Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: lesiu117 »

jak cos Ci wyjdzie to sie pisze na to :) daj znac co i jak :D bo czarny okret z poszarpanymi czarnymi zaglami (czyt. Czarna Perła :P) podobal mi sie od pierwszej czesci :D
w stoczni:
Bismarck
Mostrom
Posty: 64
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Mostrom »

Tyle że tu jest mały problem. Jak zrobie to jakoś w miarę normalnie to i tak nie zrobię wymiarów. Ale zawsze można zrobić byle jak :P Narazie mam kawałek kadłuba... Dziwne jest przepisywanie planów :laugh:
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Handszpak »

Mostrom napisał:
Tyle że tu jest mały problem. Jak zrobie to jakoś w miarę normalnie to i tak nie zrobię wymiarów.


Ze sie tak zapytam jak to sie robi normalnie nie robiąc wymiarów?

Ale zawsze można zrobić byle jak :P Narazie mam kawałek kadłuba... Dziwne jest przepisywanie planów :laugh:


Jak zrobisz byle jak to powiedz mi co z tego wyjdzie bo na pewno nie żaglowy okręt wojenny, a juz na pewno nie taki jak widziałeś w filmie.

Moim skromnym zdaniem zamiast przepisywać plany powinniście zwaloryzować tą Vase skoro doniej toto jest najbardziej podobne. Ten okręt jest dlatego charakterystczny bo własnie jest mocno zbutwiały, łażą po nim jakieś ludzio-ośmiornice i inne tego typu stwory, co to nawet czasem przyrastają do tego statku.
Jak go dobrze zwaloryzujecie to ta vasa bedzie całkiem podobna do perły moim zdaniem a nie spędzicie niepotrzebnie mnóstwa czasu przerabiając plany.
Mostrom
Posty: 64
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Mostrom »

To dajcie mi plany Vasy. Zobaczę co się da zrobić :P
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: stefan »

Mostrom napisał:
To dajcie mi plany Vasy. Zobaczę co się da zrobić :P


Podaj adres to Ci jeszcze dam pilarke Proxxona, dremela i drewno na cały model...

LUDZISKA! PRZESTANCIE PIERDOłY WYPISYWAć! PRZECIEZ OD TYCH GłUPOT TO NORMALNEGO CZLOWEIEKA SZLAG MOZE TRAFIC!!!
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Handszpak »

hmmmm

ja ci moge podarować conajwyżej tekiego linka:laugh:

http://www.allegro.pl/item207394543_pm_46_krolewski_okret_vasa.html

poza tym kiedys widziałem pewną rosyjską stronke z planami modelarskimi ruznych okrętów, ale nie pamiętam juz adresu, poszukaj sobie wydaje mi sie ze była tam vasa.

O a tu to nawet ktos zestaw sprzedaje dla tych bardziej leniwych:
http://www.allegro.pl/item208992163_statek_szwecki_vasa_.html


O a tutej ktoś sprzedaje juz gotową zabawkę: CZARNA PERŁA (troche bubel ale jak ktos jest najbardziej leniwy)
http://www.allegro.pl/item209180677_piraci_z_karaibow_czarna_perla_mega_bloks.html

Nie bardzo rozumiem jak wy chcecie cokolwiek zdziałać w tym temacie skoro wszystko ma być na tacy podane, najlepiej to zeby jeszcze ktoś za was zbudował ten okręt tak?
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Budrys »

Mostrom napisał:
To dajcie mi plany Vasy. Zobaczę co się da zrobić :P

Mogę od razu odpowiedzieć: jeśli posiada się umiejętności to model!
Co do tytułu: skąd wytrzasnąć? Jeśli się ma - to od kolegów! Jeśli nie to kupić. Skromnie się zapytam: czy plany 10 fregat i 2 galeonów wystarczą? Bo mam jeszcze plany okrętu liniowego?
Tak jak napisał Stefan:
LUDZISKA! PRZESTAŃCIE PIERDOŁY WYPISYWAĆ! PRZECIEŻ OD TYCH GŁUPOT TO NORMALNEGO CZŁOWIEKA SZLAG MOZE TRAFIĆ!!!
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: mirek »

Budrys napisał:
Tak jak napisał Stefan:
LUDZISKA! PRZESTAŃCIE PIERDOŁY WYPISYWAĆ! PRZECIEŻ OD TYCH GŁUPOT TO NORMALNEGO CZŁOWIEKA SZLAG MOZE TRAFIĆ!!!


No i tym optymistycznym akcentem zakończyłbym ten temat, ponieważ szkoda miejsca na forum
Pozdrawiam Mirek Rybus
will
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: will »

Może się przydać.Projekt graficzny 3D Czarnej Perły:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: stefan »

will napisał

Może się przydać.


A niby komu??? i do czego???
ODPOWIEDZ