SolidWorks

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: maciejza »

Leon27 napisał:
Kochani!!!!!!!! Ja z Poznania jestem i kontaktowalem się w tej sprawie z Shipyardem!!!!!!!!!!!!


No to zes na mnie wrazenie zrobił

Zastanówmy się Panowie nad tą kwestią.


Idz do Hyde parku zastanawiać się nad powyzszym zagadnieniem.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: vegelus »

Oto kolejny etap prac nad pływadłem :)
Tym razem wyrysowane wręgi do wycięcia w PCV 4 lub 3mm. Oczywiście PCV spienione. Grubość wręg przewidziałem na 10mm.

Obrazek

Wręgi są za wąsko ustawione bo wyrysowałem je w skali 1:50 a teraz są w skali 1:25. Jeszcze nie opanowałem zmiany odległości między warstwami masowo a pojedyńczo mi się nie chce bo i tak nie ma to znaczenia :)

PS. dla ciekawskich jest to kuter TID z któregoś tam MO.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: vegelus »

Udało mi się odsunąć płaszczyzny wręg i już jest tak jak powinno być.
Poniżej wycięte elementy z PCV 3mm :)

Obrazek

Ta buźka to wręga dziobowa na której będę starał stworzyć sie szkielet dziobu aby ładnie się zaokrąglił.
Te trzy wąsy na każdej wrędze posłużą do montażu na desce. Środkowy będzie wyznaczał oś symetrii. co widać na wcześniejszym zdjęciu. Dodałem także mocowanie pod wał śruby
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: inicjator »

vegelus napisał:
Grubosc wreg przewidziałem na 10mm.


vegelus napisał:
Poniżej wycięte elementy z PCV 3mm :)


Ciekaw jestem dlaczego zredukowales grubosc wreg z 10 do 3 mm i gdzie te wyciete wregi?
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: vegelus »

Nie wiem jak to nazwać. 10 mm to odległość od zew. do wew. krawędzi wręgi. Raczej szerokość mi tu nie pasowała. A już na wstępie pisałem z jakiego PCV będzie wycięte :)

Na razie jest to symulacja w programie gdyż na elementach rzeczywistych lepiej widać pewne szczegóły niż na szkicach.

Być może już nie długo rozpocznę relację z budowy ale muszę dorobić jeszcze kilka detali które ułatwią mi pracę z kadłubem.
Blinkin80
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:SolidWorks

Post autor: Blinkin80 »

Czy relacja umarła?

Mnie ciekawi czy wręgi poddałeś normalnie wyciągnięciu czy może elementy wręg mają już swoje skosy?

Ja osobiście mam do dyspozycji Catie (na uczelni).
Zapraszam na moją relację z budowy Dżonki
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:SolidWorks

Post autor: vegelus »

Relacja nie umarła :)
W chwili obecnej stado obowiązków pozwoliło mi na budowę Tritona i w chwili wolniejszej zamierzam podjąć dalsze działanie. W zamierzeniu mam zamiar z wyciągnięcia burt na rysunkach umieścić także skosy. W chwili obecnej rozmieszczenie wręg przewiduje klejenie do krawędzi i wypełnianie luki żywicą bez szlifowania. Żywica dlatego, że nie ściąga przy klejeniu jak inne kleje. Nie ukrywam, że czekam na najbliższy numer "Modelarstwa okrętowego" w którym ukażą się plany kutra :) Zawsze wolałem coś z lufą.
ODPOWIEDZ