przetwarzanie plików

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: RomekS »

Ar2r napisał:
Wyszło mi na to, że w Corelu (Draw) łatwiej i znacznie szybciej można narysować dobry schemat (podkładając pod niego kiepski). Robię tylko jedną "sztuczkę". Orginalny skan czarno-biały zamieniam na rysunek np: czerwono-biały. Tym samym rysowane nowe linie są doskonale widoczne. Robota idzie "piorunem" (w porównaniu do Auto-CAD).


No Artur masz we mnie sympatyka za wpis o Corelu. :woohoo: :woohoo:

A o tej sztuczce to nie wiedzialem.
Faktycznie proste i niezawodne.
Pomaga bardzo......
A masz Ci "oklaska"

:) :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: krzysztof »

Prośba do "oblatanych" w sprawach reanimacji kiepskich rysunków - może dla laików jakis kurs "krok po kroku" jak to się robi?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: mirek »

Ja również poprosiłbym o jakiś kursik tak krok po kroku :) :) Na naukę nigdy nie jest za późno i chętnie nauczę się czegoś nowego . Mogę sie tylko domyślac , że nie tylko Krzysiek i ja bylibyśmy zainteresowani takim kursem . Corel wydaje mi się dośc przyjazny a co najważniejsze jest po Polsku.
A więc ? :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: Ar2r »

Pytanie retoryczne:
- A ilu na forum jest legalnych użytkowników tych programów?
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: RomekS »

Ar2r napisał:
Pytanie retoryczne:
- A ilu na forum jest legalnych użytkowników tych programów?


Pytanie retoryczne - pytanie zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, lub po prostu w celu podkreślenia ważkości całej wypowiedzi czy problemu. Pytania retoryczne, pojawiające się co jakiś czas w wypowiedzi, mogą też być rodzajem przerywnika, nagłówka, oddzielającego poszczególne części i tematy, które nadawca porusza.

Mówca może więc zadać takie pytanie, dać słuchaczom czas na refleksję, a następnie samemu na pytanie odpowiedzieć. Dzięki temu zabiegowi odbiorcy nawiązują lepszy kontakt z nadawcą, który stara się o stworzenie "wspólnej płaszczyzny" z odbiorcami.


Tyle Wikipedia

Kolegom zainteresowanym Corelem polecam na poczatek ciekawa strone z podstawami grafiki wektorowej

http://corel.wodip.opole.pl/

Natomiast co do pytania Artura pozostaje w refleksji ........... i przemysleniach....
ale tak sobie mysle, ze Corela 11 wersje edu mam legalnego..........
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: jerry_bee »

pytanie chyba rzeczywiście jest retoryczne - akurat corel pleni się prawie jak chwast, tzw. wersje OEM 'essential' (teraz chyba nr 11) dołączane są do skanerów itp. (znam tu paru takich, którzy w ten sposob go zdobyli). wersję 'classic' (czyli nr 8) można kupić w dość przystępnej cenie, według mnie z zupełności wystarczy ona do narysowania czegokolwiek. inne programy, w tym wiele typu CAD, można znaleźć w wersji edukacyjnej. gugle Twoim przyjacielem ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: Ar2r »

Widzę, że się niezrozumieliśmy.
Standartem w tym kraju były (i zapewne jeszcze są) piraty.
Jakoś większość radziła sobie z poznaniem tych programów i to bez podręczników. Robili to "na żywca".

Bierze się taki program na tapetę, chwilę szuka się konkretnego zadania do wykonania i się to robi.
Żaden podręcznik nie nauczy lepiej i to nie jest demagogia.

Czy wobec tego warto zaśmiecać forum takim drobiazgiem?
Tym bardziej, że jest cała mnogość programów, które można tu zastosować i w każdym, kolejne kroki będą wyglądać nieco inaczej.
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przetwarzanie plików

Post autor: Ar2r »

I jeszcze jeden "drobiazg".
Licencja na program wyraźnie określa rodzaj jego stosowania.
Jeśli więc ktoś ma licencję na stosowanie w domu, do swoich prywatnych celów, to z pewnością nie może go stosować komercyjnie.
Wystarczy, że wystawi na Allego choć jeden zbędny model.
ODPOWIEDZ