KROK 9 - Wypełnienia i szlifowanie

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 9 Wypełnienia i szlifowanie

Post autor: krzysztof »

Co do częstotliwości kroków w naszym zagadnieniu, Myślę, że nie ma co odgórnie narzucać częstotliwośc generownia następnych kroków w wykonaniu karolka i marysi. Każdy z nas i tak będzie się kierował własnym tempem , który jest uwarunkowany czasem wolnym i częcią wykonywania modelu w danej chwili. Ja osobiście chciałbym mieć wszystko na już, czyli wykonanie całego modelu od a do z włącznie ze zdjęciami na "cito" , w chwili wygenerowania tematu. Lubię temat dogłębnie przeanalizować, poszperać w przepastnym internecie, a dopiero zacząć pracę. N.P. teraz cały czas analizuję szlif rufy i jakoś mi według zdjęć i opisów Kolegów ten temat nie leży. Muszę się dorobić następnej cyfrówki i swoje osiągnięcia przekażę szerszej publice. Mam kilka usprawnień stoczni, a jeśli chodzi szlif , niestety jest paskudny jeśli chodzi o ilość pyłu.
Czekam z niecierpliwością na dalsze kroki w naszej internetowej modelarni. Im szybciej tym lepiej. I wcale nie chodzi o natychmiastowe kopiowanie, ale o oswojenie się z nowym problemem i jego zastosowanie we własnym dziele.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 9 Wypełnienia i szlifowanie

Post autor: maciejza »

no dobra dobrnąłem do szlifowania wypełnienia i teraz:
czy dziub idzie na ostro ? jak pkt1? czy ma byc lekko zaokraglony pkt2?

czy wrega gdzie ta strzałka na wysokości pokładu jest dokłądnie w przekroju od naroznika do naroznika zjechana? [/]
Obrazek


i tak patrze na krzywizny czy to mniej wiecej tak jest?:
1. wypukłe
2. wklesle
3. prosta ?
Obrazek

o rufe nie pytam bo szlifowanie sosny troche mi zajeło czasu :)
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 9 Wypełnienia i szlifowanie

Post autor: maciejza »

to są obrazki Mirka :) ja nie mam aparatu (czasem udaje mi się pożyczać) i niestety ciężko inaczej byłoby mi przedstawic o co mi chodzi .

a tego rysunku to nie mogliscie wczesniej pokazac? :) Chyba że ja go przeoczyłem .. mam całe okulary w pyle ...
ODPOWIEDZ