Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

KROK 10 - Część 1

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!

Re:KROK 10 część 1

Postprzez ataman » 25 Lis 2005, 11:22

Alez Szanowny Tomku, to jest własnie to! Moim zdaniem oboje macie racje, i Romek ze stwierdzeniem, ze nie skrytykuje, i Ty ze krytyka potrzebna. Mianowicie wynika to ze specyfiki tego forum, gdzie, (jak dotychczas) spotkalem samych ŻYCZLIWYCH ludzi. Na innych (tematycznie) forach zauważyłem ostry podział pomiedzy "zawodowcami" a amatorami.. i gdy jakis amator pokaże lub napisze cos nie do konca dobrego, to jest albo zignorowany, albo potraktowany tak z gory, ze odechciewa mu sie juz pisac lub pokazywac cokolwiek. I mysle, ze taka krytyke, znana z innych forów mial na mysli Romek. Natomiast krytyka na tym forum jesli jest, to jest konstruktywna, własnie na zasadzie.. to zrobiłes źle.. spróbuj tak, może będzie lepiej, albo: tak raczej nie wyjdzie, doświadczeni robią to tak.. (np tu wspomne Twoją reakcję na moje zabawy z tarlepami.. za taką reakcje mogę być tylko wdzięczny) . Wiec tylko zyczyc sobie, aby to forum nadal było takie, jak jest dotychczas, takie przyjazne i pomocne..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman

Miejscowość: Poznań

Postprzez Zbyszek » 28 Lis 2005, 14:46

Mirek mam pytanie czy poszycie dzielisz na deski czy pokrywasz listewką na całej długości. Jeśli dzieli na deski to jakie powinny być długości.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Zbyszek

Miejscowość: Zgorzelec

Postprzez mirek » 28 Lis 2005, 18:47

Pewnie że dzielę na deski . Model jest w skali 1:30 . Wszyszedlem z objaśnień Mondfelda , ze deski miały ok 6 m długości więc moje listewki mają po ok 18 cm . Staram się tak je spasować aby Ładnie to grało . Swego czasu Marecki pokazał skan jak to powinno przebiegac :
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,2129/catid,511/limit,6/limitstart,24/
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Miejscowość: Łódź

Postprzez Zbyszek » 29 Lis 2005, 09:37

Mirek jeszcze jedno pytanko co z gwożdziami, drewniane czy miedziane, nie jestem specem i niewiem jakie były używane w tym okresie, choć jak już wcześniej pisane było na tym forum były stosowane zaślepki z drewna na gwoździe żelazne, przydałby się dodatko w tym momencie przebieg orginalnego owręgowania żeby przebieg gwożdzi był zgodny z orginałem.

ALe marudzę :laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Zbyszek

Miejscowość: Zgorzelec

Postprzez mirek » 29 Lis 2005, 16:21

Zbyszku co do gwoździ w kadłubie nie podjąłem jeszcze konkretnej decyzji . Napewno takowe będę stosował w pokładzie . Z moim modelem jestem bardzo daleko w tyle za wami ale cóż takie zycie :( :( Nie mamy w swoich materiałach który posłuzył do opracowania modelu informacji co do ilości wręg .
Decyzję czy stosować gwoździe w poszyciu pozostawiam wykonawcom modelu . Ja jeżeli się na to zdecyduję to napewno zastosuję gwoździe drewniane w poszyciu kadłuba
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Odp:Re:KROK 10 część 1

Postprzez krzysztof » 18 Gru 2005, 14:18

Anonsuję ciekawy artykuł o poszywaniu kadłuba. Dwie części w kwartalniku warships to workboats spring i summer 2005. strona www.warriorgroup.org
krzysztof
ps.
był błąd w adresie, mamy na forum dociekliwych użytkowników, dzięki jednemu z nich błąd poprawiłem.
Krzsztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
krzysztof

Miejscowość: Gdańsk

Odp:KROK 10 część 1

Postprzez golasz » 30 Gru 2005, 02:43

Przeczytałem wszystkie kroki i jestem zdumiony:ohmy: sam wezme się do pracy z samego rana, chyba nie zapużno (już 2 miesiące od startu tego genialnego projektu) chociaż jestem lejkiem w szkutnictwie to sprubuje.Raz kozie śmierć.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
golasz

Miejscowość: Szczytno

Odp:KROK 10 część 1

Postprzez mirek » 30 Gru 2005, 20:15

Daruj tej kozie życie i bież się do roboty ;) ;) nikt cię nie będzie poganiał . Zwróć uwagę , iż każdy robi swoim tempem .Nie rozumiem tylko pytania czy nie jest za późno? Witaj na pokładzie i czekamy na relację z budowy modelu Karl und Marie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Re: KROK 10 - Część 1

Postprzez KrzysztofS » 03 Gru 2013, 11:05

Witam kogowiczów.
Szanowny Panie Mirosławie.
Mam pytanie odnośnie wystającego elementu w stępce/kilu.
Czy przed położeniem poszycia należy go odciąć?
W Kroku 10 - część 1 Pańskiej relacji,nie jest podane jak to się je ;)
a w następnych krokach nie znalazłem informacji :(

Pozdrawiam
Krzysiek
Załączniki
kil.jpg
kil.jpg (28.96 KiB) Obejrzany 3167 razy
Awatar użytkownika
KrzysztofS

Miejscowość: Sulejówek

Re: KROK 10 - Część 1

Postprzez wurcelstock » 03 Gru 2013, 11:27

Tak to jest do odcięcia.
Pomaga w trzymaniu modelu przy pracy ze szkieletem, potem - ciach.
Awatar użytkownika
wurcelstock

Miejscowość: Warszawa-Żoliborz (chwilowo bezdomny)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Karl und Marie - pierwszy kurs internetowy w Polsce !!!

Użytkownicy On-line