nowy

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
Pablo
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

nowy

Post autor: Pablo »

Witam wszystkich od kilku dni zbieram materiały na Karl und Marie nie robiłem jeszcze modelu z drewna ale postaram się właśnie odwiedziłem tartak i przywiozłem sporo brzozy o gr 1,2 mm
i dębu 0,6 mm dostałm darmo i jestem strasznie zadowolony teraz zastanawiem się czy poszycia nie zrobić z brzozy kładąc ją 2 razy bo dąb wydaje się jakiś kruchy co wy na to ?czekam na jakieś porady i jeszcze jedno pytanko mam zamiar nabyć coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=93791661 może mi ktoś coś podpowie szkodo że tym nie da rady pociąć sklejek 4 i 6 mm
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: jerry_bee »

witamy!
na temat narzędzia nie wypowiem się. sklejkę spokojnie możesz ciąć ręcznie. listewki brzozowe dobrze nadają się na wykonanie poszycia - powinieneś wtedy zastanowić się nad poszyciem dwuwarstwowym. czyli na brzozę jakiś fornir. albo możesz model pomalować. wybór należy do Ciebie.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: Ar2r »

Cześć.
Z tą maszynką zwróć uwagę, że te 3 lata gwarancji, to gwarancja fabryczna. Czyli w razie czego będziesz musiał wysłać to do Holandii na własny koszt (wyjdzie chyba tylko trochę taniej niż nówka). Wobec tego pozostaje tylko wątpliwej wartości gwarancja sprzedającego (tylko na 1 rok).

Odnośnie tego drewna.
Zostaw je, na przynajmniej 2 miesiące, niech doschnie.
Potem wybierz tylko najlepsze kawałki. Szkoda knocić wygląd modelu oszczędzając 10zł.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: krzysztof »

Podstawowe obroty 15000 to trochę dużo. Mam dremelka i bardzo często korzystam z 5-10.000. Jednak cena 107 pln za maszynke, wałek, itp zastanawia skąd sprzedający mają ten sprzęt. Wałek do dremela to około 140pln lekko licząc. Uzywałem kiedyś szlifierkę ferm i była jak to szlifierka do naszych drobnych prac OK
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: Piotrek »

Hej,

Widziałem właśnie w Geant taką multiszlifierkę z wałkiem giętkim, ale wyprodukowaną przez Kinzo. Kosztuje 89 zł. Chyba się skuszę...

Piotrek
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:nowy

Post autor: JurekBin »

a ja powiem tak....

ja mam coś w stylu no-name od 8-30.000 obrotów... czyli coś ala to i ala tamto za jakieś 35 EUR jeśli dobrze pamiętam. Komplet zawierał mnóstwo końcówek i giętki wałek. Wałek doczegoś się nadaje, końcówki w większości do śmieci, słaba wytrzymałość, nie trzymają lini itd. Prawie wszystkie dodatki dokupowałem oddzielnie.

Obrazek

Sama maszynka... nie za lekka, ale miałem w ręku też cięższe... i troche głośna.. po 2 w nocy nie da się pracować :(

natomiat znajomy ostatnio kupił zestaw 12V i mówi że totalna rewelacja, leciutkie i malutkie. Teraz również sam się zastanawiam :unsure:
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Pablo
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: Pablo »

dzięki wam wszystkim za podpowiedzi tylko czy poszycie z 2 razy 1,2 brzoza nie będzie zbyt delikatne ? to mnie strasznie męczy drzewo jest wilgtne będzie się suszyło tak jak mi radziliście i tak mam sporo pracy bo bedę się zaraz przeprowadzał tam powstanie moja modelarnia :laugh: ni i jeszcze czeka mnie stocznia i szkielet jesteście daleko w przodzie ale to nic najwarzniejsze abym zrobił ten model do końca dzięki i pozdrowienia dla wszystkich
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:nowy

Post autor: mirek »

Witam w klubie budujących model Karl und Marie
Drewno jakie posiadasz domyślam się , ze jest to obłóg brzozowy ( sądząc po grubości ) no tak jak pisał Ar2r musi koniecznie polezec minimum 4-6 miesiecy ponieważ jest ono gotowane przed skrawaniem na płaty( stolarze nazywaja to listki ). Pokrycie 2x1,2 mm nie bedzie zbyt cienkie ponieważ pierwsza warstwę bedziesz musiał przeszlifowac i druga rowniez . Proponuję dokładnie zapoznac sie z relacjami Zbyszka , ktory własnie w swoim modelu zastosował technologę dwu warstwową.
A tym , ze jesteś na poczatku drogi to wcale sie nie przejmuj ;) ;) Wielu z nas budujacych ten model jest również włącznie ze mną na etapie budowy szkieletu, chociaż ja rozpocząłem budowę KuM po raz drugi :( :( :( po nieszczęsliwym wypadku przy pracy :blush: :blush: :blush:
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ