Początkujący

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
robert0708
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Początkujący

Post autor: robert0708 »

;) Dzięki chłopaki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteście nieocenioną skarbnicą wiedzy i ad dla początkującego
modelarza!!!!
Coraz blliżej mam do startu B)
Myślę że jak zacznę to ... WDEPNĘ na dobre
Pozdrawiam:cheer:
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Początkujący

Post autor: mirek »

Serdecznie odradzam stosowania sklejki ze skrzynek po owocach , jest to materiał dość kiepskiej jakości :( :( Drewno jakie powinniśmy stosować musi być wysezonowane i suche . Tak myślę , ze przydałby się jakiś artykulik o materiałach :whistle: :whistle:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Evelion
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Początkujący

Post autor: Evelion »

Witam.

Ja nie mogę siepochwalić niewiadomo jakim doświadczeniem, ale ja też gdzie się nie znajdę to wszędzie widze drewno :) Kiedyś też zwróciłem uwagę na drewno ze skrzynek na owoce, najczęściej w supermarketach winogrona leżą w takcich skrzyknkach. No faktycznei nie jest to najlepsze. nic z tego nie zrobiłem.

Ja proponuje sklepy z parkietami, czasami maja ciekawe rzeczy. Nasze krajowe punkty z drewnem oferuja jedynie sosnę i buk. Sosna niestety odpada, ale buk to już bardzo fajne drewno do naszych statków i okrętów. Jeśłi kto ma ten luksus i ma w pobliżu sklep z drewnem egzotycznym tojuż chyba nie ma się o co martwić.

Ja na szczęście taki sklepik mam i oni mają też tam róźnego rodzaju ścinki, nie tylko tarcicę, zauważyłem że to raczej żadko ktoś kupuje, jednak nie dali się namówić na sprawienie mi prezentu. musiałem za każdy ścinek zapłacić. Pan sprzedawca miał fajną minę jak kładłem na ladzie stos metrowych deseczek, i nie powstrzymał się od zadania mi pytania: "A co Pan z tego bęidze robił ??" Takim to sposobem ma zapas chyba na kilka modeli. Orzecha amerykańskiego, czereśni, buku, machoniu, olchy, teaku. Jesli ktoś by był zainteresowany to jak będę następnym razem mogę wziąść więcej i później się podzielić.

Co do sklejki to polecam sklepy internetowe typu model making, wydaje mi się że tą sklejkę maja naprawdę tanio. Za rozsądne pieniądze mamy piękną sklejkę suchutką prościutką, jaką chcemy gruboiść i listonosz nam do domu przynosi. żyć nie umierać :)
Pozdrawiam Adrian Peńsko

W stoczni AMERICA według planów

W porcie NINA oraz CUTTY SARK według planów
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Początkujący

Post autor: krzysztof »

od 4mm sklejka jest dostępna w marketach budowlanych, ceny niepowalające. Poniżęj, aż do 0,5mm ma nasz sklepik. Zakupiłem kilka arkuszy - sklejka fantastyczna.
krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
ODPOWIEDZ