Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Płetwa sterowa - lokalizacja

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo

Płetwa sterowa - lokalizacja

Postprzez Krystian_D » 22 Mar 2019, 19:52

Witam.

Stoję przed pytaniem, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, która w pełni mnie usatysfakcjonuje.
Mianowicie w jaki sposób określa się umiejscowienie steru, na jachcie o 2 sterach rufowych, głębinowych rozstawionych bliżej burt.

Czy pod uwagę bierzemy tylko moment jaki są w stanie wytworzyć w stosunku do środka wyporu, oraz zakładany kąt przechyłu w którym ma być najbardziej skuteczny. Czy istnieje jeszcze jakieś kryterium?

Oczywiście pomijam tu wytrzymałość płetwy bo to inna sprawa.

Mógłbym prosić o podzielenie się swoją wiedzą Was drodzy forumowicze?
Krystian_D

Miejscowość: Gdynia

Re: Płetwa sterowa - lokalizacja

Postprzez warshiplover » 23 Mar 2019, 15:03

hej
No to mały zonk. Pan Krystian skończył OiO ze specjalnością jachty i nie zna podstaw? UPS I zakładam że skończył. To niezbyt dobrze świadczy. Przecież tego uczą tam uczą. Wiem bo studiowałem tam.
Pozdrawiam OiO'we.
Awatar użytkownika
warshiplover

Miejscowość: Krasnystaw

Wróć do Projektowanie

Użytkownicy On-line