KROK 10 - Część 1

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: Zbyszek »

Mirek mam pytanie czy poszycie dzielisz na deski czy pokrywasz listewką na całej długości. Jeśli dzieli na deski to jakie powinny być długości.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Pewnie że dzielę na deski . Model jest w skali 1:30 . Wszyszedlem z objaśnień Mondfelda , ze deski miały ok 6 m długości więc moje listewki mają po ok 18 cm . Staram się tak je spasować aby Ładnie to grało . Swego czasu Marecki pokazał skan jak to powinno przebiegac :
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,2129/catid,511/limit,6/limitstart,24/
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: Zbyszek »

Mirek jeszcze jedno pytanko co z gwożdziami, drewniane czy miedziane, nie jestem specem i niewiem jakie były używane w tym okresie, choć jak już wcześniej pisane było na tym forum były stosowane zaślepki z drewna na gwoździe żelazne, przydałby się dodatko w tym momencie przebieg orginalnego owręgowania żeby przebieg gwożdzi był zgodny z orginałem.

ALe marudzę :laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Zbyszku co do gwoździ w kadłubie nie podjąłem jeszcze konkretnej decyzji . Napewno takowe będę stosował w pokładzie . Z moim modelem jestem bardzo daleko w tyle za wami ale cóż takie zycie :( :( Nie mamy w swoich materiałach który posłuzył do opracowania modelu informacji co do ilości wręg .
Decyzję czy stosować gwoździe w poszyciu pozostawiam wykonawcom modelu . Ja jeżeli się na to zdecyduję to napewno zastosuję gwoździe drewniane w poszyciu kadłuba
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:KROK 10 część 1

Post autor: krzysztof »

Anonsuję ciekawy artykuł o poszywaniu kadłuba. Dwie części w kwartalniku warships to workboats spring i summer 2005. strona www.warriorgroup.org
krzysztof
ps.
był błąd w adresie, mamy na forum dociekliwych użytkowników, dzięki jednemu z nich błąd poprawiłem.
Krzsztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 10 część 1

Post autor: golasz »

Przeczytałem wszystkie kroki i jestem zdumiony:ohmy: sam wezme się do pracy z samego rana, chyba nie zapużno (już 2 miesiące od startu tego genialnego projektu) chociaż jestem lejkiem w szkutnictwie to sprubuje.Raz kozie śmierć.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Daruj tej kozie życie i bież się do roboty ;) ;) nikt cię nie będzie poganiał . Zwróć uwagę , iż każdy robi swoim tempem .Nie rozumiem tylko pytania czy nie jest za późno? Witaj na pokładzie i czekamy na relację z budowy modelu Karl und Marie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
KrzysztofS
Posty: 0
Rejestracja: 15 paź 2013, 14:14

Re: KROK 10 - Część 1

Post autor: KrzysztofS »

Witam kogowiczów.
Szanowny Panie Mirosławie.
Mam pytanie odnośnie wystającego elementu w stępce/kilu.
Czy przed położeniem poszycia należy go odciąć?
W Kroku 10 - część 1 Pańskiej relacji,nie jest podane jak to się je ;)
a w następnych krokach nie znalazłem informacji :(

Pozdrawiam
Krzysiek
Załączniki
kil.jpg
kil.jpg (28.96 KiB) Przejrzano 6596 razy
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: KROK 10 - Część 1

Post autor: wurcelstock »

Tak to jest do odcięcia.
Pomaga w trzymaniu modelu przy pracy ze szkieletem, potem - ciach.
Awatar użytkownika
KrzysztofS
Posty: 0
Rejestracja: 15 paź 2013, 14:14

Re: KROK 10 - Część 1

Post autor: KrzysztofS »

Dzięki :)
ODPOWIEDZ