odpady z warsztatu szkutniczego gdzie trwa przeróbka starej łodzi rybackiej na spacerowy jacht motorowy (dla ob. Niemiec)
Obrazek
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/004-nadburcie_od_wewnštrz.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/001-_szkielet_i_czeœciowe_poszycie_burt.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/013-czeœc_dziobowa.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:K&M budujemy

Post autor: mirek »

Wypada tylko pogratulować tempa i pięknej roboty.
Dość ciekawie zastosowałeś ładne gatunki drewna , choć moim zdaniem pokład jest ciut za ciemny, ale jeżeli Tobie sie tak podoba to jest w porządeczku.
Jeżeli w takim tempie będziesz robił to nawet się nie obejrzymy a model będzie gotowy.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Dzięki Mirku za miłe słowa, jestem na emeryturze, apogoda sprzyja modelarstwu, chociaż coraz bliżej sezonu żeglarskiego i ten w skali 1:1 domaga się wodowania, chyba pod koniec kwietnia, a co do modelu to czekam na maszty od Ciebie i zacznie się zabawa z olinowaniem, żaglami itp.
pzdr
Kazimierz
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Witam po dłuższej przerwie, spowodowanej pogodą (ciągłe opady deszczu) a wię pompowanie wody z zalanych posesji.

Prace przy K&M trwają, a oto fotki;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:K&M budujemy

Post autor: RomekS »

Gratulacje za świetnie robiony model,
dbasz o szczegóły co się wielce ceni.

No i wyrazy współczucia z powodu powodzi.
Wiem coś o tym, bo może nie w takiej skali,
ale też byłem solidnie zalany przez sąsiada przed miesiącem.

Woda to jednak żywioł.
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Witam ponownie!
Prace przy K&M powoli idą do przodu, chociaż "MIŚ" domaga się już wodowania, jeszcze tylko ostatnie lakierowanie na pokładzie, załadowanie wyposażenia i na długi wekend już chyba na wodę i zacznie się żeglowanie.
A oto kilka fotek z postępów przy modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
b99artek
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: b99artek »

Witam serdecznie
Podziwiam model, jest super, bardzo mi się podoba. Tylko koło sterowe nie daje mi spokoju. Wygląda na to, że jest odwrotnie niż na planach.
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Witam!
Dzięki za uznanie, a co do koła sterowego to zgadzam się. Zmieniłem ustawienie kolumny sterowej, bo doszedłem do wnoisku, że poprzednie ustawienie zmuszałoby sternika do stania tyłem do koła sterowego, przecież musi patrzeć w stronę dziobu - a wszędzie sternik stoi za kołem sterowym. Z tąd też w części rufowej pokład jest podwyższony, by sternik mógł patrzeć gdzie płynie ponad nadbudówką. Bez tego podwyższenia ten facet musiałby mieć ze dwa i pół metra wzrostu, lub wychylać się na którąś burtę, trzymając koło jedną ręką, by widzieć gdzie płynie. To tyle jeżeli chodzi o zauważone zmiany. Budowa chwilowo utknęła, zaczął się sezon żeglarski, więcej czasu na wodzie niż przy modelach.
W trakcie prac - K&M oraz ST z zestawu DA.
Pozdrawiam
kazekkp
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

Witam po dość długiej przerwie, ale wakacje, ostatni tydzień spędziłem w Karpaczu na wywczasach. W zasadzie K&M jest skończony, czekam tylko na zamówiony łańcuch do kotwic i watersztagów. Poniżej fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kazekkp
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:K&M budujemy

Post autor: kazekkp »

a propo Karpacza, to odwiedziłem tam Muzeum Lalek i Zabawek i znalazłem tam coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ