KROK 8 - Montaż szkieletu

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: grzesiek »

Witaj Mirku
Teraz tu troche ciebie pomeczę pytaniami, a w zasadzie jednym. Czy mógłbym prosic żebys powiedział cos wiecej na temat montażu tych listewek pod pokład oraz tych kawałków sklejki które sa w poprzek kadłuba. Czy to wszytko ma byc tak spasoane aby nie wystawało ponad poziom górny wręg?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: mirek »

Jak trzeba to męcz tylko nie za bardzo ;) listwy o jakie pytasz powinny być dobrze spasowane poniewaz one trochę usztywniaja konstrukcję . A te sklejki to stary patent mocowania klejonych listew . Służą one tylko do przyklejenia listew które są jak widzisz wygięte do kształtu pokładu . Po wyschnięciu kleju zdejmuje te paski sklejkowe i po bólu. :laugh: :laugh: :laugh:
Tak to wygląda po zdjeciu sklejek

Obrazek

Trochę klej wyciekł :mad: ale ten typ tak ma i doskonale się szlifuje
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: RomekS »

mirek_1953 napisał:
Romku ja tez wycinalem wyrzynarką :) ale z tego co piszesz to raczej i jedno i drugie . Zmniejsz naciąg i wolniej tnij , gdzie się tak spieszysz :mad: :mad: :mad: . To nie na akord robimy :rolleyes: :rolleyes: powoli ale systematycznie . Żeby cię pocieszyś to w czasie wycinania elementów pękly mi tez 4 pilki :rolleyes: :rolleyes:


Faktycznie, dzisiaj po poludniu powoli i dokladnie wycialem 4 nastepne wregi. Nic nie peklo a wregi sa prosciutkie.
KID ma racje:" jak zaczynasz sie spieszyc to juz nie jest hobby".
Przestaje wiec sie spieszyc, z pozytkiem dla modelu najprawdopodobniej :rolleyes:

Tak na marginesie: czy wikol do sklejania wreg sie nada czy tesz szukac innego kleju.
Mam Pattex.....
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: mirek »

Romku pośpiech jest wskazany przy łapniu pcheł ;) Klej typu wikol jest dobry a Pattex Ekspres jest bardzo dobry
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: krzysztof »

Durne pytanie. wsztscy skoncentrowali sie na wręgach. Co robimy z pięknie wyrysowana pawężą? Kiedy montujemy.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 8 - Montaż szkieletu

Post autor: mirek »

Spokojnie przyjdzie czas i na pawęż :) :) do jej zamontowania jeszcze kupa czasu . Wiem , że się niecierpliwią niektórzy koledzy, ale to co napisał KID ma sens nie śpieszmy się
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ