Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

KROK 7 - Szkielet

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!

Re:KROK 7 - Szkielet

Postprzez grzesiek » 28 Wrz 2005, 21:02

Witam
Mirku Tomku mam znowu pytanko (wiem jestem strasznie upierdliwy ;) ) Chodzi jeszcze o drewna na poszycie (wiem w intenecie jest artykuł o drewnie i czytałem go) i pokład jesli było by drewno z ameryki południowej to jakie gatunki mozna do tego wykorzystać.
Dziekuję za odpowiedź i Pozdrawiam
GrzesiekR
grzesiek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mirek » 28 Wrz 2005, 21:27

Nie jestem ekspertem od drewna ;) ale opieram się na informacjach Tomka i na poszycie uzyję czeresni Amerykanskiej ktorej troszkę kupiłem na składzie drewna egzotycznego a pokład będę robił z brzozy . Niestety takiego drewna jak Holly nie widzialem i nie mogę nic na ten temat powiedzieć . Rozważam również sugestię Tomka co do zastosowania Buku na pokład ale to jeszcze daleka droga :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Miejscowość: Łódź

Postprzez grzesiek » 28 Wrz 2005, 21:46

Mirku bardzo dziekuje jutro bede mial próbki drewna to napiszę jakie to drewno
Pozdrawiam
GrzesiekR
grzesiek

Postprzez mirek » 28 Wrz 2005, 22:33

Och gdybyś zdobył to słynne Holly to by bylo super :unsure:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Postprzez RomekS » 29 Wrz 2005, 14:16

Dzisiaj dzwonilem do DHL http://www.dlh.pl/ftp/fil/kantowka_tarcica_fornir05.pdf . Maja rozne egzotyczne drewno. Niestety w ilosciach hurtowych.
I tak najmniejsza deska z czeresni amerykanskiej 300cm x 5,2cm x 15cm ok. 280 zl
Paczka forniru mahon ok 10 m2 ok 80 zl.
Drewno jest rozniste.
Holly w wykazie chyba nie ma.
Moze to jakos inaczej sie nazywa ?
Awatar użytkownika
RomekS

Miejscowość: Toruń

Postprzez Zbyszek » 29 Wrz 2005, 14:40

Też dzisiaj przeglądałem ich stronę ale Holly nie ma wogóle na wykazie, a studiowałem dokładnie opisy gatunków drzew jakie mają.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Zbyszek

Miejscowość: Zgorzelec

Postprzez KID » 29 Wrz 2005, 16:27

Byłem osobiście ze dwa razy w tej firmie. Jedyną korzyścią z tych wizyt były darmowe próbki różnych fornirów. Drewna nadającego się do szkutnictwa raczej nie mają. Po prostu na ich segmencie rynkowym jest zapotrzebowanie na drewno z wyrażnym rysunkiem, które z kolei na modelu źle wygląda.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

Awatar użytkownika
KID

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grzesiek » 29 Wrz 2005, 19:45

Witam
Dostalem dzisiaj próbki 4 gatunków drewna: Cedr, Machoń, Afzelia i Afromozja. I teraz pytam się doświadczonych kolegów czy któreś z tych gatunków nadaja sie na poszycie, pokład lub inne elementy modelu.
Dziekuje za podpowiedź
Pozdrawiam
GrzesiekR
grzesiek

Postprzez mirek » 29 Wrz 2005, 19:50

Też odwiedzilem firmę NOVA w Łodzi wybór wręcz niesamowity :blink: ale dla naszych potrzeb to raczej jest mało :( jest oczywiście Czeresnia Amerykańska i Orzech Amerykańsi , Samba ( Abahi ) i widziałem po raz pierwszy w życiu prawdziwy Hebam, drewno piękne bez rysunku słoi same ach i och ale cena zwala z nóg, ponad 350 zł za 1 kg. A jest diabelnie ciężkie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Postprzez mirek » 30 Wrz 2005, 10:36

Z wymienionych gatunków to znam tylko Mahoń i ten gatunek jest głównie stosowany przez wielu producentów zestawów szkutniczych jako drugie pokrycie . Może Grzesiu zrób jakieś zdjęcia lub opisz te próbki . Najlepszymi gatunkami do naszych modeli to są takie które nie mają wyrażnego rysunku słoi czyli wszystkie owocowe i parę liściastych
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Karl und Marie - pierwszy kurs internetowy w Polsce !!!

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 624 gości online