KROK 11 - Pokład

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: mirek »

Krzysztof !! Ja swoje dotychczasowe i późniejsze relacje daję do Twojej dyspzycji :) :) i czynię to z ogromną przyjemnościa ponieważ wiem , że powstanie z tego wspaniały materiał . Probki Twoich mozliwości mogłem juz poznać :whistle: :whistle: :whistle: . Jest tylko szkoda , ze Radek ma ten dyplom na głowie i również jak Jeery uważam , ze Twój wspaniały materiał niebawem się ukaże
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: krzysztof »

Jedna zgoda już jest, jeśli osoby relacjonujące budowy się zgodzą na wykorzystanie materiałów zamieszczonych na Kodze, to proszę o krótką notkę w tym wątku.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: RomekS »

Krzysztof i moja relacja jest do Twojej dyspozycji....:) :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: krzysztof »

Nie ukrywam, że bardzo na Ciebie liczyłem.
Krzysztof
Ps Romciu jak zwykle spidy gonzales
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Vikitor
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: Vikitor »

Pelne upowaznienie dla Ciebie, Krzysztofie :) :)
Jezeli tylko sie do czegos przyda, korzystaj oczywiscie.

Pozdrawiam, Vikitor
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: mirek »

Coś mi moje stare kości ;) mówią , że wszyscy budujący model Karl und Marie dadzą ci błogosławieństwo na ciężką drogę :whistle: :whistle: :whistle: a jest ich naprawdę wiewlu choć nie wszyscy się ujawniają :( :(
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: maciejza »

bo trzeba to dodac do regulaminu przystąpienia do projektu i tyle.
A teraz jak sie komus nie podoba to niech napisze ze NIE i relacje zniknie z forum.
;)
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: stefan »

Masz moja zgode, choc nie jestem tak szybki jak Romek:) no i nie budujeK&M:( :( :(
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: banderas »

3xTAK
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

szablon pokładu dodany do Plikowni. pytanie konkursowe było nie tylko rozrywkowe - ten typ powierzchni nie jest rozwijalny, czyli nie można jej 'spłaszczyć'. przeniesienie szablonu na solidniejszy materiał (np. cienką sklejkę) może prowadzić do zbyt dużych naprężeń w materiale. dlatego proponuję druk na brystolu, po lekkim uformowaniu powinno to się dać dopasować do szkieletu.
podejrzewam, że każdy będzie musiał dokonać lekkiego spasowania, szablon był robiony na podstawie mojego szkieletu, mogą więc wystąpić lekkie różnice. proszę o raportowanie błędów ;)

na wniosek Starszego Wykładowcy nie rysowałem podziału desek, samodzielne wyznaczenie układu ma być elementem kursu. elementy pokładu leciutko zmodyfikowałem tak, żeby nie trzeba było znacząco 'nadgryzać' deskowania (tzn. szerokość np. nadbudówek jest wielokrotnością szerokości deski pokładu, czyli 6 mm). wiadomo, że nie wszędzie to było możliwe...

teraz ta uwaga, o której wspominałem wcześniej - na rysunku masztów pokazałem wzmocnienia burt. może trochę się pospieszyłem, bo tamten rysunek nie jest calkiem precyzyjny jeśli chodzi o te elementy. na rysunku pokładu rozmierzyłem wzmocnienia jeszcze raz i proponuję wklejać je według właśnie tego rysunku.

sprawa obróbki krawędzi pokładu wydaje mi się opanowana - na dostępnych nam planach nie pokazano żadnego odwodnienia. przykłady zdjęciowe wykazują istnienie w tego typu jednostkach waterwaya i to narysowałem. uwagi wykonawcze lepiej ode mnie opisze Mirek.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ