Projekt Batavia

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Projekt Batavia

Post autor: jerry_bee »

jak ten czas za*.*ala ... to już lipiec. jedno co mnie pociesza to, że każdy z nas ma jakieś zajęcie i za bardzo nas nie popędzasz.
Radek, kiedyś odgrażałem się, że napocznę wątek teoretyczny. nie wypieram się tego B) proszę tylko o wyrozumiałość i trochę czasu. do końca lipca jestem uziemiony pracą, sierpień żonka zarezerwowała dla siebie, jak zacznę dostawać listy od społeczeństwa to może przyspieszę z pracami :lol:
na tak bardziej poważnie - absolutnie się nie wypieram udziału, powiem więcej, chętnie przetestuję kilka programów, chętnie wezmę udział w jakimś projekcie zespołowym.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Projekt Batavia

Post autor: radek »

Cześć Jerry Bee,
Fajnie że wpadłeś. Ja też miałem dużo nauki, potem zmiany na stronie :-) Ja też pisałem o zdobyciu planów itd. Ale to raczej na priv. Projekt Batavia nie umarł, po prostu czeka jeszcze chwilkę aż wakacje się rozpoczną na dobre. A
le wspólny projekcik modelowy - fajna sprawa !!!

Proponuję począteczek zatem na wrzesień - i to piszę do wszystkich zainteresowanych. Wtedy zrobimy nowy wątek, nie ten, niech ten sobie bedzie Batavią :laugh:
Wybierzemy program i na początek prosty model.

A teraz pozdrawiam,
Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
SeventhSon
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Projekt Batavia

Post autor: SeventhSon »

B)
Zakres zaplanowanych prac, bogactwo tematu oraz szczegółowość detali przerażają mnie i .....
DOPINGUJĄ!!!!!
W szystko to, co czytam i oglądam na forum wywołuje, iz mam ochote na rzucenie wszystkiegio i zabranie się za pracę nad prawdziwym żaglowcem w skali.
Trzymam kciuki i wstawiam link do dtrony do Ulubionych
To, co jest niepowodzeniem dzis mozemy rozpoczac od nowa jutro....
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Projekt Batavia

Post autor: Zbyszek »

Radek na zdjęciach BATAVI zauważyłem że deski poszycia są łączone na zakład. Czy to jest prawidłowość przy poszywaniu kadłubów.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Projekt Batavia

Post autor: radek »

Zbyszek napisał:
Radek na zdjęciach BATAVI zauważyłem że deski poszycia są łączone na zakład. Czy to jest prawidłowość przy poszywaniu kadłubów.

:blink: A możesz podać link do tego zdjęcia? Nie,poszycie Batavii jest na styk. Jedyne co odróżnia Batavię od wielu innych statków to ponoc to, że ma 2 warstwy poszycia położone na sposób holenderksi. Ale daj link to pooglądamy. Mam plany to dodatkowo zerknę.
Pozdrawiam,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Projekt Batavia

Post autor: banderas »

Radku mam pytanie do Ciebie czysto retoryczne
Czym uzależnione jest to że pracujesz na Maji bo widzisz moje doświadczenia z programami tego typu nie są zbyt wielkie nadmienie tylko iż pracuje obecnie na autocadzie i inwentorze 2005 a na dzień dzisiejszy testujemy w fifmie proingeenera już od trzech miesięcy ;) i powiem Ci szczerze żę na lepszym programie jeszcze nie pracowałem.
Może zależy to od tego czy Ty sam masz lżej się poruszć w maji bo po prostu znasz ten program.
Testowałem ostatnio program nosorożca który polecał tu na wątku jeden z kolegów ale w ogóle mi nie podpasował mój inwentor przewyższa go o głowę a może to tylko moje odczucie.

Tak apropos Batavi możesz w przybliżeniu określić co to jest ?
taka praca domowa
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Projekt Batavia

Post autor: Rado »

Nie ujmując niczego Rhino wśród aplikacji 3d liczą się tak naprawdę dwie- Max -którego szczerze nienawidzę- i Maya w której spędzam większość czasu. Pozostałe pakiety- Softimage, Rhino, Cinema4d i cała reszta nie dorównuje czołówce pod względem ilości funkcji a co za tym idzie i możliwości. Niestety- wszystko ma swoją cenę- w tym przypadku jest to długi czas jakiego wymaga opanowanie choćby podstawowych funkcji programu.

Przyznam że też łakomie obchodzę Batavię ale jedynymi planami które mam są te z Modelarza 12/95 i 1/1996 więc póki co pozostaje mi ślinienie się i dalsze zbieranie referencji. Jeśli będę mógł pomóc z 3d- polecam się życzliwej pamięci.

Co do poszycia - sam kasztel ma faktycznie poszycie zakładkowe, burty o ile wiem są "normalne".
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Projekt Batavia

Post autor: Rado »

Wrzuciłem linie teoretyczne z Modelarza do Mayi- wyszło coś takiego (oczywiście zarówno kasztele jak i rufa są "niedociągnięte ale dla nich należałoby tłoczyć oddzielne powierzchnie). Niestety, coś z wręgami jest nie do końca tak- możliwe też że to wina nienajlepszego druku (Batavię opublikowano akurat wtedy kiedy modelarz wyglądał chyba najgorzej). Chyba pociągne to dalej jako model 3d.
Obrazek
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Projekt Batavia

Post autor: Rado »

Trochę to trwało. Obrobiłem się z innymi projektami, mogę przez chwilę podłubać Batavię. Jak widać póki co "blokowa" i niegładzona.


Obrazek
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Projekt Batavia

Post autor: Rado »

Wstawione pokłady ( chwilowo jeszcze płaskie). Pokładniki wrzucę tylko tam gdzie da się "zajrzeć", struktura wewnętrzna tylko obciążałaby renderer a i tak nie byłoby jej widać. Biorę się za usztywnienia burt.
Obrazek
http://erka.ovh.org/
ODPOWIEDZ