KROK 11 - Pokład

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: banderas »

PARA........CO.... :cheer: :cheer: :cheer: ja bym pedział ni jak a to ino kawałecek łoscypka
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

para-co ??? ;)
Wiktor, za bardzo kombinujesz, tu nie ma zadnej paraboli, są tylko odcinki i okręgi (pisząc pytanie myślałem, że odpowiedź jest prostsza - myślałem, że to kawałek 'wewnętrznej' rury torusa, po przemyśleniu sprawy nie jest to takie oczywiste). ale kombinuj dalej, takie przekrycie w budownictwie też się stosuje ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Vikitor
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: Vikitor »

Z pewnymi uproszczeniami mozna traktowac jako wycinek powierzchni torusa,
ale pozwole sobie tym razem upierac sie przy swoim :sick:

Jerry_bee napisal:
kombinuj dalej, takie przekrycie w budownictwie też się stosuje

Wiem :) za 3 tygodnie mam egzamin z powlokowych konstrukcji zelbetowych :)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

Vikitor napisał:
ale pozwole sobie tym razem upierac sie przy swoim :sick:


ja również upieram się przy swoim - ani tworząca, ani prowadnica nie jest parabolą (wiem, bo sam rysowałem ;) ) wielkie sorki, nie zaliczam ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: Dziadek »

"siodło" albo jak mawiają niektóre"żagiel"
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

Dziadek napisał:
"siodło" albo jak mawiają niektóre"żagiel"


zakładając, że liczy się pierwsza odpowiedź niniejszym składam gratulacje Bosmanowi!

Obrazek

wygraną, czyli medal z kartofla względnie pyry, wystrugasz sobie sam ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: Dziadek »

Dziękuje za medal - wole frytki które zjem, ale satysfakcja na pólce stanie. Duch w piernikach jeszcze nie zamiera. Ale niektórzy naprawde tego typu pokrycie niesłusznie zwą żaglem, nie żaglowym. Ale niektórych nie da się przekonać. Są w żadnej mierze niereformowalni.
Pozdrawiam serdecznie
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

pokład jest już rozrysowany, teraz jest w fazie ostrych beta-testów (Mirek i ja). jest szansa, że najpóźniej jutro rano sie pojawi do pobrania (mam tu parę uwag, ale opiszę o co mi chodzi jak już będzie dostępny rysunek, teraz to gadanie nie miałoby sensu).

w temacie dużych rysunków mam taką propozycję: jeśli chcecie mogę wszystkie zrobione przeze mnie rysunki opublikować w formacie A1 (chyba się mieści). ploter to chyba każdy sobie jakiś znajdzie. mógłbym to też przygotować w wersji A4, tylko czy warto?

na koniec kursu planuję wydać wszystkie rysunki w postaci JEDNEGO plik PDF. słyszałem też, że jest tu taki jeden odważny (Krzysiek, Krzysiek!!!), który zbiera nasze relacje i uwagi i tenże odważny człowiek coś też napomknął o zamknięciu tego wszystkiego w jednym dokumencie. możemy połączyć siły i opis połączyć z rysunkami, mielibyśmy wtedy komplet materiałów na temat budowy K&M.

aha, na koniec muszę niestety powiedzieć, że czasu mam coraz mniej. to nie znaczy, że się wyłączam z tematu, ale będę musiał poświecać na temat jeszcze mniej czasu. na szczęście do gry wraca Mirek, więc on nas wszystkich pogoni. wydaje mi się, że na teraz to rysunków jest już chyba dość sporo, do zrobienia zostaje w zasadzie olinowanie i ożaglowanie.

tym bardziej, że - uwaga, uwaga!!! - poprosiłem naszego specjalistę od szalup, Zbyszka, czy nie podjąłby się poprowadzenia części kursu, działu o szalupie. no i zgodził się!! :woohoo:
jesteśmy w kontakcie, Zbyszek przygotowuje się do prowadzenia zajęć, pewnie niedługo pojawi się pierwszy materiał!
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: krzysztof »

Jak zawsze Jerry, możesz na mnie liczyć, Zestawie z relacji osób wykonujących swoje K&M - jako podkład do rysunków wykonam, tyko co z prawami autorskimi. Jedna moja robótka już leży, niekomu nie przydatna.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 11 - Pokład

Post autor: jerry_bee »

damy radę. jeśli chodzi o prawa autorskie to pytasz o prawa Autorów relacji czy o programy? Autorów na pewno przekonamy do słuszności tych działań, jeśli chodzi o programy to mamy do nich prawa. PDFy można tworzyć z darmowego CuteWritera (tutaj jest)

o swój poradnik nie martw się, pojawi się na pewno. dajmy Radkowi tylko zrobić dyplom.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ