Alibre Design Xpress i moje boje z K&M

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Alibre Design Xpress i moje boje z K&M

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Witam wszystkim projektantów. Dopiero co zainstalowałem oprogramowanie (nowy tutaj jestem). Zaraz biore się za nauke w tym oto programie i na miejscu numer jeden bede wykonywał ćwiczenia nad windą:) Jak zrobie prześle obraz z mojej pracy i ocenicie czy dobrze zrobiłem, w innym wypadku pomozecie mi co zle robie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Kurs Alibre Design Xpress - problem

Post autor: rczarnec »

Witam po krótkiej przerwie spowodowanej kłopotami z Alibre. Otóż (i tu pytanie do osoby o nicku PEM) - przygotowuję czwartą część kursu obejmującą złożenie projektu z kilku części. Zaprojektowaną wcześniej windę "rozłożyłem" na poszczególne części i składam z nich całość... Problem polega na tym, że pierwsze dwa, trzy elementy wstawiane są prawidłowo. Przy kolejnym, po wyborze pliku program chce wstawić zupełnie inną część :blink: :blink: :evil: . Np.: wybieram plik z korbą a program pokazuje mi wał, chcę wstawić obejmę z nitami, a program nadal wstawia wał, czasem pojawia się to już przy wstawianiu pierwszej części. Rozrysowałem poszczególne elementy na nowo (każdy od nowa w osobnym pliku) i to samo...
Do wszystkich zainteresowanych - nie porzuciłem wątku, ale napotkałem problem, z którym nie mogę się uporać. Jak tylko go rozwiążę, czwarta część kursu pojawi się na forum.
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
pem
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kurs Alibre Design Xpress - problem

Post autor: pem »

Witam,

Propozycję rozwiązania tego problemu wysłałem na PM. Sprawdzę co i jak i dam odpowiedź - ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałem przy pracy z Alibre :).
Powalczymy z tą windą.

Pem
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kurs Alibre Design Xpress

Post autor: rczarnec »

Wygląda na to, że sugestie Przemka (nick pem) odnośnie przyczyn nieoczekiwanego problemu jaki napotkałem przy kolejnej części kursu (dla przypomnienia: konstrukcje wieloelementowe) były trafne. Po części wynikły z mojego wrodzonego wygodnictwa i niepotrzebnego "chodzenia na skróty".
Otóż problem (patrz dwa posty wcześniej) wynikł z niezrozumiałego przeze mnie sposobu, w jaki program aktualizuje zawartość pliku po jego modyfikacji. Projekt windy na początku "rozbiłem" na elementy wykorzystując gotowy projekt, usuwając z niego "niepotrzebne" fragmenty i zapisując pośrednie etapy w kolejnych plikach. Dzisiaj rozrysowałem je od zera.
Poza tym właśnie dzisiaj Alibre Design ściągnąl z netu zainstalował aktualizację (Service Pack 1 - sic!), może to poprawiło sytuację, bo pliki tworzyłem od nowa już poprzednio - bez efektu...
Tu także podziękowania dla KIDa za zmobilizowanie mnie do pracy ;) . Już za kilka dni kolejna lekcja...
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Kurs Alibre Design Xpress - cz. IV

Post autor: rczarnec »

Zapraszam chętnych na kolejną część kursu. W dziale plików jak zwykle do pobrania:
- "ilustrowany przewodnik"
- spakowane potrzebne pliki

http://koga.net.pl/component/option,com_remository/Itemid,306/func,select/id,15/
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kurs Alibre Design Xpress - cz. IV

Post autor: KID »

Ot, co to znaczy słowność i solidność!!!
Spieszę z oklaskiem, bo chodzi plotka o ich likwidacji!!!!
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

ODPOWIEDZ