Plany Santa Maria

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
ODPOWIEDZ
Kamil8865
Posty: 0
Rejestracja: 31 lip 2015, 16:31

Plany Santa Maria

Post autor: Kamil8865 »

Witam, czy są gdzieś na internecie, bądź posiada Ktoś z Was ładnie zeskanowane plany Santy Marii?
Poszukuję ich, ale wszystkie skany są nie równo zrobione i nic z tego nie wyjdzie.
Interesują mnie najlepiej plany w skali 1:96 i chcę je przeskalować na 1:48 (jeżeli Ktoś ma od razu 1:48, to byłoby super)
Planuję ten model zbudować za pomocą zapałek, do tej pory wykonałem z nich kilka innych budowli (np. stadion), a postanowiłem w końcu wykonać statek i to by był pierwszy z nich. Wzorować chciałbym się na temacie Pana RomkaS, który napisał piękny poradnik krok po kroku.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Maik
Posty: 0
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:50

Re: Plany Santa Maria

Post autor: Maik »

Ponieważ jeden z większych punktów druku wielkoformatowego w Gdańsku polegl na próbie powiększenia o 100% i wydrukowania zakupionej gazetki Shipyardu z planami SM i Niny sam korzystałem z tych w necie i nie bardzo rozumiem co oznacza nierówno zrobione ?
Z tego co pamiętam to część jest w 300DPI, a część w 600DPI ale w niczym to nie przeszkadza. Natomiast jedna czy dwie strony są w innym formacie ale tak jest w orginalnych planach.
Na gotowca z wiadomych względów to raczej nie licz, albo zakup orginału i punkt ksero, albo kupa roboty z obrabianiem...
Awatar użytkownika
fredterra
Posty: 0
Rejestracja: 26 mar 2013, 19:41

Re: Plany Santa Maria

Post autor: fredterra »

Mam taki właśnie zestaw z Shipyardu do sprzedania, info na priw.
Awatar użytkownika
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 193
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Plany Santa Maria

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

http://modelarstwookretowe.pl/index.php?p=44

Plany wektorowe w formacie PDF
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 19:59 przez MODELARSTWO OKRĘTOWE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: Plany Santa Maria

Post autor: Sebastian.M »

Potwierdzam że niektóre plany SM są źle zeskanowane, sam na takie się nadziałem:)
ODPOWIEDZ