Powerdraft, jak to ugryźć

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: grzesiek »

Witam
Wlasnie jestem po testach power draft ktory sciagnlem dzisiaj w nocy (to plik opisany w poprzednim poscie) i dziala :laugh: :laugh: :laugh: bez żadnych hasel itp itd. Tak wiec wychodzi ze cos nagrzebalem w trakcie instalacji lub sciagnalem niewlasciwy plik, co moglo sie stać, bo serwer bentleya albo jest mocno obciazony albo baardzo slaby i transfer jest mizerniutki. Tak wiec dziekuję Jerry u mnie dziala i zaczynam naukę prodramiku :laugh: :laugh:
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: Piotrek »

jerry_bee napisał:
wybranie opcji 'ATTACH' powoduje wyświetlenie takiego okienka. te opcje są chyba na tyle jasne, że nie ma co ich omawiać. no, może 'PLACE INTERACTIVELY' można objaśnić. wstawiamy obrazek w punkcie wskazanym myszą na ekranie, drugie kliknięcie określa jego wielkość. skala oczywiście jest w ten sposób nie do opanowania, ale o tym za chwilę.


I tu mam pewien problem... Wybieram 'Attach', następnie plik TIFF (1-bit), który chcę wstawić, klikam OK... i nic się nie pojawia w Raster Managerze...

Miał ktoś podobny problem?
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: jerry_bee »

pewnie zapominasz o potwierdzeniu drugiego narożnika...
procedura wygląda tak:
Obrazek
1/ podajemy (lewym klawiszem myszy) pierwszy punkt wstawienia obrazka


Obrazek
2/ podajemy wielkość obrazka (też lewą myszą)


Obrazek
3/ obrazek wstawiony i pojawia się na liście


Obrazek
4/ jeśli odpowiadają nam kolory to przez kliknięcie na INVERT mamy mapę przezroczystą (oczywiście budka TRANSPARENT też powinna być odhaczona)

próba przeprowadzona na pierwszym z brzegu pliku, obbrazek TIF, 2-bitowy.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: Piotrek »

Hej,

Dzięki. Już sobie wcześniej poradziłem... U mnie nie pojawiał się plik w Raster Managerze, dopóki nie odznaczyłem "Place Interactively"...
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
ODPOWIEDZ