Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Witam wszystkich Forumowiczów...Jestem tutaj nowy....a doświadczenia z modelarstwem szkutniczym narazie nie mam...ponieważ zaczynam....(dotychczas tylko modelarstwo kolejowe...) więc proszę o wyrozumiałość...Jak w temacie: skąd mógłbym zdobyć plany jakichś większych jednostek typu galeon, fregata...plany Czarnej Perły...? Otóż chciałbym zbudować model jakiejś dużej jednostki pod piracką banderą....rodem z serii filmów "Piraci z Karaibów" :cheer: Znalazłem gdzieś tutaj plany Czarnej Perły...ale są baaardzo niedokładne :( Czy pomógłby mi ktoś? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Kamil
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: vegelus »

A nie mówiłem ;)

Jak byłeś na ostatniej części to na pewno widziałeś chińskie statki, to były Dzonki i od nich powinieneś zacząć :)

Na forum jest fajny wątek poświęcony budowie tego typu jednostki. Jak zbudujesz łódkę Johna to będzie łatwiej coś innego większego.
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: JurekBin »

Chyba Vegelus miał rację w którymś z ostatnim postów.
Teraz po premierze Piratów będzie trzeba w końcu te plany narysować o opublikować.

Black Pearle nie istniała, nie ma planów jako takich. Jest to okręt zbudowany na potrzeby filmu.
Poczytaj o Czarnej Perle na forum to zobaczysz to i owo.

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Hmmm zaraz rozejrzę się za tym wątkiem.... a na ostatniej części oczywiście, że byłem :P Dziekuję za odp. i już się biorę za szukanie.

Pzdr.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: oksal »

Kammelek te okrety to luzna variacja na temat żaglowców z epoki. 3 części nie widziałem ale mysle ze nic sie niezmieniło- Vegelus dobrze to ują w swych postach związanych ze wspomnianym filmem. Tak więc mozesz spokojnie sma sobie plany narysowac zgodnie z własnym wyobrażeniem i wykonać zaglowiec. Jeżeli zadbasz o szczegółu,kadłub zrobisz listwowy lub fornirowy, postrzępione żagle itp efekt bedzie jak nalezy, ale nigdy nie będzie to "realny"żaglowiec :(
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Hmmm na potrzeby filmu....nie wiedziałem... zresztą narazie mało wiem o tym okręcie....o Czarnej Perle mam poczytać sobie na tym forum?

Do Pana Adama: no i właśnie tutaj jest ten mankament....jak sobie narysuję takie jakieś plany "byle jakie" to wiadomo, że wymiary nie będą odpowiednie :( a i tak jak Pan mówił.... statek nie będzie realny :(

Dziękuje za odpowiedzi.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: vegelus »

Jest to model SF. Jak wszyscy wiemy Sokół z Gwiezdnych Wojen nie istniał a doczekał się szczegółowych planów i wielu modeli nawet tych budowanych od podstaw. To się nazywa modelarstwo filmowe i ma wiele bardzo ciekawych forów. Szybciej tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle. Jak budowałem AT-AT na podstawie filmu to siedziałem z linijką przed telewizorem i rozrysowałem plany. Wymiary nie są tu istotne bo i tak nie ma rzeczywistej jednostki. Jak rozrysujesz sobie plany to możesz budować na podstawie podobnych jednostek i ogólnie przyjętej wiedzy szkutniczej i tu my możemy pomóc w razie problemów.

Polecam jak w każdym przypadku robi to Mirek Dzonkę.
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

Cześć. Dzieki za podpowiedzi...poniżej załączam planik Czarnej Perły znaleziony w necie...spójrzcie na niego....jest właśnie bardzo niewyraźny....dorzucam jeszcze plan (podobnej jakości) statku Flying Dutchman....(oba plany pochodzą ze strony http://media.movies.ign.com). Czy np. możnaby było ściągnąć wymiary z takich planów? Np. wydrukować to....i pomierzyć później....i przeliczyć wszystkie na jakąś konkretną skalę.....Co o tym myślicie?

Pozdrawiam, Kamil
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/pirates-of-the-caribbean-dead-mans-chest-20060711044635411[1].jpg[/img]
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/pirates-of-the-caribbean-dead-mans-chest-20060714050247216[1].jpg[/img]
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: lesiu117 »

hmm... nie widze nic... :(

Ps. Witaj :D Mnie tez interesowala perla :D
w stoczni:
Bismarck
Kamelekk
Posty: 9
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Plany fregat i galeonów...skąd wytrzasnąć??

Post autor: Kamelekk »

lesiu117 napisał:
hmm... nie widze nic... :(

Ps. Witaj :D Mnie tez interesowala perla :D


Już są pliki. Interesowała Cię mówisz....i coś z tego wyszło? Jakieś plany? Cokolwiek?
ODPOWIEDZ