Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Żagle Jachty Moja przygoda z żaglami.

Moja przygoda z żaglami.

Tu proszę dzielić się swoimi spostrzeżeniami o jachtach, czarterach, przyjemności żeglowania po jeziorze....

Moja przygoda z żaglami.

Postprzez Jarek » 16 Sty 2020, 17:27

Witajcie.
Żaglowców w swoim życiu zbudowałem cztery i piąty do ukończenia (Bounty - kadłub już gotowy). Ale to modele statyczne.
Ostatnio pokusiło mnie kupno żaglówki. Trafiłem na e-bayu po atrakcyjnej cenie Graupnera 650.

IMG_20200102_100316.jpg

Nawet nie spodziewałem się, że będzie taka frajda z pływania. Jestem pod ogromnym wrażeniem. I mimo, że dopiero się uczę wszelkich manewrów na wodzie i mam tylko dwa kanały to mi się to bardzo podoba.
Aż korci mnie, aby samemu zbudować coś większego.
Zachęcam innych, jeżeli nie mieli kontaktów z tego typu modelami do spróbowania swoich sił na wodzie. Może będziecie mieć taki sam zachwyt jak ja ?
Pływanie bardziej mi się podoba niż motorówką "Szkwał" ;)
Awatar użytkownika
Jarek

Miejscowość: Colne U.K.

Re: Moja przygoda z żaglami.

Postprzez Jarek » 13 Lut 2020, 04:11

No i rozwijam się w temacie żagli dalej. Tym razem jednometrowy "Phantom" z Hobby Kinga (ale kupiony za £20 na e-bayu jako do remontu) . W rzeczywistości założyłem tylko serwo steru (bo nie było), serwo windy na szczęście sprawne i zamontowane. Porwane było kilka linek, więc użyłem z latawca, kilka wędkarskich agrafek i na wodę ;) :lol: Wszystko to trwało może ze 2 godz ?

IMG_20200206_155819.jpg

IMG_20200206_155807.jpg
To "Graupner" ze zdjęcia w pierwszym poście.

Jeszcze innych zarażam modelarstwem :lol: ;)

IMG_20200206_163447.jpg

IMG_20200206_155824.jpg
Awatar użytkownika
Jarek

Miejscowość: Colne U.K.

Wróć do Jachty

Użytkownicy On-line