KROK 7 - Szkielet

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Zbyszku pomalu do tego jeszcze dojdziemy :) zróbmy szkielet a potem będziemy pokazywać jak i co robimy dalej . Pozwolmy kolegom dokończyć stocznię a wtedy omowimy sobiew montarz szkieletu i rozwiążemy nasz konkurs . I tym sposobem dojdziemy do tematu który Cię nurtuję ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: grzesiek »

Witam
Mam pytanko dotyczące szkieletu. wregi na dziobie i na rufie powinny miec ze sie tak wyrazic dwie grubosci bliżej dziobu byc bardziej scieta a dalej od dziobu mniej (nie wiem czy dobrze tłumaczę). Czy wregi z pliku maja ze sie tak wyraze maja wymiar przed scieciem do mniejszego wymiaru. (Przepraszam nie wiem jak to opisac) Wiec jak wycinam wrege w drewnie to wycinampo tej krawedzi a potem jak o ile ja trzeba sciac pod katem zeby pokrycie sien ie zalamywalo na wregach. Może jakieś podpowiedzi jak to zrobic zeby było symetrycznie i o ile bo jakos na rysunkach tego nie widac (albo moze ja tego nie widze bo nie mam doswiadczenia)
Dziekuję i Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: stefan »

No to jeszcze mam takiego pomysla na osadzenie masztow bez zmian w szkielecie, moze nie jest to wezel gordyjski ale moze sie sprawdzic :) chyba zeby nie :P ...
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Drodzy koledzy !! Wiemy że, każdy z budujących model Karl und Marie chciałby jak najszybciej mieć wszystko powycinane , zmontowane itd. Ale zrozumcie jedno to jest cały cykl budowy i będziemy go robić razem KROK po KROKU . My też mamy własną pracę domy i poświęcamy cały wolny czas na przygotowanie i pokazanie Wam po kolei jak i co robić . PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ NIE WYPRZEDZAJCIE KOLEJNYCH ETAPÓW BUDOWY
Pokarzemy wszystko po kolei i wyjaśnimy poszczególne etapy budowy . W następnym kroku będziemy mówić właśnie o wycinaniu , montażu i szlifowaniu szkieletu
:) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Stefan już prawie ciepło ;) kombinuj dalej nagroda czeka :laugh: :laugh:Zreszta kombinujcie wszyscy konkurs jest przecież otwarty :rolleyes: :rolleyes: dla wszystkich
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: KID »

stefan napisał:
ale moze sie sprawdzic :)


Bez obaw. W modelach wszystko się sprawdza. Jeszcze jak dasz te zastrzały wieksze i słuszną dziurę, to i maszt się zmieści bez tego kołka i klaskać jeszcze będzie można.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

grzesiek
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: grzesiek »

Witam
Mirku bardzo przepraszam i naprawde nie mam zamiaru wyprzedzać co kolwiek. Poprostu analizowałem rysunki i porównywałem je z tym co przeczytałem na temat szkieletu kadłubów i z tąd moje pytanie ponieważ wydawalo mi sie ze to pytnie jest na czasie ale jak okazuje sie ono wyprzedzajace to już sie nie odzywam i milcze jak grób. I zdaje sobie sprawę z tego ze ilosc wolnego czasu, jak u nas wszystkich jest ograniczona
Jeszcze raz bardzo przepraszam i Pozdrawiam
GrzesiekR
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: jerry_bee »

za nami etapy teoretyczne kursy, Mirek przygotowuje się do wykładu na temat budowy szkieletu (w/g poufnych informacji w tym tygodniu możemy spodziewać się kolejnej porcji ciekawych artykułów). ja tymczasem przedstawiam - przygotowany oczywiście przez Mirka - przybliżone zestawienie kosztów budowy kadłuba K&M. w tabeli występują drobne luki, ale nie są to pozycje znaczące, każdy z nas z latwością poradzi sobie z tym.

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: jerry_bee »

grzesiek napisał:
Mirku bardzo przepraszam i naprawde nie mam zamiaru wyprzedzać co kolwiek. Poprostu analizowałem rysunki i porównywałem je z tym co przeczytałem na temat szkieletu kadłubów i z tąd moje pytanie ponieważ wydawalo mi sie ze to pytnie jest na czasie ale jak okazuje sie ono wyprzedzajace to już sie nie odzywam i milcze jak grób. I zdaje sobie sprawę z tego ze ilosc wolnego czasu, jak u nas wszystkich jest ograniczona


Grzesiek, nie masz za co przepraszać, wiesz gdzie prowadzi ciekawość ;). do końca to nie wiem, jakie plany ma Mirek, jeśli chodzi o prowadzenie zajęć. ale jeśli chodzi o pytania, to nie bądź aż taki wstydliwy ;), wal śmiało!


grzesiek napisał:
Mam pytanko dotyczące szkieletu. wregi na dziobie i na rufie powinny miec ze sie tak wyrazic dwie grubosci bliżej dziobu byc bardziej scieta a dalej od dziobu mniej (nie wiem czy dobrze tłumaczę). Czy wregi z pliku maja ze sie tak wyraze maja wymiar przed scieciem do mniejszego wymiaru. (Przepraszam nie wiem jak to opisac)


wręgi w naszych arkuszach narysowane są na stan PRZED przycinaniem i szlifowaniem. czyli te elementy bliżej dziobu i rufy jak najbardziej będą wymagać ręcznej obróbki. wiadomo, że chodzi po prostu o ich odpowiednie przyszlifowanie. o sposobach doprowadzenia ich do odpowiedniego stanu opowie Mirek, bo to jego działka ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 7 - Szkielet

Post autor: mirek »

Nie pozostaje nic innego tylko pogratulować Zbyszkowi :laugh: :laugh: :laugh: a pozostałym kolegom podziękować za udział w konkursie :) . Takich konkursów będziemy w trakcie trwania naszej zabawy z modelem Karl und Marie organizować kilka a i nagrody będą jeszcze bardziej atrakcyjne . Zapraszam więc wszystkich do naszej Kogi na kurs budowy modelu i wspanialej zabawy ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ