Powerdraft, jak to ugryźć

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: radek »

Jarku to jest SUPER !!!
Dzięki za te opisy. A może po projekcie (albo podczas?) Byśmy otworzyli nowy wątek na forum publicznym i tam to przerzucili?
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: jerry_bee »

Stachu, wydawalo mi się, że ta wersja edukacyjna nie ma ograniczeń czasowych. to co ja ściągnełęm nie ma. dziwne...
niestety, muszę Cię rozczarować, powerdraft ma raczej słabe możliwości modelowania przestrzennego, czegoś takiego co pokazaleś (zresztą, model pierwsza klasa!) raczej na pewno nie zrobisz. pełne modelowanie przestrzenne, powierzchniowe i bryłowe, ma 'starszy brat' powerdrafta - microstation. ale z drugiej strony, rysunki zrobione w powerdrafcie bezproblemowo można eksportować do rhino i tam budować model. powerdraft - według mnie, oczywiście - ma z kolei kilka innych cech, dzięki którym ten program przewyższa rhino (obsługa bitmap, ułatwienia rysunkowe).
temat rysowania modeli na pewno będziemy jeszcze kontynuować B)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: stach5 »

Jeery dzięki za błyskawiczną reację na mojego posta, ja problem bitmap albo inaczej rysunków referencyjnych rozwiązuję trochę inaczej skanuję plany wektoryzuję je do formatu Ai i potem jako rysunek referencyjny podstawiam do Rhino i tam je dopiero poprawiam i dopasowywuję ale masz rację powerdraft ma lepsze możliwości rysunkowe choćby typy lini Microstation też posiadam i sprubuję jakoś to wszystko pogodzić ;)

pozdrawiam

Stach5 :)
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: grzesiek »

Witam
Ja tez sciągnąłem PowerDrafta ze strony i też ma ograniczenia czasowe. Mozna sie pozbyc tych ograniczeń jak poda sie numer czy kod, a tego nie ma gdy sciaga sie to jako wersje testową. Jakby zdobyc gdzies ten kod to nie byłoby problemu ;)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: jerry_bee »

powiem tak - sprawa jest dziwna z tym ograniczeniem czasowym. ja ściągnąłem z tej strony, program zainstalowałem i używam. przejrzałem skrzynkę pocztową i znalazłem jakiegoś maila od bentleya, był tam jakiś kod, ale nie dam głowy czy to ma jakiś związek z powerdraftem. zobaczcie czy Wy też nie dostaliscie jakiegoś maila z kodem aktywującym. poproszę też Radka o wypowiedź w tym temacie, on również ściągnął powerdrafta i z tego co wiem nie ma żadnych problemów.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: grzesiek »

Witam
To co przychodzi na skrzynke to przychodzi ID i haslo dostepu do stron bentleya i przynajmniej ja nie dostalem zadnego numeru rejestracyjnego ale nie jest powiedziane ze zrobilem cos zle, probuje sciagnac jeszcze raz i zobacze co tym razem wyjdzie. Zawsze jeszcze pozostaje udostepnienie dzialajacej wersji akademickiej gdzies na FTPie
Pozdrawiam
GrzesiekR ;) (oczywiscie to zart ;) )
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: radek »

Witajcie

Ja również ściągałem i zainstalowałem PowerDrafta już jakiś czas temu. Bez jakichkolwiek pytań o licencje czy kody. Wszysto działa.

Pzdr, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: grzesiek »

Witam
To wychodzi o to ze cos pokopalem. Mam tylko jedną prosbe, mozecie podac jakiej wielkosci plik oraz jego nazwe sciagneliscie? Moze ja sciagnalem nie wlasciwy
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: jerry_bee »

Panowie, nie wiem o co chodzi :(
zróbmy tak - podajcie dokładne wielkości plików, które ściągneliście, może to trochę nam rozjaśni sytuację. są 2 możliwości: albo ja namieszałem z linkami, albo Bentley zamaist pełnego PowerDrafta udostępnia już coś innego.

dla ułatwienia, moje linki powinny przekierowywać Was tak jak na załączonych obrazkach:

Obrazek

Obrazek

po wypełnieniu formularza rozpoczyna się ściąganie pliku. należy go potem klasycznie już uruchomić i program zainstalować.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Powerdraft, jak to ugryźć

Post autor: grzesiek »

Witam
Dokladnie z tego miejsca sie sciaga po wypelnieniu ankiety. Nazwa pliku ktory teraz sciagnałem to: pd08050125en.exe i jego wielkosc: 134812KB
Dzisiaj sprawdze jak sie instaluje i podziele z Wami jaka to wersja czy czasowa czy nie.
Pozdrawiam
GrzesiekR
ODPOWIEDZ