SolidWorks

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

SolidWorks

Post autor: vegelus »

Od jakiegoś czasu męczę SW w celu wygenerowania szkieletu do mam nadzieję łódki RC. Nawet jak owa łódka nie powstanie to nabyte umiejętności w głowie zostaną.

Oto efekt kilku godzinnej pracy.

Obrazek

Jak widać kadłub jest kanciasty i próby z freeship poniosły klęskę gdyż program usilnie wszystko ładnie zaokrąglał. Nie maiłem siły z nim walczyć prowadzając kolejnych kilkanaście wręg metodą papieru milimetrowego. W tym programie przenoszenie z planów linii teoretycznych jest bardzo proste co prezentuje poniższy obrazek.

Obrazek

Wystarczy wczytać sobie obrazek na płaszczyznę i po niej możemy malować. Powiem więcej, że wystarczy wczytać jeden obrazek wręg, a na każdej płaszczyźnie prezentującej wręgę widzimy owy obrazek i możemy obrysować wręgę. Program pozwala na obracanie obrazka, zmniejszanie i zwiększanie oraz przesuwanie z niesamowitą dokładnością. Jak widać mam niewielkie problemy z dziobem ale mam nadzieję, że się z tym uporam, a jak nie to też krzywda się nie stanie :)

Minusem jest to, że nie jest to program darmowy :(
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: krzysztof »

No niestety to duży minus, ile kosztuje?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: Zbyszek »

No ładnie ci to wychodzi, bez pobawienia sie nic nie uzyskasz. A w Freeship trzeba zmienić własność punktu i już nie będzie ładnie zaokrąglać tylko będzie kanciaste.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: inicjator »

Witam,

Nigdy nie wpadlbym na pomysl uzywania go do projektowania szkieletu (chyba poreczniejszy i latwiejszy w obsludze jest jednak AutoCAD).

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:SolidWorks

Post autor: Leon27 »

To ja w takim razie Inicjatorze potrzebuje Shipyarda Huntera:))))
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: inicjator »

Witam,

Leon27 napisał:
To ja w takim razie Inicjatorze potrzebuje Shipyarda Huntera:))))


Mam nadzieje, ze to nie prowokacja.

Pozdrawiam
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: grzesiek »

Witam
Panowie a zwlaszcza Inicjator to o czym piszesz to nawolywanie do piractwa a to nie jest legalne i pisanie o tym na forum jest delikatnie niestosowne. Uwazasz ze okradanie kogos z jego wlasnosci intelektualnej jest ok to pisz to na privie. ale mowienie nawet tak oczywistych rzeczy na forum jest niestosowne delikatnie mowiac. Loen27 jesli potrzebujesz plany lub inne produkty firmy Shipyard, to o ile sie orientuje to ta firma nadal istnieje i miesci sie w Poznaniu i ma swoja strone w internecie, i mozna sie do nich zwrocic w sprawie Huntera i dowiedzec sie czy jest mozliwosc legalnego zakupu i jeszcze raz podkreslam legalne zakupu Huntera a nie uprawiania kradziezy wartosci intelektualnej w internecie (a jesli juz to mozesz sie pytac o takie rzeczy na privie). I jesli kogos nie stac na zakup oprogramowania to zawsze moze uzytkowac legalnie darmowe oprogramowanie ogolnie dostepne rowniez w internecie, ktore czesto ma rownie duze mozliwosci co komercyjny wyrób. A jesli dla kogos plany lub wycinanki np shipyardu sa za drogie to zawsze moze kupic sobie Malego Modelarza ktory jest znacznie tanszy a za jakosc sie placi i zawsze sie placilo. Modelarstwo nie jest tanim hobby i kazdy kto podchodzi do tego hobby musi sobie zdawac z tego sprawe. Bo ciekaw jestem jakbyscie sie Panowie czuli jak to Wy bylibyscie wlascicielami jakies np programu i na takim forum inni uzytkownicy proponowali ze moga sobie siciagnac z internetu wasz produkt w ten sposob okradajac Was czy nadal byście lansowali e-mule i darmowe pobieranie waszej wlasnosci w necie? Piractwo to kradzież taka sama jak kradziesz samochodu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
inicjator
Posty: 125
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: inicjator »

Ciekaw jestem czy masz na swoim kompie same legalne oprogramowanie? Jestem prawie 100% ze masz tez poinstalowane piraty (niewielu stac na oryginalny windows czy office).

ps. Nie wspominam o plikach mp3. To tez piractwo.
ps2. "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien"
"Nie oceniaj ksiazki po okladce"
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:SolidWorks

Post autor: grzesiek »

Witaj
I tu sie mylisz mam same legalne, poniewaz pracuje i uzywam do celów prywatnych słuzbowego kompa i u mnie w firmie jest nie dopuszczalne uzywanie programow piratow (prywatnego kompa nie mam bo nie potrzebuje bo firma umozliwa mi korzystanie z kompa w prywatnych celach). I nawet jesli mialbym jakies nielegalne oprogramowanie to w zyciu nie powiedzialbym i nie lansowalbym sciagania nielegalnego softu z netu i nie podawalbym tego na ogolno dostepnym forum. Tak, pare lat temu tez uzywalem piratów ale od czasu gdy stanela kwestia uczciuwosci i zlodziejstwa w rozmowie z moim dzieckiem to uzywam legalnych programow i tego ucze tez swoja córke. Jesli dziecko chce jakas np gre to jej ta gre kupuje w sklepie a nie pirata na gieldzie. A jak potrzebuje uzyc jakis programow to albo szukam programow w wersji trial albo uzywam programow darmowych, ktorych jest mase w necie. Wiec jak widzisz mozna byc legalnym. A poza tym jak sam nie lubie byc okradany to sam tez krasc nie mam zamiaru to kwestia elemantarnej uczciwosci i wlasnie najpierw to trzeba zaczac wymagac od siebie a nie usprawiedliwiac sie ze jak inni to robia to ja tez mogę. I nie chodzi o rzuceniem kamieniem tylko o to by promowac pomimo trudnosci i kłopotów uczciwe postawy nawet wbrew otoczeniu, bo jak inni kradna niezanczy za ja mam byc tez zlodziejem albo wtedy to juz nie jest kradzierz. Jest to bardzo istotne wlasnie na takim forum gdzie jest wielu mlodych ludzi ktorzy nie potrafia lub niechca rozrozniac i ktorym wydaje sie ze wszytko mozna miec za darmo z netu. I tu powinno sie wlasnie ponad wszytko krzewic uczciwe i legalne podejscie do kwesti wartosci intelektualnych. I jeszcze raz powtorze Ty chyba bys sie bardzo zdenerwowalgdyby ci ktos ukradl samochod i potem go sprzedal np na gieldzie jako swoj, a programy i plany najczesciej sa wlasnascia ich autorów.
Z calym szacunkiem
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:SolidWorks

Post autor: Handszpak »

No chryste panie...
Dlaczego coniektórzy wiecznie muszą wscibic swoje 3 grosze? Na tym forum są moderatorzy i to oni są od tego zeby kogos opierniczac za styl wypowiedzi prawa autorskie itp. a tak kazdy kto ma cos komus do zarzucenia robi to z premedytacją i wynikają z tego w większości wątki o dupie marynie. Nie chodze do kościoła ale w pismie pisze: "Belki w swoim oku nie widzicie, a drzazgi u blizniego nie przeoczycie".
Panowie może bysmy tak sami zaczeli wsszyscy dbać o swoje wypowiedzi zeby one były poprawne merytorycznie legalne i nie raziły nikogo? Poza tym po co kogos rugac przy wszystkich? Jesli komus cos sie nie podoba to na priv mozna napisac co i wtedy tzw. agresja nie zostaje rozładowywana na forum.

Prosze uprzejmie o niekomentowanie mojego postu tylko o przemyslenie. zacznijmy sprzatac swiat od wlasnego podwórka.

Pozdrawiam wszystkich:)
ODPOWIEDZ