Karl und Marie

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
pela
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Karl und Marie

Post autor: pela »

Wtam ogląndam wasz forum i mnie bardzo zaciekawił budowa Karl und Marie.Chciałem się spytać was czy można zrobić z zwykłego drzewa listewki na obicie statku.Nie wiem jakie te drzewo jest bo się nie znam na drewnie.
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Karl und Marie

Post autor: banderas »

WITAJ Każde drewno jest normalne.Moje poszycie jest z olchy i powiem Ci szczerze że to bardzo dobry materiał.Zawsze można coć w sklepiku kupić wybór jest przedni.Ale można też kupić fornir 2 mm i pociąć go na listewki.W relacjach kolegów wyszczególniana jest czereśnia amerykańska jednak mi nie przypadła zbyt do gustu .Wszystko zależy od Ciebie z czego zbudujesz swój model.Zyczę powodzenia ;) :) :cheer:
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
pela
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Karl und Marie

Post autor: pela »

Dzienkuje barodzo za takom szypko odpowieć
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Karl und Marie

Post autor: mirek »

Na modele zawsze wybieramy zawsze drewno liściaste. Oczywiście niezbyt miękkie jak lipa , topola . Domyślam się , ze masz na myśli sosnę lub świerk , te gatunki absolutnie się nie nadają do pokrycia modeli . Prześledź sobie poszczególne wątki to sam zobaczysz jakie gatunki drewna stosują koledzy do swoich modeli . A bym zapomniał witaj na pokładzie i zapraszam do budowy modelu Karl und Marie :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ