Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Piotrek 21 »

Hmmm... patrząc na te plany odnoszę wrażenie że obydwie jednostki są mocno podobne do jakiś galeonów, przynajmniej kształtem kadłuba.
A może nie szukać planów perły ani holendra, tylko planów jednostki najbardziej zbliżonej do wyżej wymienionych....


PS.
Cytat z Wikipedii : "The look of the ship was inspired by the seventeenth century Dutch "fluyts" vessels and the Vasa, a Swedish warship which sank in 1628." - http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Dutchman_%28Pirates_of_the_Caribbean%29
Pozdrawiam Piotrek
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Piotrek 21 napisał:
Hmmm... patrząc na te plany odnoszę wrażenie że obydwie jednostki są mocno podobne do jakiś galeonów, przynajmniej kształtem kadłuba.
A może nie szukać planów perły ani holendra, tylko planów jednostki najbardziej zbliżonej do wyżej wymienionych....


Hmm no w sumie to po części mówisz do rzeczy....ale patrząc z drugiej strony.....nie będzie to znów model właśnie Czarnej Perły :( tylko coś stylizowane na nią....

Dzięki za sugestię...pzdr.

PS: o wielkie dzięki za linka...czyli z tego wynika, że okręt Flying Dutchman stylizowany był na podstawie jakiegoś XVII-wiecznego szwedzkiego okrętu wojennego...Hmmmm może w tym kierunku należało by iść? Wielkie dzięki.

PS2: zamieszczam fotkę modelu szwedzkiego okrętu wojennego z XVIIw. Jak myślicie? Podobny do Flying Dutchmana :cheer: tylko naniesc na niego to pokrycie.....glony....ewentualnie przerobić pewne detale na podstawie zdjęc.... :)
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/737[1].jpg[/img]
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Piotrek 21 »

nie jakiegoś tylko "vasy" a tu masz nawet relacje http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,9547/catid,7/
Pozdrawiam Piotrek
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Piotrek 21 napisał:
nie jakiegoś tylko "vasy" a tu masz nawet relacje http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,9547/catid,7/


Przepraszam ale jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o modelarstwo szkutnicze oraz okręty w ogóle.
Znalazłem plany WASY gdzieś w necie: były kiedyś wydane w zeszycie "Plany modelarskie". A więc teraz muszę zdobyć owe plany...i na podstawie tego będzie mozna stworzyć okręt "Flying Dutchman"...Tą Perłę narazie zostawię w spokoju ;)
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/wasa[1].jpg[/img]
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: RomekS »

Kamelekk napisał:
[...Tą Perłę narazie zostawię w spokoju ;)


Witam Kamil....
I to ostanie stwierdzenie jest
na miarę Nobla....;) :)
Jest tyle pięknych,
jeszcze nie zbudowanych żaglowców i pływadeł,
.... ta "perła" to ...........
eee.... szkoda gadać.
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

RomekS napisał:
Kamelekk napisał:
[...Tą Perłę narazie zostawię w spokoju ;)


Witam Kamil....
I to ostanie stwierdzenie jest
na miarę Nobla....;) :)
Jest tyle pięknych,
jeszcze nie zbudowanych żaglowców i pływadeł,
.... ta "perła" to ...........
eee.... szkoda gadać.


Hehe witam Pana :) Teraz już mniej więcej wiem do czego przyrównać Flying Dutchmana...więc idę w jego kierunku B) taki pięknie porośnięty glonami i wodorostami okręt wojenny :P
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: lesiu117 »

Pytales czy cos wyszlo... nie :P Porzucilem poszukiwania :)

maciejza podal mi wtedy 2 linki do anglojezycznych stron z ktorych wyczytalem ze okret ktory przerobili na Czarna Perle nazywal sie Edinburgh.. i tyle wiem :P
w stoczni:
Bismarck
vanTomas
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: vanTomas »

Plany, które pokazałeś niestety mają niewiele wspólnego z oryginalnym okrętem stojącym w Sztokholmie. Mnie ten galeon też się bardzo podoba i swego czasu kupiłem te same plany. Niestety spotkało mnie lekkie rozczarowanie: obraz z okładki, jak i oryginał nie odpowiada niestety temu co znajduje się na arkuszach wewnątrz :huh: Jest to trochę dziwne, ale tak jest. Być może autor rozrysowując plany nie miał jeszcze dostatecznej wiedzy o wyglądzie okrętu, w końcu galeon został podniesiony z dna w latach osiemdziesiątych (o ile się nie mylę) ubiegłegłego wieku, a plany pochodzą z wcześniejszego okresu - skąd wobec tego ten obraz na okładce ?!. Przeszukaj Kogę, jest tam relacja z renowacji Vasy i wygląd okrętu jest taki jak na planach, które zamierzasz kupić. Niestety nie przypomina on Holendra z filmu, myślę, że raczej Perłę. Oryginał okrętu natomiast faktycznie przypomina Flying Dutchman-a. Piszę ten post żebyś się nie rozczarował i na darmo nie wydał pieniędzy. Pomimo wszystko są tam ciekawe rzeczy, ale z tego co mogę przypuszczać nie będą ci przydatne, chociaż mogę się mylić. Decyzja należy do ciebie. Przeszukując internet na pewno trafisz na plany bardziej przypominające Vasę jakim jest faktycznie i oczywiście zdjęcia.
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Przemyślę Twe słowa VanTomasie...dzięki za takie przedstawienie mi tej sprawy z planami.....jeszcze poszukam dokładnie planów i zobaczymy co z tego wyjdzie....

Dzięki i pozdrawiam.
Mostrom
Posty: 64
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Mostrom »

Hmmm jeżeli chodzi o Perłę, to już się biorę za robinie dokładniejszych planów na podstawie tych rysunków co są zamieszczone parę stron wcześniej. Trudno to rozczytać, ale postaram się zrobić jak najwierniejszą i dokładną kopię tamtych śmieci. Czarna Perła jest faktycznie fajna. Czy to jest galeon? Hmm mi to wygląda na jakąś fregatke ~ fleuta :P
ODPOWIEDZ